Zimní příprava U13 je v polovině

Druhou polovinou ledna se zimní tréninky U13 pomalu a jistě přehoupnou do své druhé poloviny. Co bylo odtrénováno, lze zatím jen pochválit. Mrzuté jsou jen delší výpadky kvůli zdravotním indispozicím (Viktor, David, Anička, Aneta). 

Shrnutí první poloviny přípravy

V listopadu a prosinci se o pondělky postaraly dvě studentky tělovýchovy z Jihočeské univerzity Anička Pelešková a Jana Mikolášková. Věnovaly se posilování, kompenzačním cvikům, obratnosti a gymnastice. Tréninky byly uvolněné a radostné. Další trenéři jsme se mohli během pondělků věnovat individuálně pálce, catcherům a cvičení s gumou. Čtvrtky byly vymezeny pro atletickou a fyzickou přípravu.

Lednem počínaje jsme čtvrteční tréninky na sudárně již více uzpůsobili baseballu - házení, chytání míčů po zemi, pálení na nadhoz. Program v sokolovně se změnil jen málo - přidalo se krátké házení a mechanika nadhozu. Od února už baseballová specializace získá ještě více času.

Oceňuji také všechny hráče, kteří trénují i jinak než v pondělí a ve čtvrtek. V týmu nyní máme 5 holek, které mají dva softballové tréninky navíc a tuto zimu už objely několik turnajů kadetek či žákyň. Pět kluků dojíždí pravidelně 1x týdně na tréninky Pražské akademie. Další hráči mají další tréninky s jinými sporty nebo se ve volném čase věnují lyžování či bruslení. Jen tak dál. Důležité je, aby hráči nezanedbávali školu a udrželi si standard, na který mají.

Miniturnaj na Hluboké

Nyní 22.1. je před námi miniturnaj na základní škole Hluboká. Hráči U13 budou rozděleni na bílé a modré a zahrají si proti sobě. Cílem nedělních zápasů bude vyzkoušení herních návyků a všichni si opět zkusí všechny posty ve vnitřním poli. 

Soustředění

Pojďme využít únorového víkendu 17.-19.2. na Horské Kvildě k zábavě, stmelení party a lyžování. Akce je spojena pro U15 a U13. Máme za sebou společné bruslení. Toto by mohla být další fajn aktivita mimo tréninky a turnaje. Zváni jsou hráči i rodiče.

Účast hlašte na: 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1z4ZTjzd_u3nPVixkUZNbxtLmqpMXEHWXK8ONHwnvh_4/edit?pref=2&pli=1#gid=795062192

Trenéři

Kategorie U13 je v zimě obstarávána celou řadou trenérů, kterým vřele děkuji za dosavadní plnohodnotný přístup k hráčům a k trénování:

Filip Hošna (pálka, strečink)

David Rýznar (nadhoz)

Jirka Mlsek (catcher, gymnastika)

Lukáš Kortus (catcher)

Anna Pelešková, Jana Mikolášková (posilování, kompenzace, obratnost)

Filip Kylyn (expander, gymnastika)

Děkuji všem rodičům U13 a připomínám, že nabádáme hráče, aby už si omlouvání na trénink vyřizovali sami.