Oblastní soutěž U9 začala

Terka Jílková

U9 Sokola Hluboká vstoupila do oblastního přeboru dvěma domácími zápasy s Pigs Trhovými Sviny.  

První zápasy venku ukázaly na pár nedostatků v zimní přípravě.Oba dva jsme prohráli s výsledky 5:14 a 5:9. Jeden z největších nedostatků je nadhoz a odpal na něj. Musíme si to opravdu dobře natrénovat. Trefení míče z nadhozu kouče z 10 metrů není jednoduché, ale poslední dva nadhozy byly formou tossu a z něj bychom míč do hry měli odpálit bez zaváhání. Další naší nejistotou je vypadávání míčů z rukavic. Abych nebyl moc kritický,tak musím pochválit některé rozehry jako například 2 x aut na 2. metě (luft a hod na dva) nebo těsné auty na jedničce a trojce. Dokonce se nám podařily i auty tečováním. Běh po metách také docela ušel, ale také zde se našlo pár chyb (koukání po míči místo běhu, nerozhodnost, když trenér ukazuje, že máme běžet...).

Naši soupeři v oblasti budou mít vždy výhodu, že jejich pálkaři odpalují ze stativu a my z nadhozu, případně z tossu. Přizpůsobit se a pálit z tossu i přes obtíže při odpalech nechceme, protože na obou turnajích Superpoháru se bude odpalovat z nadhozu kouče a je potřeba, abychom tuto strategii drželi v co největším počtu zápasů.

Celkově za vstup do sezóny děkuji.  Ukázal nám na co se soustředit při trénincích. Jsem rád, že nám vyšlo počasí. Děkuji rodičům za skvělou atmosféru a pomoc při zápasu, jen mě mrzí malá účast hráčů. Přeci jen hrát v sedmi na domácí půdě je škoda. Přeji si, aby na dalším hracím dnu 22.4 byla lepší účast.

Za realizační tým U9 Honza Špilauer