Zimní turnaj U11

Těsně před Vánoci 20.12. vyjel tým U11 na halový turnaj do Poličky. Většina hráčů zde stála poprvé proti živému nadhozu, proti kterému už ale bude nastupovat pravidelně.

Tým zde sehrál celkem čtyři utkání systémem každý s každým.

Do prvního zápasu proti Sabatu Praha jsem se snažil dát co nejsilnější sestavu abychom si utrhli vítězství pro následnou psychickou pohodu.

Tento zápas celý odházel levák Lukáš Blažek a prakticky celý zápas soupeře k ničemu nepustil. V útoku kluci předvedli pár hezkých odpalů a zápas ukončili 4:1 v náš prospěch.

Do druhého zápasu proti Wayne’s World Pardubice nastoupila na nadhoz Terezka Jílková. Přes viditelnou nervozitu ale odházela krásnou výhru 6:0. Obrana zde předvedla několik velmi pěkných zákroků.

Před dalším utkáním následoval oběd a všichni jsme věřili v dobrý výsledek v turnaji.

Další zápas proti Rytířům Trutnov odstartoval na nadhozu Michal Cajz a jednalo se o nejvyrovnanější utkání. Nedařilo se již tolik autovat pálkaře strikeoutem a ti při dosažení čtyř špatných nadhozů pálili z TOSU (spodní nadhoz od trenéra). Díky tomu se běžci dostávali na mety a utkání nakonec skončilo 2:1 pro Trutnov. Byl to ale fantastický zápas protože až do poslední směny byl stav 1:1. Poslední směnu doházela opět Terezka Jílková a po chybě v poli soupeř skóroval a zvítězil.

Do posledního utkání jsme vstupovali s vidinou ještě možného vítězství v turnaji. Museli bychom ovšem porazit dosud neporažený tým z Rakouska Vienna Wanderers

Na nadhozu za Hlubokou začal Jakub Špilauer. Zde se ovšem ukázala síla Rakouského celku. Byli zdatnějšími pálkaři a celý lineup pálil velmi tvrdě. Po získání několika bodů došlo ke střídání na našem nadhozu.

Jakuba vystřídal Lukáš Jelínek a nelehký zápas doházel. Nicméně lepší soupeř nám utekl na konečných 0:9.

 

Celkově hlubocký celek tedy po dvou výhrách a dvou prohrách skončil na pěkném třetím místě.

Turnaj bych hodnotil kladně, hráči si mohli vyzkoušet své dovednosti a souhru. Nikdo neseděl na lavičce, což pravidla umožňovala. Na pálku mohli chodit všichni hráči, čeho i náš tým využil a hráli tak úplně všichni po celou dobu turnaje.

 

Chtěl bych poděkovat rodičům za podporu při zápasech a také za dopravu hráčů.

A také děkuji Honzovi Špilauerovi který obstaral veškerý servis okolo turnaje a já se tak mohl věnovat pouze hráčům a hře samotné.

 odkaz na článek z pera pořadatele

http://www.waynes.cz/bit-se-nesmi/

Těším se na další fajn chvíle s baseballem v následujícím roce.

Martin