Zimní příprava klubu Sokol Hluboká

Hluboká Baseball & Softball Club

Baseballový a softballový klub Sokol Hluboká se 26. 11. 2016 rozloučil s krásnou sezónou plnou zápasů a úspěchů (klubových i individuálních). Hlavním úspěchem bylo v sezóně 2016 umístění U13 na 5. místě MČR a umístění U15 na 6. místě MČR. Mezi úspěšné hráče patří především Martin Mužík (muži ČR, U23, U18, mistr ČR za Kotlářku Praha), Petr Vojta (mistr Evropy U15 z roku 2016), Matěj Vlach, Martin Jiránek, Karolína Dvořáková, Michal Malát, Petr Vojta a Erik Šutera (reprezentanti ČR v kat. U12), Kateřina Fuková (2x ve výběru Senior League na finálovém turnaji v USA) a Filip Hošna (s týmem akademie start na finálovém turnaji Pony League v USA). Celkem 9 hráčů bylo součástí pražské akademie a úspěch slavil i trenér Ondřej Konvalinka, který se účastnil stáže na Floridě.

Přípravu na další sezónu 2017 započal klub přemístěním se z venkovních baseballových hřišť do dvou krytých tělocvičen – Sokolovna a Sudárna. Zde každá kategorie trénuje 2x týdně a soustředí se nejen na pálení, chytání a házení, ale také na strategii hry a na celkovou fyzickou kondici a zdatnost. Tu si hráči zlepšují nejen ve svém volném čase různými pohybovými aktivitami, ale hráči U15 také navštěvují v rámci přípravných tréninků veřejnou plovárnu v Českých Budějovicích, kde pod vedením zkušené trenérky plavání nacvičují plavecké styly a zlepšují si kondici. V následujícím měsíci se kategorie U15 a U13 zúčastní zimního výcviku na běžkách, které se bude konat v krásném prostředí Kvildy. Před začátkem sezóny plánuje klub uspořádat baseballové soustředění a pozvat některého zahraničního trenéra. Část hráčů také dojíždí během roku pravidelně 1x týdně na tréninky Pražské akademie. Začátek zimní přípravy v klubu Sokol Hluboká byl tak více zaměřen na kondici hráčů a s postupem času jsou tréninky více zaměřeny na drilování baseballových dovedností a individuálních kvalit hráčů.

Mladší kategorie U13, U11 a U7 se v rámci přípravných zápasů účastnili turnaje (19. 11. 2016) ve velké tělocvičně ZŠ Hluboká, kde měli také možnost zahrát si svůj první zápas i žáci ze čtyř baseballových kroužků, které Sokol Hluboká organizuje. Pozváni byli také hráči U7 z Trhových Svinů. Další turnaj tohoto typu se odehrál 22. 1. 2017 a účast byla tentokrát opravdu velká. Dorazilo 30 žáků z baseballových kroužků a opět se proti nám postavil tým z Trhových Svinů (v kategorii U7 a U11). Turnaje jsou vždy nabité nadšením pro dobrou hru, skvělým publikem, hráči si ujasňují pravidla hry a strategii, získávají větší sebedůvěru a upevňují své pozice na hřišti. Tento turnaj nás čeká ještě 11. 2. a 18. 3. 2017. Kategorie U11 se navíc ještě zúčastnila halového turnaje v Hrotovicích, kde si zahrála proti třem soupeřům, a i když skončili na posledním čtvrtém místě, hráči předvedli pěknou hru. Celý klub Sokol Hluboká se pilně připravuje na sezónu a těší se na spoustu dobrých zápasů.