Kvalifikace Českého baseballového poháru U11

O víkendu 19. až 21. května se u nás na Hluboké odehrála kvalifikační skupina baseballového poháru. V naší hlubocké bylo 9 týmů, třebíčské 10 týmů. Dále byly týmy rozděleny do skupina A a B.

My jsme se hned v úvodu potkali s Draky, kteří byli nad naše síly, a tento zápas jsme využili k rozehrání se na další soupeře (2:17). Naším druhým soupeřem byla Plzeň, kterou se nám podařilo zdolat až v poslední směně, a to těsným výsledkem 11:10. Následující den nás čekal SaBaT Praha, který útočil na 2. místo ve skupině a tak jsme se spíše soustředili na Techniku Brno.

Do tohoto zápasu jsme nastoupili v nejsilnější sestavě. Začátek zápasu se nám dařilo držet se soupeřem krok. V předposlední směně nám však soupeř utekl na skóre 13:4. Kluci se však „kousli“ a v dohrávce zápasu dokázali soupeři nasázet neuvěřitelných 10 bodů a otočit tak zápas v náš prospěch. Tímto těsným vítězstvím jsme si zajistili 3. místo ve skupině a hráli tak o postupové místo.

Po dvouhodinové pauze jsme nastoupili proti Kotlářce Praha. Podařilo se nám v první směně udělat bodíky, ale soupeř nám díky našim chybám v obraně a docházejícím nadhozům utekl na konečných 16:3.

Na poháru jsme tedy obsadili konečné 11. až 12. místo. Do finálního poháru, který se hraje opět na Hluboké (15. až 18. června), jsme bohužel nepostoupili. Nicméně, naše U11 jsou ze 70 % tvořeny hráči U9 a U10, takže příští rok se máme určitě na co těšit:O)

Celkové výsledky: wym-1496642432554

 

Velice rád bych poděkoval všem fanouškům a rodičům za podporu na turnaji a budu se těšit na další společné baseballové akce:

Interliga U9 (Hluboká) 10. června

Turnaj Domažlice U11 (včetně všech hráčů U9) 11. června

Dvojzápas Klatovy U11 (včetně všech hráčů U9) 24. června

 

Za realizační tým HC Ondra Konvalinka