Turnaj U7, U11 a U13 na ZŠ Hluboká 22.1.2017

Uplynulou neděli 22. 1. 2017 se v tělocvičně základní školy Hluboká uskutečnil druhý přípravný turnaj, kterého se účastnili také hráči z Trhových Svinů (kategorie U7 a U11). Turnaj byl rozdělený na 3 kategorie:

 • 9:30 až 11:30 hod U7 + žáci T-Ballových kroužků (T-Ball)
 • 12:00 až 14:00 hod U11 (CoachBall)
 • 14:30 až 16:30 hod U13 (CoachBall)

Ráno se v tělocvičně sešli hráči s rodiči kategorie U7, po jejichž přivítání začal oficiálně turnaj. Účast byla opravdu velká - z T-Ballových kroužků dorazilo 30 dětí, k tomu se přidali hráči U7 Sokol Hluboká a U7 Trhové Sviny. Pro velkou část žáků z T-Ballových kroužků to byl jejich první zápas, který hráli. Hrálo se celkem ve čtyřech týmech. Každý tým odehrál 3 zápasy (každý s každým), přičemž se hrálo na dvou hřištích. Hráči projevili velkou snahu jak na pálce, na metách, tak i v poli. Bylo vidět krásná týmová i mezitýmová spolupráce, kdy si děti vzájemně občas poradili, co mají dělat. Celým zápasem vedla dobrá nálada a na konci byli hráči patřičně odměněni - pro 1.místo byli připraveny čokoládové medaile a pro všechny malé dárečky, které jim předali trenéři a asistenti trenérů klubu Sokol Hluboká.

Týmy:

 • tým A - složen ze žáků ZŠ Máj 1 a ZŠ Hluboká
 • tým B - složen ze žáků ZŠ Vltava a U7 Sokol Hluboká
 • tým C - složen ze žáků ZŠ Borek, ZŠ Hluboká a U7 Sokol Hluboká
 • tým D - U7 Trhové Sviny

Stav zápasů:

Stav zápasů U7
tým1 hřištětým2 hřiště
B vs. A10:10C vs. D13:11
A vs. C5:10D vs. B10:5
C vs. B15:5D vs. A15:8

Výsledek zápasu:

 1. místo - tým C 3 výhry a 0 proher
 2. místo - tým D - Trhové Sviny 2 výhry a 1 prohra
 3. místo - tým A 0 výher a 2 prohry
 4. místo - tým B 0 výher a 2 prohry

Odpoledne přišel na řadu zápas Hlubockých U11 s Trhovými Svinami. Ti si vzájemně zahráli dva zápasy formou CoachBallu. Nám nadhazoval Zdeněk Hajný, který házel perfektně. Hrálo se na 5 nadhozů, 5 doběhů nebo 3 auty. Za Trhové Sviny dorazilo 10 hráčů a za Sokol Hluboká hrálo 12 hráčů. Ti byli rozděleni po šesti hráčích do obrany a byli střídáni po směnách s tím, že na pálku šli všichni hráči. V prvním zápase bylo vidět nasazení a soustředění všech hráčů. Na pálce se prosazovali všichni a za celý zápas byl jen jeden strike out. Část pálkařů dokázalo nad nadhozem krásně přemýšlet a počkali si na dobrý nadhoz tak, aby zbytečně nešvihali po vysokých míčích. V obraně nám dělali problémy odražené míče od stěn tělocvičny. Byl tam i náznak run downu mezi 1 a 2 metou. Za stavu dvou autů jsme bohužel nebyli schopni uhrát 3 aut což umožnilo soupeři dva doběhy. K vidění byli i pěkné teče na 3 metě. V druhém zápase se začala projevovat nepozornost. Ale za to byli k vidění pěkné odpaly přes střed hřiště. Nakonec se nám podařilo uhrát remízu po zahrání doublu. Nejlepším hráčem zápasu byl Adrian Rego, který byl úspěšný na pálce i na běhu po metách. Největší slabinou týmu bylo uhýbání před míči na místo toho, abychom ho chytili a zahráli pěkný aut.

