U11 udržely neporazitelnost i ve dvojzápase s Ledenicemi

Ve středeční podvečer si U11 zpestřily týdenní rutinu dvěma zápasy oblastního přeboru proti Ledenicím. Hrálo se opět formou coachballu, aby se smyl rozdíl mezi baseballovým a softballovým nadhozem. Přihlížející jistě budou souhlasit, že zápasy přinesly napínavou hru, z obou  stran podpořenou dalekými odpaly a vyzrále působící obranou. V obou utkáních visel výsledek na vlásku až do závěrečných směn a nás může těšit, že úspěšnějším týmem byl vždy Sokol Hluboká. 

První zápas téměř celý vedly Ledenice, nejdříve 3:2, posléze 5:4. Hluboké se podařilo udržet 4. a 5. směnu v obraně bez bodu, načež se podařilo zlomit také obranu soupeře a devíti body otočit zápas - 13:5.

V odvetě se situace obrátila. Hluboká si vybudovala náskok tří bodů (4:1 a 6:3). Žraloci ovšem v 6.směně nechytatelnými odpaly obrátili na 6:7. Po 6.směně ukazoval stav 7:7. V nastavené směně (tie-break) začínal tým na pálce s běžcem na 1. a 2. metě. První tie-break nerozhodl - 9:9. Drama ukončila Sára  Černá vítězným doběhem v celkově 8. směně - 10:9.

Jsme opravdu rádi, že Ledenice, ač softballový tým, nastupují i v baseballové oblastní soutěži. Jsou dobrým soupeřem. Jejich obrana se těžko překonává a v útoku jsou také silní. Náš tým vyhrál proto, že se v obraně po celý průběh dvou zápasů zlepšoval. Potěšujícím jevem byla pálka. Dobrých kontaktů a rovných odpalů vyslali naši hráči dost. Přínosem je jistě fakt, že máme v týmu dost hráčů, kteří jsou univerzální a jsou schopni nastoupit na třech i více postech.

Odkaz na výsledky oblastního přeboru:

http://www.baseball.cz/modules.php?op=modload&name=liga&file=index&do=sc...