U13 postoupily na Final Four MČR

Poslední zápas, stále prohráváme, poslední směna, obrovské drama, homerun, je vyrovnáno, tie-break (nastavená směna), obrana bez obdrženého bodu, jdeme do útoku, nadhoz.., odpal…, doběh… - 13:12 pro Hlubokou, je dobojováno. Postupujeme na Final Four MČR U13 do Brna. Jak k tomu došlo?

Týden před kvalifikací

Přípravu po turnaji Backtoschool jsme zaměřili hlavně na pálku. V úterý před turnajem jsme hráli proti U15, které ve srovnání s naší bojácností vystupovaly s nadsázkou a lehkostí. Středeční trénink měl vynikající parametry. Kvalifikace se bude odehrávat od pátku 8.9. v Třebíči a postupně se utkáme s Nuclears Třebíč, Eagles Praha, Klasikem Frýdek-Místek a Sabatem Praha. Postupují dva. Podle umístění z poháru  papírově nejsme adeptem postupu, ale toužíme po něm. Očekáváme, že klíčový může být právě duel  s domácími.

Hluboká – Třebíč Nuclears 21:3

Postavili jsme našeho nejstabilnějšího nadhazovače Viktora Sedláčka a kolem něj pevnou obranu. Třebíč byla oslabená o tři hráče sestavy (kvůli nemocem a zraněním). Náš nástup byl z říše snů. Do dohrávky 3.směny jsme šli s náskokem 9:0. Nuclears pohrozili, začali tvrdě pálit, rázem byly na vlně. Z obrany jsme se dostali stále s pěkným vedením 9:3. V druhé polovině utkání už jsme opět kralovali my vynikající pálkou (např. Máťa Hošna trefil tři zdařilé odpaly, Míša Malát připojil tříbodový homerun) a stále skvělým nadhozem Viktora, který odházel celý zápas. 

Hluboká – Eagles Praha 6:22

Další výsledky předznamenaly, že utkání s Eagles pro nás není rozhodující. Šetřili jsme nadhazovače. V zápase jsme jich vyměnili pět, nejvíce odházel Luky Blažek. Házel solidně, ale obrana moc chybovala. Bylo to utkání mnoha odpalů a spousty chyb. Nejlepší hráč stál na straně Eagles, což byl nadhazovač Albert Pražák. Nerozdával mety zdarma a tím nás držel na málo bodech. I tak jsme si po celý zápas udrželi nadšení a duši. Naší nejlepší pálkařkou byla Sofka Pokorná s dvěma odpaly.

Hluboká – Klasik Frýdek-Místek   14:3

Byla neděle, poslední den kvalifikace. Rozhodující den. Matematika byla jasná. Vyhrajeme-li oba nedělní zápasy postupujeme. Frýdek měl být tou menší překážkou, ale neradno jej podceňovat. Porazil Třebíč. Zažili jsme dvě ošemetné směny v obraně i na pálce, těsně jsme prohrávali. Zápas jsme zlomili krásnou double-play v obraně. Držel nás David Jelínek na kopci s vynikající kontrolou fastu i change-upu. Opravdu pálit jsme začali od 3.směny a vydrželi až do konce zápasu. Zážitek nám připravil Pepa Kovanda svým prvním odpalem za homerunový plot. Celkově se na pálce nejvíce dařilo Davidu Jelínkovi 4 odpaly z 5 startů).

Hluboká – Sabat 13:12 v tie-breaku

Poslední zápas. Vítěz bere postup na MČR. Před utkáním nás pořadatelé i koučové z dalších týmů favorizují. Prý jsme na turnaji hráli lépe než soupeř. Máme dostatek ušetřených nadhazovačů včele s trojící Máťa Klang, Verča Fuková, Máťa Hošna.

První směna – obrací všechny teorie naruby –  Máťa Klang nadhazuje svižně, ale dává dvě mety zdarma pro Sabat, chyba, grandslam homerun Fadljeviče a vzápětí homerun Diveckého – prohráváme 0:5 a máme jen jeden out. Šok. Jsme dole. Skvělý chyt Bódi Lexy v pravém poli. Jdeme do útoku. Bojujeme. Dotahujeme. Z prvních šesti pálkařů čtyři dávají jednometový odpal. Krademe mety. Stahujeme na 4:5.

Druhá směna – vypadá to lépe, dva outy, prázdné mety, ale nevyrovnanost našeho nadhazovače a úsilí pálkařů Sabatu vede k dalším dvěma doběhům – 4:7, v útoku korigujeme na 5:7 Lukášem Blažkem

Třetí směna – poslední pálkař pro Máťu Klanga, střídá ho Verča Fuková, začíná skvěle, držíme obranu bez bodu, jenže pražský Tonda Veleta nadhazuje přesně a chytře, tudíž v útoku také neskórujeme – pořád prohráváme 5:7.

Čtvrtá směna – Sabat nedává žádný tvrdý odpal, ale dvě mety zdarma,  přehoz našeho catchera v situaci s běžcem na první a třetí metě a divoký nadhoz znamenají navýšení náskoku pro Sabat na 5:9. Nevzdáváme se. Na pálce neustále tlačíme. Nastupuje začátek line-upu. Kluci pálí jak v transu. Máťa Klang dvoumeťák, Lukáš Jelínek dvoumeťák, Míša Malát single, Pepa Kovanda dlouhý homerun! Vyrovnáno 9:9!!!  Dle času se jde do poslední směny.

Pátá směna – začátek line-upu má Sabat. Trefení. Odpal. Rozehráváme double od dvojky, ale běžec krade a míč je tam pozdě. Trefení. Plné mety. Po dvoumeťáku Sabat vede 9:12. Už je v nás malá dušička, ale naděje žije. Posledních pár minut utkání. Jdeme do posledního útoku. Po dvou odpalech do země se dostávají na mety Verča i Bóďa. Naděje se zvětšuje. Soupeř musí vystřídat nadhazovače. Máťa Klang na dva striky odpaluje svůj první homerun v sezóně a opět srovnáváme!!!  12:12.  Dokonce máme mečbol. Míša Malát je po odpalu a krádeži na dvojce. Pepa pálí přes střed, ale Divecký chytá míč ve skoku.  

Tie-break –  běžec na druhé a první metě, Sabat jde obvyklou taktikou, ale bunt se nezdaří a Verča pálkaře vystrajkuje. Stejně tak je strike-out i skvěle nadhazující Tonda Veleta. Poslední out máme ze vzduchu. Teď už to nepustíme. Místo buntu, odvážně krademe. Davida Jelínka pouští Sabat schválně na metu na čtyři bally. Máme obsazené všechny mety bez outu. Na jeden out přichází pálit Verča. Pálí tvrdě. Míč projde vnitřním pole a vyhráváme 13:12. Postupujeme!!!