Back to school U13 - návrat k dobré hře

Na letošním ročníku pražského mezinárodního turnaje Backtoschool  (24.-27.8.) byla Hluboká zastoupená ve všech třech kategoriích. U15 skončily šesté, U13 deváté a U11 na desátém místě. Naše kategorie U13 se odehrávala na krásných hřištích Sabatu v Praze – Tróji.

U13

Už po rozlosování skupin (čtyři po třech týmech) jsme očekávali, že postup do čtvrtfinále bude oříškem. Soupeře jsme měli silné Eagles Praha (loňský finalista) a Wiener Neustadt Diving Ducks (posledně čtvrtí). Snadnější cesta se zdála být přes rakouské Kachny, s Eagles máme dlouhodobě nepříznivou bilanci.

Zápas s Diving Ducks byl z našeho pohledu nahoru dolu. Famózní začátek korunovaný dvoubodovým homerunem Míši Maláta znamenal průběžné vedení 4:0. To se však brzy rozplynulo po nejistých zákrocích v obraně a tvrdých odpalech Vídeňáků. Od 2.směny jsme tahali za kratší konec provazu a ani mocný finiš nestačil na víc než na prohru 8:12.

Nezbývalo než zkusit štěstí proti Eagles, s kterými často hrajeme vesměs nadějné zápasy, ale vždy nám něco chybí, abychom zvítězili. Tento zápas z řady nevybočil. Na nadhozu odházel jeden ze svých nejlepších zápasů Máťa Klang, který ve čtyřech směnách sedm pálkařů vyautoval sám strikeoutem a dovolil jen 4 mety zdarma. Obrana pořád ještě nehrála tak, jak bychom potřebovali a proto stav po 4.směnách zněl 4:7 ve prospěch Eagles. V dalším průběhu utkání už jsme na nadhozu nenašli adekvátní náhradu a Eagles nám bodově utekli až na 6:14. V zápase jsme mimo jiné také promarnili hodně bodů tím, že jsme se nechali vyautovat na metách či jsme zdařeným odpalem nestáhli body na metách.

Ještě v pátek jsme si částečně spravili chuť po prvním utkání ve skupině o 9.-12.místo. Chorvatský Záhřeb jsme vyprovodili výsledkem 12:2. S utkáním jsme byli spokojeni. Mrzely nás jen dva obdržené doběhy po dvou „bramboračkách“  ve vnitřním poli.

O víkendu se nad naší hrou rozzářilo slunce a my po pěkných výkonech zdolali poměrně silné protivníky Sabat Praha 15:3 a německé Američany Ambassadors 3:2. Oba zápasy charakterizoval vynikající nadhoz obou týmů (u nás Viktor Sedláček, Verča Fuková a Míša Malát) a pevné obrany. Napínavější utkání jsme zažili s Ambassadors, když jsme v průběhu čtyř směn získali vedení 3:0 zejména po skvělém běhání po metách. V dohrávce zápasu však soupeř skóroval dva body po homerunu a obsadil první dvě mety bez autu. I takový tlak jsme zvládli na jedničku a po strikeoutu a dvou autech ve vnitřním poli dokráčeli k cenné výhře a konečnému devátému místu.

Hodnocení

Byli jsme rádi, že jsme skončili turnaj na dobré vlně. Poslední dvě utkání se nám povedla a my i přes deváté místo odjížděli z turnaje s radostí. Výborně nám házeli naši klíčoví nadhazovači, o to se můžeme opřít. Trápí nás zdravotní stav hráčů. Měli jsme pár zranění (Ondra Humpolec a Štěpán Rozvoral) a  kluci, kteří nadhazují a catcherují mají bolavé ruce (Máťa Hošna, Pepa Kovanda).

Děkujeme všem rodičům, kteří tým dopravili do Prahy a zpět a přišli zafandit. Stejně tak jsme byli rádi, že se na náš zápas se Sabatem přijely podívat U11. My jsme na oplátku viděli jejich zápas proti Jablonci v areálu Tempa. Cestou na Tempo jsme zažili úžasnou vyhlídkovou jízdu tramvají skrz historické centrum Prahy. Kromě toho jsme si jednou proběhli a jednou pozdě večer prošli areál pražského výstaviště s unikátním Průmyslovým palácem a Křižíkovou fontánou. 

Bohužel nám kvůli počasí odpadl interligový turnaj na Hluboké (2.-3.9.) a proto si zkusíme v úterý 5.9. zahrát proti U15.

Výsledky hlubockých týmů na Backtoschool

U15

Hluboká - BK Zagreb  17:1

Hluboká - Hroši Brno  11:1

Hluboká - Třebíč Nuclears  12:5

Hluboká - Sabat Praha  3:22

Hluboká - Arrows Ostrava  4:7

U13

Hluboká - Wiener Neustadt Diving Ducks  8:12

Hluboká - Eagles Praha  6:14

Hluboká - BK Zagreb  12:2

Hluboká - Sabat Praha  15:3

Hluboká - KMC  Ambassadors 3:2

U11

Hluboká - Hroši Brno  7:9

Hluboká - Kotlářka Praha  6:14

Hluboká - Blesk Jablonec  3:10

Hluboká - Baseball Plzeň  9:1

Odkaz na web Backtoschool:  http://back-2-school.net/home/

Odkaz na článek o Backtoschool na webu ČBA: 

https://www.baseball.cz/article.php?sid=5648&index=1&mode=&order=0