Zlatá neděle

Muži znovu první v ČML

Bezesporu zlatým písmem se zapsala neděle 20. září do historie hlubockého klubu. Muži už potřetí za sebou kralovali v ČML, Martin Mužík získal s Kotlářkou extraligový titul a Matěj Vlach v barvách Draků Brno vyhrál mistrovství ČR U13. Martin Jiránek v dresu Hluboké získal na "třináctkách" individuální cenu MVP turnaje.

V půlce sezóny by na obhajobu mužů v ČML moc lidí nesázelo. Nacházeli se v polovině tabulky s bilancí 6 výher a 6 proher. Dobrý finiš v základní části stačil jen na 3.místo. Obě série play-off, semifinále s Jabloncem a finále s Třebíčí Nuclears zahajovali na hřištích soupeře. Přesto parta kolem trenéra Michala Kapra zápas od zápasu dokazovala, že i díky zkušenostem z předchozích dvou sezón zvládá náročné okamžiky play-off lépe než konkurenti. V sérii proti ambiciózní, extraligové plány spřádající Třebíči je mohl zastavit snad jen vynikající venezuelský nadhazovač Ochoa. I toho se však hlubockým povedlo ve druhém zápase série porazit, což se ukázalo jako klíčové. Za vyrovnaného stavu 2:2 hostila rozhodující páté utkání Třebíč. Sokol Hluboká zaskočil soupeře hned v první části utkání a po skvělé hře vybojoval pohár po vítězství 4:0. 

Husarský kousek se povedl Martinu Mužíkovi. Během sezóny se dokázal probojovat do nabité sestavy pražské extraligové Kotlářky. V týmu, v němž mezi opory patří cizinci a mladí čeští hráči se zkušenostmi s amerických týmů, sice nehraje catchera, ale díky silným odpalům nastupuje jako suplující pálkař za nadhazovače (DH - designated hitter). 20.9. Kotlářka dotáhla finálovou sérii s hegemony extraligy Draky Brno do úspěšného konce 3:2 na zápasy. Martin se stal prvním hráčem z líhně Hluboké, který dosáhl na extraligový titul mezi muži.

Vysněný titul získal tuto neděli také Máťa Vlach hrající za Draky Brno. Ve finálovém utkání na mistrovství  ČR U13 v Praze odehrál celý zápas jako šestý pálkař line-upu a vystřídal posty druhé mety a catchera. Hrál sebevědomě a výhře nad Sabatem Praha přispěl dvěma krásnými odpaly a třemi doběhy.

Na tomto mistrovství U13 z Hluboké obsadily 5.místo. Velkého ocenění za svůj přínos pro tým se při vyhlašování cen dočkal Martin Jiránek. Skvěle pálil i nadhazoval a řekl si o cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje (MVP).

Týmu mužů, oběma Martinům a Máťovi blahopřejeme. Určitě je to super odměna za jejich úsilí a motivace do dalšího tréninku.