Softball - ohlédnutí za sezónou žákyň a kadetek

  1.    Každoročně koncem října vypisuje Česká softballová asociace regionální projekt (turnaj regionů) - Little League (LL). Tento projekt má velmi přísná pravidla a tři věkové kategorie – Major, Junior, Senior.

Vítězové jednotlivých regionů (v ČR 5) a kategorií se utkají v národním kole, vítěz národního kola postupuje na kvalifikační turnaj Evropsko – Africké zóny a vítěz EA zóny letí na světový turnaj do USA.  Je to určitě sen každé hráčky. My, jako jižní Čechy, spadáme do regionu Jihozápad (Southwest). Vzhledem k tomu, že tento region nesestaví tři týmy, jsou přihlášené dívky automaticky přiřazeny k regionu Severozápad (Praha a okolí – Northwest) a nemohou být podle pravidel LL ani vybrány do dalších kvalifikací (až v kategorii Senior). Nám se však podařilo dát dohromady 13 hráček (Hluboká, Trhové Sviny, Sezimovo Ústí, Ledenice) a se svolením softballové asociace odehrát v zimě společně 12 zápasů na LL. Národního kola jsme se bohužel nezúčastnili, i tak to byla výborná příprava na kadetskou sezonu.

2.   V lednu se konal Joudrs Cup U16, kde naše kadetky dosáhly vynikajícího úspěchu  - turnaj vyhrály a do zázemí přibyl další pohár.

3.  Obrovského úspěchu dosáhly žákyně, které hrají pod hlavičkou Trhových Svin a mají již jistou účast na MČR v Ostravě na Arrows. Ze čtyř turnajů obsadily dvě první místa – na Hluboké a na Joudrs Praha a dvě druhá místa – na Sabatu Praha a na Olympii Blansko.  Ještě je čeká poslední pátý turnaj v Merklíně, kde se rozhodne o případném postupu do extraligy.

4.   Na konci dubna odstartovala tentokrát pod hlavičkou Hluboké soutěž 2. ligy kadetek, která byla asociací rozdělena na divizi východ a západ (po 6 týmech). Hluboká spolu s SK Kotlářka, Beavers Chomutov, Joudrs  B, Cats Brno a H. Brodem reprezentovala divizi východ.

   Páté místo na prvním turnaji na Joudrs nás příliš nepotěšilo, ale v Brně nám už Cats věšely na krk bronzové medaile.  Jet domů s medailí byl báječný pocit.

  Nádherný sportovní zážitek jsme prožili na vlastní půdě. Ve finále nás však porazili lídři skupiny Cats Brno. Holky si na památku odnesly domů stříbrnou medaily.

  Poslední turnaj před vysvědčením se konal v Chomutově. Zde jsme si zopakovali boj o první místo. Nedokázali jsme si však udržet vedení a vlastními chybami nabídli soupeři dotáhnout a ujmout se vedení.

SK Kotlářka zvítězila 5:4 a my vezli do zázemí další pohár za druhé místo. Na tomto turnaji se rozhodlo

o postupu do mezidivizní skupiny. Tři nejlepší týmy z divize východ a západ se 16. – 17. 9. 2017 utkají o tři postupová místa na MČR kadetek.

  V loňském roce holky skončily desáté z dvanácti týmů, letos patříme k šesti nejlepším týmům a budeme bojovat o postup na MČR. Držte nám pěsti!

 

Hráčky Little League: 

Hluboká – Junior: Blažková L., Černá S., Dvořáková K., Fuková V., Korabiková B., Pokorná S., Zikešová K.

                   Major: T. Jílková, Fuková V.

                   Senior: Fuková K.

Trhové Sviny - Junior: Žáková K., Žáková N.

Sezimovo Ústí – Junior: Deverová M., Šedová L., Štroufová Š.

Ledenice - Junior: Pohanková Š.

Kadetky: 

Hluboká: Blažková L., Černá S., Dvořáková K., Fuková V., Fuková K., Jílková T., Korabiková B., Machová E., Pokorná S., Uhlířová M., Zikešová K.

Trhové Sviny:  Žáková K., Žáková N., Hanzalová T., Chlupáčová V.

Sezimovo Ústí: Deverová M.

              Žákyně:

              Trhové Sviny: Hanzalová T., Chlupáčová V., Machová K.,  Socher K., Škrnová T., Vrána R., Žáková K.

              Hluboká: Černá S., Fuková V., Jílková T., Pokorná S., Prčková A., Vavreková A.

                            

              Lenka Dvořáková (Hluboká) a Vašek Petřík (Trhové Sviny)