4. místo na MČR U13

Hlubocký tým U13 zakončil svou intenzivní pouť rokem 2017 na nejprestižnějším turnaji, kterého se mohl během roku zúčastnit, na mistrovství republiky hraným jako Final Four. Počasí hlavně v sobotu nepřálo, ale díky starostlivým a zdatným organizátorům z klubu Hroši Brno se podařilo turnaj odehrát v původním termínu 23.-24.9.  

Moc jsme si přáli zakončit sezónu medailí. V systému turnaje, při kterém tým po dvou prohrách vypadává ze hry, jsme měli právě dva zápasy na to, abychom získali alespoň jedno vítězství zaručující minimálně třetí místo. 

Mistrovství začalo utkáním Eagles Praha vs Hroši Brno. Celý zápas vedoucí Hroši přišli o vítězství až v poslední směně po homerunu Vaska Koleva. Hrochy čekala oprava a Eagles utkání o finále. Na řadu přišlo utkání Tempo Praha proti Sokolu Hluboká. V prvních směnách jsme měli navrch. Tempo uvědomující si roli favorita hrálo nervózně. My získávali doběhy po odpalech do mezer v obraně. Náš nadhazovač David Jelínek házel velmi chytře a kvalitně a potvrzoval formu z kvalifikace. Zvrat přinesl střed zápasu. Dominantní pálkaři Tempa (Lukavský, Hluchý, N. O´Rourke a Zelenka) ukázali svou sílu a dovedli Tempo k dvěma pětibodovým směnám v řadě a rozhodujícímu náskoku. Do druhé části utkání Davida vystřídal bojovně nadhazující Máťa Hošna, ale Tempo si drželo tempo a my ztráceli kredit zbytečnými chybami v obraně.  Prohra 8:19 nás poslala do oprav proti Hrochům. 

Utkání s Tempem nám téměř celé propršelo a hřiště už ten den nebylo hratelné. Technický komisař přeložil zbývající program mistrovství na neděli. Pro nás to v daný okamžik byla výhoda a mohli jsme lépe zmobilizovat síly. Ranní nedělní zápas Hroši Brno vs Sokol Hluboká už byl o všechno. Vítěz bral minimálně třetí místo. Hráli jsme klidně a dobře. Hrochy svazovala nervozita mnohem více. Naše obrana se zdála pevná. Jistotu dodávali hlavně přesvědčivý nadhazovač Viktor Sedláček a úspěšnými zákroky oplývající Máťa Klang na spojce. Vedli jsme 6:2. Ukázalo se, jak rychle se v baseballu dá přijít o takový náskok. Stalo se to ve čtvrté směně. Pár smolných (ne)chytů v poli a Hroší útok znamenaly vyrovnání na 6:6. Iniciativu přebrali Hroši, i díky novému nadhazovači Pokornému. Neměl rychlost, ale vše vynahrazoval přesností s jakou umísťoval nadhozy. V poslední směně za stavu 6:7 a dva outy jsme se ještě vzchopili. Vyrovnávací bod zařídil dvoumeťákem Lukáš Jelínek. V dohrávce však Hroši doběhli pro kýžený vítězný bod - 7:8. 

V dalším průběhu šampionátu dominovalo v laufu hrající Tempo. Po třech výhrách vždy nejméně o 10 bodů vyhráli titul. Stříbrní skončili Hroši po vítězství nad Eagles, kteří brali bronz. 

My jsme samozřejmě ze 4.místa byli smutní, protože jsme na to měli. Vytoužená medaile nám proklouzla mezi prsty. Bylo to o jednom odpalu či lepší akci v obraně. Hráči v daných momentech předvedli maximum úsilí a za to jim děkuji. Celý tým šlapal a podporoval se. Absolutorium zaslouží naši startující nadhazovači a hráč s číslem dvě, který fascinoval jistou a rychlou hrou na spojce i ve vypjatých momentech. Vážím si četné účasti rodičů, kteří si nenechali vrchol sezóny ujít, pomohli s organizací, postarali se o snídani a byli naším desátým hráčem. Speciální poděkování míří za mým spolutrenérem s velkým srdcem Lukym Kortusem, a Standovi Hošnovi za úžasně sestříhané video  a fotky. Věřím, že to nebylo poslední Final four pro tento ročník hlubockých hráčů.

Odkaz na video: 

https://www.facebook.com/baseballhluboka/videos/1703687042997632/

Sokol Hluboká reprezentovali:

Lukáš Blažek, Verča Fuková, Filip Hanzalík, Máťa Hošna, David Jelínek, Lukáš Jelínek, Máťa Klang, Pepa Kovanda, Bóďa Lexa, Míša Malát, Sofka Pokorná, Viky Sedláček, z kádru kvůli zranění chyběli Ondra Humpolec a Štěpán Rozvoral

Konečné pořadí šampionátu

1. Tempo Praha

2. Hroši Brno

3. Eagles Praha

4. Sokol Hluboká

Další info k turnaji:

https://www.baseball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do...

Odkaz na článek na webu ČBA:

https://www.baseball.cz/article.php?sid=5725&index=1&mode=&order=0