Celkové prvenství U11 v Interlize

Závěrečné dějství Interligy 2015 se uskutečnilo 3.-4.10. v Praze na Tempu. Na turnaji se utkalo 7 týmů, přestože se turnaj v termínovce setkal s rozlučkovou akcí letošních žákovských reprezentantů, na které měli kromě Hluboké své zástupce i Eagles a Tempo. Na předchozích dílech Interligy jsme dosáhli výborných umístění a díky tomu jsme patřili mezi aspiranty celkového prvenství.

Základní  skupina

Zpětně lze hodnotit, že nám přál los. Ve skupině jsme hráli s oslabenými Eagles Praha (doplněni hráči ze Sabatu Praha) a s Miners Kladno, které sbírá zkušenosti. Utkání proti tradičnímu rivalovi Eagles nabídlo převahu nadhazovačů nad pálkaři. Na obou stranách si pálkaři připsali 9 strike-outů v 6 směnách. Za Hlubokou nadhazovali Viktor Sedláček a Lukáš Blažek. Těsný duel jsme vyhráli 2:1. Proti Miners jsme vyhráli jasněji. První náš náskok Miners dotáhli, ale na rozhodující 6 bodový nástup ve 2.směně už odpověď nenašli. Zajímavé, že hlubocký bodový nášup rozjel Bóďa Lexa svým druhým letošním homerunem. Řád hlubocké obraně dával na nadhozu David Jelínek a umožnil týmu vítězství 10:5.

Play-off

Vítězstvím ve skupině jsme získali pro semifinále schůdnějšího protivníka - Kotlářku Praha. Pro Kotlářku jsme patrně oblíbeným soupeřem, vždy nás potrápí. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Po dlouhé době dostala na nadhozu příležitost Verča Fuková. Zhostila se jí dobře, bohužel slabým útokem jsme jí moc klidu nedodali. Nastala 3.směna a po dvou chybách jsme inkasovali 2 doběhy a soupeř se vzdálil na 1:4. Reagovali jsme změnou nadhozu a vsadili na Míšu Maláta. Ve 4.směně jsme vyrovnali díky prudkému odpalu Filipa Hanzalíka do centerfieldu. Následoval neúspěšný tlak Kotlářky a náš vítězný "texas leaguer" (obtížně chytatelný vysoký odpal do rohu hřiště) Máti Hošny, kterým zpečetil postup do finále - 5:4.

Finále přineslo zajímavý těsný baseball. Na obranu Tempa Praha, která se opírala o jednoho z nejlepších nadhazovačů ročníku 2004 leváka Michala Zelenku (9 strike-outů v utkání) jsme pořádně zatlačili až v páté směně, kdy jsme při dvou autech doběhli pro dva body (Lukáš Jelínek a Máťa Klang) díky trojmetovému odpalu Míši Maláta (v zápase 3 odpaly ze 3 startů na pálce). Tempo už předtím vedlo 0:3, což stále byl hratelný výsledek. Více bodů na nadhozu neumožnil benjamínek Hluboké Lukáš Blažek, který jen potvrdil svou báječnou kontrolu a formu ze zářijových zápasů. Notně mu pomohla i obrana. Každou směnu jsme zahráli nějaký nadstandartní out (chycená krádež, out při hodu z outfieldu na metu, dobře zahraná situace 1-3). Při těchto rozehrách se předvedl catcher Pepa Kovanda. V 6.směně jsme měli šanci zápas vyrovnat, bohužel jsme po dvou strikeoutech (už na střídajícího nadhazovače) nechali doběh na 2.metě. Konečný výsledek 2:3. I tak jsme ze zápasu odcházeli pozitivní, bylo to správné vyvrcholení Interligy.

Hodnocení

Celkově jsme ve čtyřech turnajích Interligy získali 1x 1.místo, 2x 2.místo  a 1x 5.místo. Součet 55 bodů nás vynesl do čela konečného pořadí soutěže. Tohoto úspěchu si moc vážíme, zvlášť poté, když jsme ho získali díky výhrám v mnoha těsných zápasech. Interligu jsme ukončili s bilancí 14 vítězství a 5 porážek. Tato meziregionální soutěž přinesla Hluboké dostatek těžkých zápasů a znamenala dobrou přípravu na republikové turnaje Český pohár a mistrovství ČR.

Tým na posledním turnaji tvořili: Lukáš Blažek, Verča Fuková, Filip Hanzalík, Máťa Hošna, Ondra Humpolec, Lukáš Jelínek, Pepa Kovanda, Bóďa Lexa, Viktor Sedláček, David Jelínek (pouze v sobotu), Máťa Klang a Míša Malát (pouze v neděli).

Odkaz na Interligu

http://praha.baseball.cz/index.php?action=tour&id=14&parameter2=

 http://praha.baseball.cz/index.php?action=article&id=191