Turnaj U7, U9 a U11 v tělocvičně ZŠ Hluboká

Kategorie U9

V neděli 13.3. v bezvadně vyhovujícím prostředí rozlehlé tělocvičny hlubocké ZŠ proběhly miniturnaje kategorií U7, U9 a U11. Akce byla nachystaná pro děti z klubu a pro zájemce z kroužků při ZŠ Borek, ZŠ Hluboká a ZŠ Máj. Turnaje nejmenších se přijely zúčastnit 2 pětičlenné týmy z  Pigs Trhových Svinů.

V kategorii U7 se uskutečnily tři zápasy mezi Hlubokou a zeleným a oranžovým týmem Pigs. Navíc si děti vyzkoušely dovednostní soutěže v běhu po metách, hodu na přesnost a odpalu do dálky. Dostatek dětí u Pigs byl výsledkem vydařených náborových akcí v průběhu léta a podzimu. U nás se ukázalo systematické  vedení týmu pod taktovkou Aleše Trunečka, rozhodně však potřebujeme do U7 doplnit děti.

V čase oběda přišly na řadu U11. Hráče převážně z našeho klubu doplnili Vanessa a Pavel Bouzkovi z Borku. Po hodinovém tréninku jsme děti rozdělili na 3 družstva a sehráli tři dvacetiminutové zápasy v coachballu. Utkání byla plná napětí a vydařených zákroků a odpalů. Homerunem se blýskl Martin Zíka. 

Závěrečná dvouhodinovka patřila U9. S celkem 16 dětmi z klubu a kroužků jsme nejdříve potrénovali chytání míčů po zemi a pak z nich vytvořili 4 týmy na tzv. infieldový baseball z předního tossu. Každý  tým měl za kouče zkušenějšího hráče z U13, který zároveň hrál 1.metu. Zajímavostí byl čistě holčičí tým. V miniturnaji U9 absolvovaly 3 intenzivní zápasy trvající 20 minut. Během hodiny hry si děti vyzkoušely poměrně dost startů na pálce a prožily si mnoho akcí v obraně, kde bylo znatelné, že už zvládnou zahrát i některé složitější situace.

Turnajový den pro U7, U9 a U11 se povedl. V nejmladších kategoriích bychom chtěli navázat i turnaji venku. Celkem 6 hodin baseballu v tělocvičně by se neobešlo bez vydatné pomoci Lenky a Káji Dvořákové, Aleše Trunečka, Vasila Zhupanina, Ondry Humpolce a Terky Jílkové. Za fotky děkuji Vlastovi Vavrekovi a za vedení týmů U9 Pepovi Kovandovi, Filipu Hanzalíkovi a Lukáši Blažkovi. 

Další fotky na facebooku.