Týmy:

 • tým Sokol Hluboká
 • tým Pigs Trhové Sviny

Stav zápasů:

Stav zápasů U11
týmy1 hřiště
Sokol vs. Pigs14:12
Pigs vs. Sokol10:10

Výsledek zápasu:

 1. místo - Sokol Hluboká 1 výhra a 0 proher
 2. místo - Pigs Trhové Sviny 0 výher a 1 prohra

Později odpoledne se v tělocvičně sešli hráči U13 Sokol Hluboká, kteří si zahráli vzájemný zápas. Byli tedy rozděleni na modré a bílé. Hráči zahráli dobrou hru jak na pálce, kde se soustředili na míček a počkali si na dobrý nadhoz, tak i při běhu po metách a v poli, kde dokázali zahrát pěkné auty. 

Týmy:

 • tým modří Sokol Hluboká
 • tým bílí Sokol Hluboká

Výsledek zápasu:

 1. místo - modří Sokol Hluboká
 2. místo - bílí Sokol Hluboká

Turnaj byl nabitý nadšením pro dobrou hru a skvělým publikem. Především pro mladší hráče, to byla další příležitost pro ujasnění si pravidel hry a strategie, pro získání větší sebedůvěry a pro upevnění své pozice na hřišti.

Děkujeme všem rodičům za vytvoření krásné atmosféry, hráčům za účast a za krásnou hru. Poděkování také míří klubu Hluboká Baseball & Softball Club z.s., trenérům a asistentům trenérů, kteří se turnaje zúčastnili a hráče dobře připravili. Další turnaj tohoto typu nás bude čekat 11. 2. a 18. 3. 2017. Všechny Vás opět rádi uvidíme!

Váš klub Sokol Hluboká - protože nás baseball baví!

G
M
T
Rozpoznat jazykAfrikánštinaAlbánštinaAngličtinaArabštinaArménštinaÁzerbájdžánštinaBarmštinaBaskičtinaBěloruštinaBengálštinaBosenštinaBulharštinaCebuánštinaČeštinaČičevštinaČínština (Trad)Čínština (Zied)DánštinaEsperantoEstonštinaFilipínštinaFinštinaFrancouzštinaGalicijštinaGruzínštinaGudžarátštinaHaitská KreolštinaHauštinaHebrejštinaHindštinaHmongštinaHolandštinaChorvatštinaIgboštinaIndonéštinaIrštinaIslandštinaItalštinaJaponštinaJavánštinaJidišJorubštinaKannadštinaKatalánštinaKazaštinaKhmerštinaKorejštinaLaoštinaLatinaLitevštinaLotyštinaMaďarštinaMakedonštinaMalajálamštinaMalajštinaMalgaštinaMaltštinaMaorštinaMarátštinaMongolštinaNěmčinaNepálštinaNorštinaPandžábštinaPerštinaPolštinaPortugalštinaRumunštinaRuštinaŘečtinaSesothštinaSinhálštinaSlovenštinaSlovinštinaSomálštinaSrbštinaSundánštinaSvahilštinaŠpanělštinaŠvédštinaTádžičtinaTamilštinaTelužštinaThajštinaTurečtinaUkrajinštinaUrdštinaUzbečtinaVelštinaVietnamštinaZulu
AfrikánštinaAlbánštinaAngličtinaArabštinaArménštinaÁzerbájdžánštinaBarmštinaBaskičtinaBěloruštinaBengálštinaBosenštinaBulharštinaCebuánštinaČeštinaČičevštinaČínština (Trad)Čínština (Zied)DánštinaEsperantoEstonštinaFilipínštinaFinštinaFrancouzštinaGalicijštinaGruzínštinaGudžarátštinaHaitská KreolštinaHauštinaHebrejštinaHindštinaHmongštinaHolandštinaChorvatštinaIgboštinaIndonéštinaIrštinaIslandštinaItalštinaJaponštinaJavánštinaJidišJorubštinaKannadštinaKatalánštinaKazaštinaKhmerštinaKorejštinaLaoštinaLatinaLitevštinaLotyštinaMaďarštinaMakedonštinaMalajálamštinaMalajštinaMalgaštinaMaltštinaMaorštinaMarátštinaMongolštinaNěmčinaNepálštinaNorštinaPandžábštinaPerštinaPolštinaPortugalštinaRumunštinaRuštinaŘečtinaSesothštinaSinhálštinaSlovenštinaSlovinštinaSomálštinaSrbštinaSundánštinaSvahilštinaŠpanělštinaŠvédštinaTádžičtinaTamilštinaTelužštinaThajštinaTurečtinaUkrajinštinaUrdštinaUzbečtinaVelštinaVietnamštinaZulu
Hlasová funkce je omezena na 100 znaků