Hlubočtí baseballisté na turnajích Suma Pony

Martin Jiránek, Máťa Vlach, David Bauer a Petr Vojta

V polovině dubna reprezentovalo šest hráčů z hlubockého klubu tým Czech Academy na turnaji Suma Pony League v Praze. Turnaj se hraje jako evropská kvalifikace. Zvlášť pro kategorie U14 a U16. Vítězové mají právo postoupit na finálový turnaj Pony League do USA. Postup bývá také každoročním cílem českého týmu. 

Ve výběru Czech Academy U14 hráli pravidelně všichni hlubočtí odchovanci: Martin Jiránek, Máťa Vlach, David Bauer a Petr Vojta. Ve skupině český tým dvakrát porazil polskou akademii a běloruské Brest Zubrs. Ve čtvrtfinále  Draky Brno 12:6 a v semifinále litevský Kaunas 20:0. Nad síly našich byli až ve finále výborní hráči holandské akademie. Naději na postup jasně překazili výsledkem 11:0.

Našim klukům se dle statistik výborně dařilo na pálce. Dosáhli kvalitních pálkařských průměrů a povedly se jim i odpaly za plot. Petr Vojta tam poslal míč dokonce šestkrát.

V týmu české akademie U16 si zahráli Filip Hošna, který nastoupil ve 4 zápasech a Vojta Vlach, jenž hrál dvakrát. Také U16 hladce prošly skupinou. Dvakrát výsledkově smetli belgickou akademii a srbské Alligators. Ve čtvrtfinále překonali London Mets 6:0 a padli až v semifinále. Stejně jako jejich mladší kolegové nestačili na Holandsko A - 3:6. V závěru programu akademie získala 3.místo po zápase proti C výběru holandské akademie.

Všem hráčům děkujeme za dobrou reprezentaci a přejeme jim další dobré okamžiky a úspěšné zápasy v pokračujícím průběhu sezóny.

Odkaz na turnaj: http://www.eagles.cz/turnaje/