Žáky a Univerzitní tým přijal americký velvyslanec

Nově jmenovaný velvyslanec USA Stephen King přijal ve své rezidenci úspěšné reprezentační týmy žáků a univerzitního výběru. Reprezentanti obdrželi z rukou p. velvyslance, předsedy ČBA a předsedkyně ČAUS Ivany Ertlové pamětní listy.

Žáci obsadili na ME 3. místo a na MS na Tchaj-wanu skvělou 8. příčku, Univerzitní tým bojoval na Univerziádě také na Tchaj-wanu o medaile, ale nakonec skončil na nepopulárním 4. místě. Rovněž Spojené státy byly na obou akcích úspěšné - MS U12 vyhráli, na Univerziádě skončili druzí.

Pan velvyslanec King má k baseballu velmi blízko jako hráč a fanoušek týmu Milwaukee Brewers. Byl potěšen informací, že baseball přinesl do Čech americký trenér Joe First: „Je to skvělý americký sport, který nás učí všechny potřebné dovednosti – být týmovými hráči, naučit se vést ostatní anebo přinášet pozitivní změnu nejen do svých životů, ale také do svých komunit“.

Petr Ditrich ve svém poselství uvedl, že se těší na další spolupráci v rámci oslav století americko-českých vztahů v roce 2018, kdy společné s americkou stranou připravuje ČBA několik společných projektů.

Pan velvyslanec byl symbolicky pozván k rozšíření realizačního týmu reprezentace mužů, která by ráda startovala na OH v Tokiu v roce 2020 a obdržel reprezentační dres s č. 7.