Letní přestávka a shrnutí Českého poháru U13

Pepa Kovanda

V polovině prázdnin se tým U13 zdánlivě nachází v klidovém režimu. Společné tréninky sice nyní nejsou, ale někteří hráči využívají skvělého letního počasí a nabídek individuálních tréninků, kempů a turnajů.  Verča Fuková je s Joudrs Praha na turnaji  v Itálii, Máťové Klang a Hošna a Míša Malát dokončili týdenní Summer baseball kemp v Mladých Bukách. Na domácí individuální tréninky přišli další kluci z týmu (Lukáš Blažek, Pepa Kovanda, David Jelínek a opět Míša Malát a Máťa Hošna).

Ohlédnutí za Českým pohárem U13

Jarní část jsme zakončili Českým pohárem v Praze. Tento turnaj byl metou našeho jarního snažení. V předchozích turnajích a zápasech jsme občas „vyrobili zbytečnou hloupost v obraně“. Na Českém poháru už jsme však předvedli stabilně dobré zápasy. Počínaje zápasem s Eagles o 1.místo ve skupině, přes čtvrtfinálový thriller se špatným koncem s Třebíčí a dvěma utkáními o 5.-8. místo s brněnskými Draky a Technikou jsme předváděli baseball, z kterého jsme měli radost. Jasně nejlepší utkání jsme odehráli ve čtvrtfinále proti Třebíči Nuclears.

Šlo o patrně nejvyrovnanější zápas turnaje. Oba týmy hrály skvěle v obraně po celou dobu 7.směn. Přesně házeli nadhazovači. Za nás Viktor Sedláček a za soupeře Terka Šustrová. Na pálce se iniciativa přelévala. Ve 3.směně jsme otočili z 1:2 na 3:2 zásluhou třech dvojmeťáků v řadě od Lukáše Jelínka, Míši Maláta a Pepy Kovandy. Třebíč v dohrávce téže směny vyrovnala homerunem Honzy Urbánka. V 6.směně jsme prohrávali 3:4 a Nuclears mohli navýšit náskok při doběhu na nadhoz, který prošel catcherovi. Běžec byl však aut na domácí metě po souhře našeho catchera Davida Jelínka a střídající nadhazovačky Verči Fukové.  Načež jsme v 7.směně vyrovnali na 4:4 a měli obsazenou 2. a 3.metu. Místo stažení vítězných bodů byl náš další pálkař out a Třebíč naopak podobnou situaci v dohrávce zápasu využila. Nuclears se touto výhrou probojovali do semifinále a nakonec obsadili 2.místo, Sokol Hluboká zakončil turnaj na 7.místě.

Co nás udrželo ve hře proti silným soupeřům? Jednoznačně nejvíce naši nadhazovači. Míša Malát po paběrkování v průběhu sezóny kontroloval povinné vítězství proti Olomouci ve skupině. Máťa Hošna trápil vynikající pálkaře Eagles. Viktor s Verčou udrželi Nuclears na pěti bodech. David Jelínek a Sofka Pokorná drželi v šachu Draky Brno a Lukáš Jelínek sám odházel celý zápas proti Technice Brno. Fazónu si také držela obrana vnitřního pole.

Co nám chybělo k výhrám v těžkých zápasech? Nejvíce nás trápilo příliš mnoho strike outů našich pálkařů. V tomto ohledu jsme byli nejhorší ze všech 15 týmů.

A ještě tři poznatky z turnaje.

Zatím si neumím představit tým bez holek . Obrovsky se zlepšily, zejména v obraně už dokáží zahrát uvolněně i pod tlakem. Působí vyzrálým dojmem a neroztřesou se jako někteří kluci.

Štěpán Rozvoral sledoval první čtyři utkání z lavičky a učil se. Vnímal hru a dostal šanci hrát celé dva poslední zápasy. Ukázal chytrost, zarputilost a byl výrazným oživením týmu.

Za poslední rok jsme se naučili odehrát turnaj i při absenci výrazné opory. Loni nám v září chyběl Míša Malát, nyní Máťa Klang. Máťu jsme nahradili v obraně a na nadhozu. Kde nám citelně scházel byl útok.

Červnový český pohár patří společně s květnovou kvalifikací Little league, k těm turnajům, na které jsme hrdí a na kterých jsme ukázali  dobré jméno Sokola Hluboká.  Zanedlouho přijdou další baseballové svátky, kde na to můžeme navázat.

Na Českém poháru hráli: Verča Fuková, Filip Hanzalík, Máťa Hošna, Ondra Humpolec, David Jelínek, Lukáš Jelínek, Pepa Kovanda, Bóďa Lexa, Michal Malát, Sofka Pokorná, Štěpán Rozvoral, Viktor Sedláček

Zápasy

skupina: Hluboká – Eagles 3:18, Hluboká – Olomouc 16:4, Hluboká – Eagles 2:9

čtvrtfinále: Hluboká – Třebíč 4:5

o 5.-8.místo: Hluboká – Draci 6:9, Hluboká – Technika 11:1

Konečné pořadí

1. Hroši Brno

2. Třebíč Nuclears

3. Eagles Praha

4. Tempo Praha

5. Draci Brno

6. Sabat Praha

7. Sokol Hluboká

8. Technika Brno

9. Arrows Ostrava

10. Klasik Frýdek Místek

11. Kotlářka Praha

12. Skokani Olomouc

13. Waynes Pardubice

14. Patriots Liberec

15. Sharks Spálené Poříčí

 Díky dobrému počasí,  skvělé organizaci a kvalitnímu baseballu jsme si náročný čtyřdenní turnaj užili. Všem rodičům, kteří nám poskytli podporu vřele děkujeme.