Finále oblasti U11

Máťa Hošna - hraje na 2.metě

Před týdnem se ve finále Jihozápadního přeboru U11 utkali Sokol Hluboká a Sharks Spálené Poříčí. Hrálo se na dva vítězné zápasy. V sázce bylo kromě titulu i postupové místo na MČR v Třebíči. 

V plném hlubockém dug-outu bylo připraveno 16 hráčů, tým jsme proto rozdělili na 2 části, každá měla odehrát jeden zápas. V nadhazovačské rotaci jsme mysleli i na případné třetí utkání. Na to nakonec nedošlo. Hluboká získala potřebné dvě výhry už po dvou zápasech. 

Průběh utkání

Obě střetnutí se hrál pěkný baseball, přičemž jasnější průběh měl paradoxně druhý duel, ve kterém za nás nastoupili spíše hráči z lavičky. Byli nabuzení, podporovali se a nečekaně dobře odpalovali. Nezapomenutelným momentem zaujal Bóďa Lexa. Jedinečným běžeckým homerunem po odpalu mezi střední a pravé pole. Po 5.směnách Hluboká zvítězila 10:7

Sestava: Humpolec SS, Jelínek L. C, Černá RF, Vozábal 2B, Fuková (Hošna, Blažek) P, Lexa LF, Zíka CF, Sedláček 3B, Jílková 1B

Předcházející utkání bylo napínavější a po většinu času jsme dotahovali. Dílem jsme si za to mohli sami horším nadhozem a váhavostí v obraně, dílem nás  přinutil soupeř. Petr Šašek nadhazoval svižně a sám byl i nejlepším pálkařem Žraloků. Zápas jsme vyhráli vůlí. Už od první směny bylo patrné, že každý náš pálkař bojuje na maximum. Díky tomu jsme vždy náskok soupeře zlikvidovali. V poslední směně pak rozhodli o výhře 8:6.

Sestava: Klang P, 3B, Malát SS, Jelínek 3B, P, Kovanda LF, Hošna 2B, Sedláček CF, Fuková 1B, Hanzalík C, Blažek LF

Hodnocení

Vážím si toho, že finálové zápasy přeboru měly dobrou úroveň. Poříčí nasadilo zejména v prvním utkání dobrého nadhazovače, s kterým jsme se museli popasovat. Při odpalech se ukázal rozdíl mezi oběma týmy - spolehlivost obrany. Ve druhém utkání mě naši hráči mile překvapili a zabojovali o místo v sestavě.