Finále jihozápadní oblasti U11

V neděli  15.10.2017 se sjela na baseballové hřiště v Plzni na Borech celkem čtyři družstva z jihozápadní oblasti, aby sehrála finále a vzešel tak konečný vítěz pro rok 2017 v kategorii U11. Po dohrávce základního kola bylo pořadí následující: Baseball Plzeň, Sokol Hluboká, Wolfs Domažlice a Brewers Klatovy.  První zápas byl mezi Baseball Plzeň a čtvrtým v pořadí, Brewers Klatovy. Plzeň porazila Brewers a zajistila si tak boj o zlatou medaili. Náš tým čekal souboj s Wolfs Domažlice. Jelikož finále nemělo omezený počet doběhů ve směně, museli jsme si dávat velký pozor na jakoukoli chybu v naší obraně a naopak využít i sebemenších chybiček soupeře. První směna naznačovala velice vyrovnaný zápas, každý tým dal po jednom bodu, ale po prvních jistých nadhozech našeho Ondry Hajného ve druhé směně začalo být poměrně jasno – Ondra udělá cokoli, aby nepustil pálkaře do hry. A pokud udělal chybu Ondra, podržel ho Lukáš Chromý na zadákovi, a když už to nezvládl ani Luky, naše obrana ukázala to, co trénovala od začátku jara. Wolfs se ve druhé směně nedostali na domácí metu a po krásných odpalech a chybných nadhozech Domažlic jim Hluboká nadělila hned deset bodů. Za stavu 11:1 jsme vstoupili do třetí směny a ta jako by kopírovala tu první, každý tým po jednom bodu na stav 12:2 pro Hlubokou. Ve čtvrté směně s blížícím se koncem časového limitu už Wolfs nedokázali uhrát žádný bod a tím byl zápas ukončen výhrou Hluboké 12:2 a zajištěním si boje o zlato.

                Začátek finále Plzeň vs. Hluboká dával velkou naději na zlato, jak jinak, měli jsme s Plzní dobré skóre za celou sezonu a to 26:23 pro Hlubokou. Hned v první směně jsme nadělili soupeři tři body a on nám jen jeden. Lukáš Blažek si byl na nadhozu hodně jistý a soupeře k mnoha odpalům nepouštěl. Ve druhé směně jsme si doběhli jen pro jeden bod, ale Plzeň jsme raději nepustili pro žádný. Třetí směna znamenala výměnu zadáka a na tento post nastoupil Míša Cajz. Nám se zadařil urvat zase jeden bodík, ale v tu chvíli se rozjela i Plzeň a přes všechny mety protlačila hned tři běžce. Stav po třetí směně byl  4:5 pro Hlubokou. Ve čtvrté směně jsme utrhli zase jen jeden bodík a Plzeň si domu doběhla pro dva. Tím pádem jsme do poslední směny vstupovali za stavu 6:6 a bohužel jako první na pálku. Ač naši hráči dělali co mohli, nedokázali se přes namotivovanou Plzeň v jejím domácím prostředí dostat přes mety domu a nedotáhli ani jeden útok do zdárného konce. Pak nastoupila do útoku Plzeň a při dvou autech dovedla domu tři běžce. Tím byl zápas v časovém limitu ukončen a Sokol Hluboká vybojovala se ctí druhé místo v oblasti. Neobhájili jsme sice zlato z minulého roku, ale u většiny dětí je vidět obrovský posun.

Tímto bych chtěl všem hráčům poděkovat za jejich bojovnost a snahu při všech letošních zápasech a jejich rodičům za fanouškovskou základnu.

V zimní přípravě nás čekají tři turnaje v Hrotovicích, některé děti se zúčastní baseballové akademie a někteří se přihlásili na zimní Little League U11 – všem přejeme za celý realizační tým hodně štěstí a hlavně krásné zápasy.

Uvidíme se na podzimní brigádě 11.11. od  9:00 a od 14:00 na slavnostním zakončení sezony a vyhlášení nejlepších hráčů.

Za U11 Michal Kubát