Interliga U9 a zhodnocení sezóny

U10 na Supercupu v Praze

 Původně to měl být článek o turnaji interligy v Domažlicích, ale já to využiji ke krátkému shrnutí celé sezóny.

No nemá cenu tu vypisovat výsledky, ale chtěl bych připomenout, jak to šlo z mého pohledu.

Začátek sezóny mě mile překvapil. První turnaj interligy v Praze vyšel moc dobře. Tým dokázal, že může být velice dobrý. Tento turnaj jsme odehráli v kombinované sestavě U9 a U10.Tato sestava se podepsala i na výsledcích a z mého pohledu i na dobrém umístění na Super Cupu 2015. Zlepšení, které nastalo mezi Stříbrný Super Cupem v Plzni a zlatým Super Cupem v Praze bylo dobré. Jen je škoda, že do Prahy jelo jen málo hráčů. V Praze jsem ocenil bojovné nasazení všech desíti hráčů. Tento počet na tak velký turnaj je opravdu málo. Stačí, aby se jeden hráč zranil, nebo měl zdravotní potíže (tak jak se stalo s Kubou a Terkou) a je zle. Musí se pak volit, kdo může chvilku odpočinout a kdo musí nastoupit i přes zdravotní potíže a to je špatné. Pak používáte různé druhy fíglů, jako že na bolestivou patu použijete „tajpy“, nebo protahování svalů na noze mezi směnami.

Po prázdninách následoval pokles výkonnosti, ale to bylo zapříčiněno tím, že se tým zúžil už jen na U9 a U10 se přidaly k U11. U9 začaly trénovat jen spolu a začalo se od začátku. Následoval ČBP na domácí půdě, kde jsem si myslel, že uděláme relativně dobrý výsledek, ale opak byl pravdou. Před pohárem se rozpadl realizační tým.  Lenka skončila s trénováním. Naštěstí se do trénování zapojil Michal, kterému chci tímto poděkovat za pomoc a doufám, že to tak půjde i dál. Děti si začaly zvykat na jeho nadhoz a to bylo znát i na poháru. Následoval jednodenní výlet do Domažlic, kde jsme odehráli poslední turnaj Interligy. Na turnaji děti předvedly, co se naučili a také se do týmu zapojil nový hráč Ondra. Na turnaj nás jelo 11 a já si mohl dopřát komfort a střídat hráče podle potřeby. Hlavně se osvědčilo střídání zadáků (catherů). Denis a Dan se opravdu snažili a já využil chvíle mezi zápasy a snažil jsem se je něčemu přiučit na postu zadáka. V dobrém světle se ukázala také Terka na první metě. Na pálce se začalo dařit i Anetce a celkově se dařilo dětem pálit Michalovo nadhozy. Myslím si, že Interliga je velký přínos pro hráče a možnost odehrát dost dobrých zápasů. Jediné co bych chtěl vytknout je to, že ještě musím dětem připomínat co a kam hrát, přestože si to před rozehrou zakřičí, tak pak jsou schopné hrát něco úplně jiného!

V první polovině sezóny se mimo jiné odehrály i zápasy v oblasti s Ledenicemi a Trhovými Sviny. Tyto zápasy spíše sloužily k tréninku.

Moc bych chtěl poděkovat Šárce za velkou pomoc při zapisování zápasů a také zato, že se stále chce učit co a jak zapsat do spousty čtverečků (zápisový arch….).

Nyní nás čeká zimní příprava a možná pár turnajů v tělocvičně.

Děkuji rodičům za pochopení a ochotu vozit děti na turnaje. Také chci, připomenou, že baseball se nedá naučit za jeden rok, ale že je to běh na dlouhou trať. Každý další rok se učí něco nového. A nakonec ještě jednou Všem děkuji a těším se na další sezónu. Dík Honza