Trenéři Hluboké se zúčastní prestižní kliniky

V České republice se v příštím roce uskuteční týdenní trenérská klinika organizováná MLB.

V termínu 18.-24.2. na ní bude 10 lektorům ze systému MLB naslouchat třicítka českých trenérů. Zázemí najde klinika ve Sportovním centru Nymburk. Původně 25 volných míst bylo po zájmu převyšujícím nabídku navýšeno na 30. Mezi posluchače se zapsali tři hlubočtí trenéři. Současný trenér U7 Michal Pirgl, hlavní kouč U11 Ondra Konvalinka a Radek Drmota, jenž zodpovídá za U15. Mezi dalšími přihlášenými trenéry jsou např: extraligoví trenéři (Gregor, Chlup, Kučera, Nesňal), trenéři reprezentací (Drábek, Krásny, Procházka M., Chadim, Winkler), trenéři akademií (Kania, Krejčiřík) a další elitní trenéři.  Pro vzdělání trenérů je to klíčový týden, nic lepšího tady dlouho nebude.

Začátek je večer 18.2. na společné coctail reception a MLB hradí pro všechny ubytování, stravu a materiální zajištění po dobu trvání akce. Požadavky ze strany MLB jsou jak na teoretickou přípravu, tak i praktickou na hřišti – v průběhu kliniky bude v Nymburce probíhat tréninkový kemp Akademie. Další podmínkou je účast na klinice po celou dobu jejího trvání.

Obdobnou akci budou mít v březnu i rozhodčí. Jejich březnovou kliniku organizuje WBSC a pořádá ČBA. Posluchači kliniky se mohou těšit na skvělé lektory v čele s ředitele rozhodčích světové konfederace (divize baseball) Gustavem Rodriguezem. Očekáváme i přílet dalších zvučných jmen. Klinika je naplánována do pražského areálu Eagles Praha od 17. do 20.3.2018.