4.místo pro U11 z posledního zimního turnaje

David Jelínek

Na VC Prahy 12 jsme mohli být spokojeni s obranou hrou, vrásky na čele nám naopak přidělala hra v útoku. Díky jedné porážce ve skupině jsme museli vzít zavděk jen se zápasy o 4.-6.místo. I tak to byl pro Hlubokou veskrze přínosný turnaj. Organizace šlapala, rozhodčí měli dobrou strike-zónu a po dlouhé zimní přípravě jsme hráli poprvé na antuce.

Základní skupina

Průběh turnaje o celkem devíti týmech se zpočátku odehrával ve trojčlenných skupinách. Pokud jsme chtěli myslet na mety nejvyšší, nezbývalo než v prvním utkání zdolat častého a nepříjemného soka Třebíč Nuclears. Tentokrát jsme to bohužel byli my, kdo byl méně důrazný a hladový na pálce. Ač Míša Malát podal slušný výkon na nadhozu, nestačilo to. Během tří směn zápasu jsme se dostali jen dvakrát na metu, zatímco Třebíč využila svých celkově 5 běžců na metách k zisku vítězství 0:2.

Druhý soupeř Beroun Piranhas, poměrně nový tým na baseballové mapě, se přijel učit. Příležitost proti Piraním dostal na nadhozu po delší době levák Lukáš Blažek. V první směně se dostával do rytmu, ve 2. a 3. házel excelentně. V první směně se nám na pálce podařilo zúročit velký tlak 5 body (o nejlepší odpaly se postarali Verča Fuková, Viky Sedláček a Máťa Hošna). Díky výhře 7:1 jsme postupovali ze skupiny z 2.místa.

Skupina o 4.-6.místo

Sen hrát ve skupině o 1.místo a utkat se s pražskými Eagles a Tempem nám nevyšel. Ale i ve skupině o 4.místo jsme hráli s kvalitními týmy. V prvním případě s Olympií Blansko. Hrací čas byl vždy jen 45 minut + dohrávka. Nadhazovačům na obou stranách se moc nedařilo, a proto utkání nemělo spád. Pozitivní výsledek 6:4 pro Hlubokou zařídila zejména naše první trojka v pálkařském pořadí. Míša Malát i v hale dosáhl dokonce dvoumetového odpalu. 

Nejvyššího vítězství jsme dosáhli v posledním zápase proti Sabatu Praha - 8:0. Naši nadhazovači David Jelínek a Viky Sedláček nadhazovali s velkou přesností. Sabat takovou kvalitní dvojici neměl a proto jsme se dostávali jednoduše na mety a body přibývaly.

Sestava Hluboké

Malát - P, SS, 1B

Jelínek - P, 1B, SS, 3B

Kovanda - C, 3B, SS

Fuková - P, 1B, OF

Hošna - P, 2B, OF

Sedláček - P, 3B, OF

Blažek - P, C, 2B,

Humpolec - C, OF

Hanzalík - C, OF

Lexa - OF

Černá - OF

Výsledky turnaje

Skupina A 

Tempo Titans Praha vs. SaBaT Praha 3:3

SaBaT Praha vs. Miners Kladno 2:0

Miners Kladno vs. Tempo Titans Praha 1:9 

Skupina B 

Beroun Piranhas vs. Třebíč Nuclears 0:9

Třebíč Nuclears vs. Sokol Hluboká nad Vltavou 2:0 

Sokol Hluboká nad Vltavou vs. Beroun Piranhas 7:1 

Skupina C 

Eagles Praha vs. Olympia Blansko 6:5

Olympia Blansko vs. Wayne's World Pardubice 8:5 

Wayne's World Pardubice vs. Eagles Praha 1:14

Skupina o 7. až 9. místo 

Beroun Piranhas vs. Wayne's World Pardubice 6:0 

Wayne's World Pardubice vs. Miners Kladno 5:2 

Miners Kladno vs. Beroun Piranhas 6:2 

Skupina o 4. až. 6. místo 

SaBaT Praha vs. Olympia Blansko 10:7

Olympia Blansko vs. Sokol Hluboká nad Vltavou 4:6 

Sokol Hluboká nad Vltavou vs. SaBaT Praha 8:0 

Skupina o 1. až 3. místo 

Tempo Titans Praha vs. Eagles Praha 0:4

Eagles Praha vs. Třebíč Nuclears 1:6

Třebíč Nuclears vs. Tempo Titans Praha 3:2 

Konečné pořadí 

1. Třebíč Nuclears 2. Eagles Praha 3. Tempo Titans Praha 4. Sokol Hluboká nad Vltavou 5. SaBaT Praha 6. Olympia Blansko 7. Piranhas Beroun 8. Miners Kladno 9. Wayne's World Pardubice

Hodnocení

Největší reflexi nám poskytl zápas s Nuclears. Ve vzájemném utkání jsme na ně nestačili. Markantní byl zejména přístup na pálce. Oni šli do každého švihu naplno. My jsme se zbytečně báli možných strike-outů a naše švihy neměly dostatek síly a energie. V dalších utkáních také nebyla naše pálka kdovíjaká, ale soupeři nám v nich pomáhali i metami zdarma. Nepříjemným zjištěním bylo až moc prošvihnutých vysokých nadhozů v úrovni hlavy. Ty už bychom v téhle fázi sezóny švihat neměli. 

Obrana připustila jen dvě chyby. Z nich mrzí hlavně nezahraný run-down ze zápasu s Blanskem. Nadhazovači potvrdili potenciál, který v sobě mají. Jen Verča Fuková se potýkala s technikou a kontrolou. Je vidět, že výkony nejsou ještě stabilní.

Finále série Winterleague se uskuteční 22.3. v Hrotovicích. Pozvání jsme dostali, ale nezúčastníme se. Máme za to, že v současné době potřebujeme hlavně trénovat, přejít na hřiště a vše směřovat k prvnímu venkovnímu turnaji, který bude 18.dubna ve Sp.Poříčí.

Děkujeme všem hráčům, trenérům a zapisovatelkám za týmovou hru a rodičům za podporu při turnaji.

Za realizační tým U11

Radek Drmota

PřílohaVelikost
VC_Prahy12_2015_U11_clanek.pdf67.14 KB