Novinky z U13

V táboře U13 se během února seběhlo několik zajímavých věcí: pozitivních i nešťastných 

Dvojzápas bílí vs modří 

V sobotu 11.2. jsme měli možnost strávit tři a půl hodiny ve velké tělocvičně ZŠ Hluboká. Byly nesmírně cenné. Jsme ve fázi, kdy už trénujeme nadhoz, stále více se zaměřujeme na trénink pálky a potřebovali jsme to vyzkoušet ve hře. Tentokrát jsme měli k dispozici 12 hráčů, hráli jsme dva kratší zápasy. Hráči se koučovali sami. Já a Lukáš Kortus v pozici trenérů jsme měli na starosti jen střídání nadhazovačů a případně hráčů v poli.

Rozdělení do týmů

Modří – Pepa Kovanda, David Jelínek, Viky Sedláček, Lukáš Blažek, Ondra Humpolec, Terka Jílková

Bílí – Lukáš Jelínek, Máťa Klang, Máťa Hošna, Sofka Pokorná, Filip Hanzalík, Verča Fuková (v obraně ji zastupoval Luky Kortus)

První zápas měl dramatickou koncovku, když Bílí měli vyrovnávací bod na 3.metě, ale Lukáš Blažek jako nadhazovač Modrých zakončil směnu strikeoutem a nedal možnost Bílím doběhnout. Modří vybojovali vítězství 3:2.

Druhé utkání se rozhodlo už na počátku. Obrana Bílých udělala několik špatných rozhodnutí při zahrání obranných akcí na odpaly do země. Běžci Modrých díky tomu byli save a další pálkaři stále tlak stupňovali. V obraně Bílých se v těch okamžicích nenašel nikdo, kdo by tým uklidnil, podpořil, připomněl, kam hrát další hru…… Bílí dosáhli dvouciferného počtu doběhů a zápas měl jasného vítěze.

Výsledky jistě byly podstatné pro hráče. Pro trenéry bylo směrodatné, zda jsme se přiblížili ke třem před zápasy stanoveným cílům. Chtěli jsme odpálit 10 odpalů do zadního pole, mít catchery, kteří by byli schopni celý zápas vést a burcovat tým a jako poslední výzvu jsem stanovil, že nechci nikoho vystřídat kvůli tomu, že není připravený ke hře. V prvních dvou dílčích činnostech jsme měli rezervy. Poslední spíše mentální úkol jsme zvládli uspokojivě.

Potěšitelné bylo, že naši nadhazovači zrychlují. Zejména Viktor ukázal, že když se počká s rotací boků na správný moment, kilometry naskakují. Největší ponaučení si vezměme z krizového vývoje druhého zápasu v neprospěch Bílých. Když se udělá pár chyb, je pro tým v obraně důležité změnit tempo hry, stmelit se, vybrat si při rozehře jednodušší out. Jinak se může stát, že jedna špatná směna prohraje zápas.

Kačce Chalupové a dalším trenérům děkuji za připravené hřiště. Všem přítomným rodičům patří poděkování za pomoc při rychlém úklidu. Díky Lukymu Kortusovi jsme mohli hráčům před zápasy umožnit kvalitní intenzivní trénink obrany.

Jarní turnaj v Praze

Dostali jsme rozpis a víme, že soupeři jsou velice atraktivní - viz příloha. Na turnaj určitě pojedeme v pátek 24.3. ráno. 

Turnaj U15 na Hluboké

Bylo nám nabídnuto uvolněné místo na turnaji U15 6.-8.4. na Hluboké. Přihlásili jsme se. Bude to pro nás vítaná příležitost si zahrát proti silným útokům soupeřů. Na druhou stranu to bude od našich hráčů vyžadovat velkou odolnost, když budou hrát proti o kategorii starším týmům.

Návrat Míšy

V pondělí 20.2. obdržel Míša Malát výsledky vyšetření lokte, s kterým měl celou loňskou sezónu problémy a díky tomu pro U13 nebyl od července k dispozici. Loket je zahojen a Míša může začít házet a pálit. Je to pro tým vzpruha, protože Míša patřil mezi opory a byl jedním z leaderů U13. 

Virus

Uplynulý týden téměř všechny členy týmu napadl vir, který způsobil 1-2 denní zažívací potíže. Ve čtvrtek 23.2. bylo díky tomu na tréninku pouze 5 zátěže schopných baseballistů. Nyní to snad máme za sebou a můžeme nerušeně pokračovat v přípravě.

Devery - individuální tréninky

Vážím si toho, že 8 dětí z U13 prošlo pod rukami Deveryho van de Keera v termínu jeho pobytu na Hluboké 22.-26.2. Třeba to právě pro ně bude impuls, který jim pomůže v nadcházející sezóně.

PřílohaVelikost
SPRING_TOURNAMENT_U13_-_SCHEDULE_2017.pdf422.92 KB