Vydařený start do sezóny na Jarním turnaji U13

Placka na úvod není vůbec k zahození. Placka na úvod je fajn ocenění za zimní přípravu. Placka na úvod zvýší motivaci do další části sezóny.

O Jarní turnaj byl letos velký zájem. Dvě reprezentace U12, celá česká špička a tři zahraniční týmy - pro všechny první venkovní turnaj. Poprvé se hrálo s nástupním stavem pálkaře 1 ball 1 strike. Pro pálkaře to znamenalo větší tlak. Nadhazovačům se podařilo více strikeoutů. 

Průběh zápasů ve skupině

Pro Sokol Hluboká turnaj začínal dvěma zápasy v pátek 24.3. Při premiéře jsme se postavili proti Tempu Praha. Utkání bylo celý průběh na vážkách. V poslední směně jsme 4x doběhli a v dohrávce dobrou obranou podrželi vítězství 9:6. Potěšitelné bylo, že jsme uspěli i proti silným nadhazovačům O´Rourkemu a Zelenkovi. Za nás velice klidně a jistě odházela celý zápas Verča Fuková.

V odpoledním zápase jsme se utkali s německými Red Barons, kteří jak se ukázalo, byli nejslabším účastníkem skupiny. Nedokázali tolik bodovat. Naši nadhazovači: Viktor Sedláček, David Jelínek a Máťa Hošna proti nim zaznamenali 14 strikeoutů. Na pálce jsme se trápili na jejich pomalého nadhazovače, ale i tak jsme duel kontrolovali - 4:1

Po dobrém vstupu do turnaje na nás již v sobotu čekali Hroši Brno s novou trenérskou akvizicí Čočem. Bylo zřetelné, že Hroši se pod jeho vedením teprve sehrávají. Ani my jsme v obraně nezářili. Největší problém jsme měli s příhozy mezi outfieldem a infieldem. Hráči si nenabíhali do správných pozic a míč občas skončil "v zemi nikoho". I tak jsme v napínavém zápase zvládli koncovku a uzavřeli hru třetím outem za stavu 7:6 pro Hlubokou. Jako klíčové se ukázaly odpaly Pepy Kovandy, Míši Maláta a Sofky Pokorné na dva outy, kterými stáhli 5 doběhů. Na nadhozu byl pro pálkaře Hrochů velkou překážkou Viky Sedláček a k posledním třem outům dovedl tým střídající Máťa Klang.

První ztrátu jsme nabrali ve střetnutí proti ČR U12 white. Reprezentanti lépe pálili a i když jsme hráli čistou obranu, neměli jsme šanci. O závěrečný nápor jsme se pokusili pozdě, výsledek jsme už jen upravili na 6:10. Po sobotě se dělily o první místo ve skupině tři týmy: Třebíč Nuclears, ČR U12 white a Sokol Hluboká. Na dostřel jedné výhry se přiblížilo Tempo Praha.

V neděli ráno byl na programu náš poslední zápas v zamotané skupině. Dle propočtů jsme stále bojovali o 1.místo ve skupině, ale v případě porážky mohli skončit až čtvrtí. Proti Třebíči celý zápas odházel Máťa Klang, který nepustil pálkaře ani v jedné směně do tlaku. Spolehlivě zahrála obrana, pěkné akce na druhé metě předvedl Ondra Humpolec. V první směně v útoku nás soupeř posadil sám na koně svými chybami. Pak už Třebíč byla celý zápas pod tlakem a kupila chyby a mety zdarma. Pět našich povedených odpalů tak stačilo na pohodlné vítězství 12:2. V závěrečném utkání skupiny nám Tempo pomohlo výhrou nad ČR white a tak jsme obsadili první místo ve skupině a postoupili do finále.

Finále

Ve finále jsme nastoupili proti rozjeté reprezentaci U12 ČR navy. Chtěli jsme být konkurenceschopní. Ale hned v první směně v obraně jsme dvěma nechycenými vysokými balony nad vnitřní pole umožnili reprezentantům získat vedení a uvolnit se. Pak už to měli naši nadhazovači Lukáš Blažek a Máťa Hošna složité. ČR navy zasypali naši obranu 14 zdařilými odpaly. Obrana nadhazovačům bohužel nepomohla ani možnými obětavými zákroky. Na pálce nám chyběla disciplína a byli jsme snadným soustem. Slušný výkon jsme podali až v poslední třetině zápasu. Sokol Hluboká - ČR U12 navy 3:15.

Celkové pořadí

1. ČR U12 navy

2. Sokol Hluboká

3. Eagles Praha

4. Tempo Titans Praha

5. Třebíč Nuclears

6. SK Kotlářka Praha

7. ČR U12 white

8. London Archers

9. Hroši Brno

10. Draci Brno

11. KMC Ambassadors (Německo)

12. Red Barons (Německo)

Odkaz na turnaj: 

http://www.eagles.cz/cz/turnaje/2017

Hodnocení

Co nás dovedlo k celkově druhému místu? Dobrá kontrola našich nadhazovačů. Odpaly v pravý okamžik proti Tempu Praha a Hrochům Brno. Celkově dobrá morálka a pracovitost týmu po celou dobu turnaje. Tým přes zimu jednoznačně vyzrál. Někteří hráči se profilují jako noví pevní tahouni poté, co odešli starší hráči. Velké zlepšení prokázali catcherové. Nutno dodat, že proti dalším klubům z republiky jsme měli výhodu, že jsme nebyli oslabeni o žádného reprezentanta. Taková Třebíč měla ve dvou ČR výběrech 6 hráčů.....

I když jsme výsledkově dosáhli vysoko, ani jednou jsme si nemohli říci: "Ten zápas se nám povedl. Hráli jsme výborně." Vždy něco scházelo. Tu lepší souhra, tu jsme měli na pálce hodně strikeoutů, tam jsme se měli o míč více poprat. Rezervy máme veliké. Stejně jako další týmy. Bilance 4 výhry a 2 prohry i tak má velkou hodnotu a do hlavní části sezóny je od čeho se odrazit.

Sokol Hluboká U13 na turnaji reprezentovali:

Máťa Klang - náš nejúspěšnější pálkař se 7 odpaly a 9 doběhy, hrál dobře na nadhozu i na spojce

Míša Malát - po dlouhé absenci zaznamenal na pálce dva trojmeťáky, v obraně prošel pěti posty

Lukáš Jelínek - bojovný typ hráče, připsal si hodně chycených míčů v pravém poli

David Jelínek - stabilní a vyrovnané výkony v obraně i na pálce

Pepa Kovanda - v současném rozpoložení tahoun týmu, hladový hráč

Máťa Hošna - nově hrál nejvíce na 3.metě, velké zlepšení na nadhozu

Viky Sedláček - odházel většinu vítězného utkání proti Hrochům, univerzální 

Sofka Pokorná - stáhla vítězné body proti Hrochům, nejvíce času strávila na 2.metě

Verča Fuková - dobře zvládla vstup do turnaje na nadhozu, v dalších dvou zápasech na 1.metě

Filip Hanzalík - pracovitý, v zadním poli hrál s přehledem

Ondra Humpolec - zahrál důležité outy na 2.metě proti Třebíči

Bóďa Lexa - příhozem ze středního pole vyautoval běžce na 2.metě v utkání proti ČR U12

Lukáš Blažek - jako nadhazovač zvládl skvěle první směnu finále proti ČR U12 navy

Skvělým asistentem, rádcem a zapisovatelem byl v průběhu celého turnaje Lukáš Kortus. Děkuji také všem rodičům, kteří tradičně pomáhali se zabezpečením týmu a vytvářeli dobrou atmosféru.