Baseballový kemp minulostí

Letošní kemp se pyšnil pozitivní atmosférou, uvolněným a dělným přístupem ze strany hráčů a trenérů. Prošlo jím 52 hráčů převážně nám známých z našeho klubu. Osm kluků přijelo ze slovenského klubu Outmen Skalica, v U13 trénoval pracovitý Honza Pernička ze Spáleného Poříčí a v U11 a přípravce jsme vedli několik dětí z kroužků.

Nejširší složku kempu tvořily spojené U15+U13. Celkem 23 hráčů. Nejdůležitější náplní bylo pálení a nadhazování. Nadhazovače si vzal na starost americký trenér Chris Squires, jenž kladl největší důraz na švih ruky a v celém pohybu dbal nejvíce na házení ze zadní nohy. Pálku vedl slovenský trenér Rado Nespala, jemuž sekundovali Martin Mužík, Filip Hošna a Vasil Zhupanin. Jako doplněk tréninků zvolili různé obranné drily na infield a outfield. První dva dny připravil Martin Mužík také trénink pro catchery.

U11 zahrnovaly 20 hráčů. Šlo o mix dětí z klubu, kroužků, ze Skalice a také dvou kluků Čechoameričanů žijících ve Stuttgartu. Trenérský tým pod taktovkou matadora Zdeňka Josefuse vytvořil z různorodé skupiny fungující kolektiv. Z hráčů patřili mezi tahouny zejména kluci ze Slovenska (hostující v Hodoníně, který získal 5.místo na ČBP U11). Časem se profilovali i další děti a ukázalo se, že Hluboká má v U11 řadu tvárných talentů. Tréninky byly zaměřeny na pilování základů na pálce i v obraně. Třetinu času se hrály zápasy, při kterých hráči procházeli spoustou herních situací. Velký prostor při trénování dostali další trenéři. Asistenti U11 - Honza Špilauer a Tomáš Kukrál a kadetští reprezentanti - Petr Vojta a Matěj Vlach.

Nejmladší 9 členná přípravka se věnovala zčásti tréninku základních technik, více hře a vyzkoušela si další sportovní aktivity - lezení, minigolf a plavání. Zajímavý program a trénink přípravce zodpovědně připravovali trenéři Jirka Mlsek, Kačka Chalupová a Vojta Vlach.

Jako v předešlých kempech jsme se soustředili buď na posílení dobrých dovedností anebo na úpravu špatně zažitých stereotypů. Typickým příkladem byla čtyřdenní práce Chrise s nadhazovači. Takto kvalitního zámořského trenéra jsme tu v posledních letech měli jen v podobě Deveryho. Chris nejenže dobře vedl, ukazoval, vysvětloval a argumentoval. Ale také za všechno děkoval. Za tento svěží vítr do našich řad jsem velmi vděčný a věřím, že to našim hráčům pomůže do budoucna. V U11 se Zdeněk soustředil na vštípení jednoduchých zásad a návyků, na kterých mohou trenéři dále stavět.

Čtvrteční odpoledne patřilo cyklistickému výletu do minipivovaru Kněžínek v Haklových Dvorech. Pro přípravku ideální vyjížďka, starší děti naopak trochu žehraly nad příliš snadnou trasou. Jedinečný zážitek si baseballisté prožili při večerním promítání námi dosud opomíjeného filmu Perfect game o vítězném tažení podceňovaných mexických chlapců z města Monterrey turnajem Little league.

Celkově jsem z kempu nadšen. Sázka na trenérské kapacity v osobách Chrise, Rada a Zdeňka vyšla. Perfektně je doplňovali hlubočtí trenéři a hráči s reprezentačními zkušenostmi. Díky tomu zažili nově příchozí, ale i zkušenější hráči skvělé tréninky a dozvěděli se pár tipů pro svůj rozvoj.

Nezbývá než poděkovat všem, kteří se na kempu podíleli - trenérům, zaměstnancům areálu a hlavně hráčům. 

Pár dalších informacích v přílohách.

Trička z kempu jsou k prodeji za 200,-.

Ztráty a nálezy:

bílé tričko kempu r.2014 vel.XS

bílé tričko kempu r.2015 vel.M

malé tričko Hluboká v pohybu - děti na startu

černé leginky

růžová kšiltovka

bílé tričko kempu r.2015 vel.M + modré triko Under Armour vel.M

Radek Drmota

PřílohaVelikost
Rozpocet_kempu.xlsx12.61 KB
Oceneni_hracu.xlsx13.02 KB
Seznam_hracu_2017.xlsx15.91 KB