Ohlédnutí za 4.místem U11 na MČR v Třebíči

Na mistrovství v Třebíči jsme byli nalosováni do velmi vyrovnané skupiny, z níž mohl postoupit každý ze čtyř týmů - Eagles Praha, Sokol Hluboká, Hroši Brno a Tempo Praha. I druhá skupina byla vyrovnaná, měla ale v týmech Třebíč Nuclears a Draci Brno přece jen větší favority na postup. 

Průběh turnaje

Do turnaje jsme v 1.směně vstoupili pálkou proti Hrochům Brno. Byla z říše snů. Sem tam pěknými, sem tam šťastnými odpaly jsme nashromáždili za 15 minut 10 bodů. Nám se vyplatilo nasazení nadhazovačské jistoty Míši Maláta, který hroší útok utnul hned v zárodku. Po nečekaně jasném úvodu šel Míša po dvaceti nadhozech dolů a zápas jistě doházel Viky Sedláček. Výhra 19:7 se nám později v kolečku mezi námi, Hrochy a Eagles moc hodila.

Patrně nejlepší výkon během turnaje jsme podali během nervy drásajícího utkání s Eagles. Nejlepší proto, že jsme hráli na slušné úrovni po celý zápas. Eagles měli na kontě prohru s Tempem a nutně potřebovali vyhrát. Nasadili své nejlepší nadhazovače. Za nás nadhazoval Máťa Klang poměrně nejistě, ale stále nás držel ve hře. Ač jsme ve 2.směně na Eagles ztráceli - 1:5 - po dobrém tlaku jsme je dotáhli a měli ve 3. i ve 4.směně vítězný doběh na 2.metě. Příležitosti jsme nevyužili a utkání rozhodoval tie-break. V něm jsme nedokázali dorovnat dvoubodové manko - konečný výsledek zůstal 8:9. S hrou v první den mistrovství jsme přesto mohli být spokojeni.

Už před posledním utkáním ve skupině s Tempem Praha jsme měli jistý postup do semifinále. Stejně tak Tempo. Oba týmy šetřily nadhazovače na play-off. Nechali jsme zahrát všechny hráče a bohužel si nechali nandat ranec bodů - 5:23. Neměli jsme jistotu v ničem - na nadhozu, na catcherovi, obraně ani v útoku.

Semifinále s Třebíčí bylo reprízou loňského semifinále na mistrovství republiky. Nuclears nás převyšovali v obraně pohyblivostí a přesností. Dokázali jsme vzdorovat pouze 2 směny. Míša Malát zpočátku dokázal Třebíč udržet. Když šli však pálkaři Nuclears na něj podruhé, načasovali se a využívali rychlé nadhozy k ještě rychlejším odpalům. Zápas zlomili ve svůj prospěch. I přesto, že jsme nijak neselhali, neměli jsme nejmenší šanci a prohráli jednoznačně 3:12.

Do rozhodujícího utkání o 3.místo proti Tempu jsme nastoupili s nejsilnější možnou sestavou. Na nadhoz jsme měli k dispozici Davida Jelínka a Lukáše Blažka. Oba nadhazovali výtečně. Do zápasu  vstoupilo lépe Tempo.  V první směně jsme nedokázali chytit dva vysoké odpaly nad vnitřní pole. Ve druhé směně na hráče sedla v obraně ještě větší deka, působili bojácně a alibisticky. Tempo získalo rozhodující náskok 1:9. Od 3.směny jsme začali tlačit, byli lepším týmem, pražané očividně znejistěli a zdálo se, že můžeme zápas hodně zdramatizovat. V koncovce jsme bohužel soupeři pomohli zbytečnou neúspěšnou krádeží domácí mety a strike-outem. Neuspěli jsme - 9:14 a skončili čtvrtí.

Shrnutí

Jak praví klasické baseballové moudro. "Zápas vyhrává dobrá pálka, turnaj dobrá obrana." Pálkou jsme vysoko porazili Hrochy Brno, což nám v součtu přineslo kýžený postup do semifinále. Obranu jsme bohužel neměli na úrovni nejlepších týmů a zejména v play-off to bylo hodně znát. Tím naše hra neměla na čem stavět. Zopakovali jsme tak umístění z loňského roku, tehdy ještě v kategorii U10.

Na MČR za Sokol Hluboká startovali: Lukáš Blažek, Verča Fuková, Filip Hanzalík, Matěj Hošna, Ondra Humpolec, David Jelínek, Lukáš Jelínek, Matěj Klang, Pepa Kovanda, Bóďa Lexa, Michal Malát, Viktor Sedláček, Tomáš Vozábal, Martin Zíka

Konečné pořadí MČR

1.Třebíč Nuclears

2.Draci Brno

3.Tempo Praha

4.Sokol Hluboká

5.Eagles Praha

6.Arrows Ostrava

7.Hroši Brno

8.Pipas Brno

Odkaz na výsledky turnaje

http://www.baseball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=...