Joudrs Cup W 16

Hluboká Baseball & Softball Club

Nový rok začal pro kadetky softballu velmi úspěšně. Dny 7. – 8. 1. 2017 strávily v Praze na půdě Joudrs. V kryté tenisové hale se konal turnaj Joudrs Cup W 16. V této věkové kategorii dívky již běžně nadhazují, ale na tomto turnaji se odpaluje ze stativu, hrací doba je 4 x 4 minuty, nehraje se na auty, ale počítá se počet doběhů. Důležité je, aby hráčky byly vždy připraveny  na pálce a neubíhal zbytečně čas.

Pořadatelé rozdělili osm týmů do dvou skupin. My jsme se utkali s Joudrs navy (mladší), Joudrs  žáci (kluci, zpestřili nástup v parukách a nalíčeni) a známými Eagles. Jediná prohra s žáky nám přidělila do semifinále dívky Joudrs starší. Zápas byl vyrovnaný. Dlouhé odpaly umožňovaly oběma  týmům  hodně doběhů. Nakonec se naše obrana ukázala být lepší a výsledek 21 : 19 nám zajistil postup do finále. Ve finále jsme porazili kluky my a mohli se radovat z vítězství na turnaji.

Holky hrály softball, na který se krásně koukalo, souhra vnitřního pole byla úžasná a téměř bez chyb. Za svůj výkon zaslouží kadetky obrovskou pochvalu. Fungovaly jako tým, smály se a bavily hrou. Celý tým toto vítězství semknulo a povzbudilo do další sezóny.

Výsledky:

Hluboká – Joudrs mladší 19:9 / Hluboká – Eagles 23:16 / Hluboká – Joudrs žáci 17:23

Semifinále: Hluboká – Joudrs starší 21:19

Finále: Hluboká – Joudrs žáci 12:3

Sestava: K. a V. Fukovi, K. Dvořáková, L. Blažková, B. Korabiková, V. Povišerová, K. Zikešová (Hluboká), K. a N. Žákovi (Trhové Sviny), M. Deverová (Sezimovo Ústí).

Do konce března nás ještě čekají tři turnaje Little League. Myslím, že budeme na novou sezónu dobře připraveni. Trénovat začal dívky i Petr Janda (známý spíše jako baseballový rozhodčí, než dlouholetý hráč softballu). Díky němu se můžeme zaměřit i na nadhoz. Na posledním tréninku dívkám předal své zkušenosti extraligový nadhazovač  Jiří Jinšík.

Žákyně absolvovaly Joudrs Cup 13 pod hlavičkou Pigs Trhové Sviny o víkendu 14. – 15. 1. 2017. Skončily páté z deseti týmů.  Za Hlubokou hrály V. Fuková, S. Pokorná, S. Černá, T. Jílková. Prčková A. se ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit. Blahopřejeme.                                          

L. Dvořáková, V. Petřík (Trhové Sviny), P. Devera (Sezimovo Ústí)