U9 dvojzápas s Ledenicemi a úspěšný turnaj Interligy v Praze

Po finále s Tempem Praha

Slíbil jsem napsat dva články, ale po neděli už bych, dvojzápas se Žraloky Ledenice asi objektivně nemohl zhodnotit. Tak tedy jen pár slov a výsledky. První utkání 16:9 pro nás. Dobrá sestava v poli potvrzovaná na pálce dobrými odpaly. Na konci zápasu jsem zamíchal se sestavou. A z nedostatku času a toho, že jsem nemohl (spíše nechtěl) jsme přešli do druhého zápasu se sestavou z konce prvního zápasu. Následující vývoj zápasu docela šel a tak nastalo poslední střídání. Na hřišti se my sešli hráči, kteří potřebují ještě pořádně trénovat a tak to bylo znát. Ledenice toho využily a zápas vyhrály 9:7. V žádném sportu se na „kdyby“ nehraje, ale asi „kdybych“ změnu udělal na začátku zápasu, tak bych na konec mohl dát zkušenější hráče a asi bychom to otočili.

No a nyní k Interlize v Praze. 

Výsledky: 

Sokol: Beroun 4:2

Sokol: Blesk Jablonec 6:3

Sokol: Eagles 13:7

Finále:   Sokol: Tempo 7:10

         Ráno začalo velmi zajímavě, já přijel na hřiště asi s deseti minutovým zpožděním. Do toho se ozval Lukášův táta, že nemůže nastartovat auto, kterým měli jet do Prahy a jestli máme jedno volné místo do Prahy. Vzápětí se ozvala Lenka, která mě měla vzít na turnaj, že je před Hlubokou a má problém s autem. No naštěstí byl na hřišti Danův táta s velkým autem, kterým nás vzal do Prahy. A tím z velké části přispěl k tomu, že jsme vůbec mohli v Praze hrát. No na ráno toho bylo docela dost a já byl zralý na pár frťanů. Když jsme konečně dojeli do Prahy, tak jsme se sešli v pěkném počtu dvanácti hráčů.

         První zápas jsme odehráli proti týmu z Berouna. Tento zápas byl velice vyrovnaný a neumožnil mi nasadit hráče s menšími zkušenostmi. A já se po první směně uklidnil a spadl ze mě ostych a nervozita jak to půjde. No a pak aby se to pro změnu nepletlo, tak začal organizační chaos. Druhý zápas jsme měli hrát na hřišti č. 1…. Najednou, že hrajeme až v 12:45 na hřišti č. 1 s Bleskem Jablonec (tým, který měl/neměl být…) tak se začal turnaj hrát ve dvou skupinách. Nakonec jsme celou skupinu vyhráli po nádherných rozehrách v poli a při pěkných pokusech na pálce. Děti mě začaly překvapovat. Ti co dříve pálili až z tosu, tak měli kontakty (foulbally), které o pár cm mohly být dobrými odpaly. Byli jsme schopni zahrát double a velice pěkné a jisté auty na 1.

         Do zápasu o finále jsme šli s dobrou náladou, ale také jsme čekali silnějšího soupeře. Na začátku zápasu s Eagles jsme se dohodli, že soupeř po třech nadhozech bude pálit s tosu. Tom šel losovat o to, kdo bude host a kdo domácí. To nám vyšlo - byly jsme domácí. Hned v první směně dobrá hra podpořená dobrou pálkou. Pak nám vyšla perfektně třetí směna 5 doběhů a ještě lepší pole, kde jsme nenechali soupeře, aby nám dal bod. Konec zápasu se dařil udržet dosažený náskok. Drobnými zaváháními jsme umožnili, aby soupeř už jen kosmeticky upravil skóre.

         Finále opět začalo úspěšným losem o dohrávku zápasu. Tempo se ukázalo jako dobrý soupeř, který je schopný hrát dobře v poli a nedělá chyby na pálce. Odpaly nebyly daleké, ale ani krátké. Dělaly nám problémy. V poli se přidalo pár chyb. Třeba jako nedorozumění při luftu, který šel chytit, nebo pár vypadnutých míčů z rukavic. Ale taky se objevila pěkná souhra 1 mety s 3 a následným autem na třetí metě. Pěkný agresivní běh na domácí metu, kterou sice rozhodčí posoudil jako aut, ale bylo to super. Už se začala projevovat únava. Ale opět mě děti překvapily, když se v poslední směně (z důvodu časového limitu) nadechly k mocnému finiši a daly Tempu pět bodů.

         Musím poděkovat všem rodičům jak za odvoz do Prahy, tak za pomoc při zápasech na první metě, tak při zapisování zápasů. Velká pomoc byla taky od Milušky, která my pomohla při sledování Blesku Jablonec, kam pálí a já podle toho postavil pole. A hlavně za super fandění, jen bych chtěl, aby rodiče příště akceptovali rozhodnutí rozhodčího, protože potřebujeme i špatné rozhodnutí rychle přejít a soustředit se dál na hru.

A také jsem zjistil až na fotkách, že v Praze na Tempu proběhla i krátká módní přehlídka…  Tím se zkvalitní tým. Jinak děkuji všem za pěknou neděli.

Odkaz na oblastní soutěž:

http://www.baseball.cz/modules.php?op=modload&name=liga&file=index&do=tab&akce=308&pda=2&admina=

Odkaz na první turnaj Interligy U9:

http://praha.baseball.cz/index.php?action=tour&id=18&parameter2=

Odkaz na fotky od Michala Kubáta:

http://michalkubat.rajce.idnes.cz/Turnaj_Tempo_Praha_U9_26.4.2015/

 DÍK všem   Honza