Suverénní Třebíč vítězem ČBP U11

Hluboká Baseball & Softball Club - ČBP U11
Baseballisté Nuclears Třebíč se po roce posunuli o jedno místo a získali titul v Českém baseballovém poháru kategorie U11, jenž se uskutečnil 15.-18.6. v Hluboké nad Vltavou. Celkově se letos do poháru přihlásilo početné pole 19 týmů a tak bylo poprvé potřeba podstoupit květnovou kvalifikaci ve dvou skupinách - v Třebíči a opět v Hluboké. Pět z deseti účastníků finálového turnaje tedy zavítalo na Hlubokou již podruhé. 
Čtvrtek, pátek a sobotní dopoledne patřily zápasům ve skupinách, přičemž výsledkově vyrovnanější byla skupina A, kde žádný z týmů neprošel bez porážky. Dvě postupová místa obsadili obhájci trofeje Draci Brno a SaBaT Praha (ten po třech  těsných výhrách nad Blanskem, Tempem a Eagles). O postupu se rozhodlo až v posledních dvou zápasech skupiny. Tabulce skupiny B vévodila Třebíč. Krok v zápase s ní dokázali držet jen Hroši Brno, kteří však zaváhali v utkání s Rytíři Trutnov. Hroši pak museli spoléhat na prohru Rytířů v posledním zápase skupiny s Kotlářkou. Pátým týmem skupiny byli Oilers Hodonín.
Nuclears nic neponechali náhodě ani v semifinále, kdy smetli Sabat Praha 20:1. Brněnští rivalové Draci a Hroši sehráli ve druhém semifinále vyrovnanou partii. Draci se ujali ve 4.směně vedení 6:5 a udrželi ho. Medaile za třetí místo získali po hodně ofenzivním zápase se Sabatem Hroši a čekalo se na finálovou podívanou. O zlatu se rozhodlo vlastně už na začátku utkání. Nuclears extrémně dobře pálili a Draci proti nim i přes střídání nadhazovačů neměli obranu. Výhru 18:3 zpečetili třebíčští už po 4.směně.
Na turnaji se ukázal výkvět jedenáctkového baseballu. Mezi spoustou dobrých pálkařů vynikal Benjamin O´Rourke z Tempa Titans Praha s BA 0,813. Cenu pro nadhazovače turnaje obdržel Jakub Čevela z Třebíče, strůjce semifinálového vítězství. Nejužitečnějším hráčem finále byl Tomáš Nahodil z Nuclears.
Děkujeme všem týmům, hráčům a trenérům za krásný prožitek při U11 baseballu na Hluboké.
G
M
T
Rozpoznat jazykAfrikánštinaAlbánštinaAngličtinaArabštinaArménštinaÁzerbájdžánštinaBarmštinaBaskičtinaBěloruštinaBengálštinaBosenštinaBulharštinaCebuánštinaČeštinaČičevštinaČínština (Trad)Čínština (Zied)DánštinaEsperantoEstonštinaFilipínštinaFinštinaFrancouzštinaGalicijštinaGruzínštinaGudžarátštinaHaitská KreolštinaHauštinaHebrejštinaHindštinaHmongštinaHolandštinaChorvatštinaIgboštinaIndonéštinaIrštinaIslandštinaItalštinaJaponštinaJavánštinaJidišJorubštinaKannadštinaKatalánštinaKazaštinaKhmerštinaKorejštinaLaoštinaLatinaLitevštinaLotyštinaMaďarštinaMakedonštinaMalajálamštinaMalajštinaMalgaštinaMaltštinaMaorštinaMarátštinaMongolštinaNěmčinaNepálštinaNorštinaPandžábštinaPerštinaPolštinaPortugalštinaRumunštinaRuštinaŘečtinaSesothštinaSinhálštinaSlovenštinaSlovinštinaSomálštinaSrbštinaSundánštinaSvahilštinaŠpanělštinaŠvédštinaTádžičtinaTamilštinaTelužštinaThajštinaTurečtinaUkrajinštinaUrdštinaUzbečtinaVelštinaVietnamštinaZulu
AfrikánštinaAlbánštinaAngličtinaArabštinaArménštinaÁzerbájdžánštinaBarmštinaBaskičtinaBěloruštinaBengálštinaBosenštinaBulharštinaCebuánštinaČeštinaČičevštinaČínština (Trad)Čínština (Zied)DánštinaEsperantoEstonštinaFilipínštinaFinštinaFrancouzštinaGalicijštinaGruzínštinaGudžarátštinaHaitská KreolštinaHauštinaHebrejštinaHindštinaHmongštinaHolandštinaChorvatštinaIgboštinaIndonéštinaIrštinaIslandštinaItalštinaJaponštinaJavánštinaJidišJorubštinaKannadštinaKatalánštinaKazaštinaKhmerštinaKorejštinaLaoštinaLatinaLitevštinaLotyštinaMaďarštinaMakedonštinaMalajálamštinaMalajštinaMalgaštinaMaltštinaMaorštinaMarátštinaMongolštinaNěmčinaNepálštinaNorštinaPandžábštinaPerštinaPolštinaPortugalštinaRumunštinaRuštinaŘečtinaSesothštinaSinhálštinaSlovenštinaSlovinštinaSomálštinaSrbštinaSundánštinaSvahilštinaŠpanělštinaŠvédštinaTádžičtinaTamilštinaTelužštinaThajštinaTurečtinaUkrajinštinaUrdštinaUzbečtinaVelštinaVietnamštinaZulu
Hlasová funkce je omezena na 200 znaků