První zimní turnaj v Hrotovicích pro U11

Poslední víkend před Vánocemi jsme po více jak dvouměsíční zápasové pauze vyrazili na přípravný  halový turnaj do Hrotovic. Čekaly nás celkem 3 zápasy s nejsilnějšími týmy republiky (Draci Brno, Třebíč Nuclears, Hroši Brno). Hlavním smyslem zimních halových turnajů je příprava na nadcházející sezonu a vyzkoušení jednotlivých hráčů na nových postech. Pro některé naše nové hráče to byl vůbec první turnaj, kterého se účastnili.

Všechny zápasy probíhaly dost podobně. V první části jsme hráli krásný baseball, ale v té druhé se nám již tolik nedařilo. Největší úskalí máme v nadhozu a v útoku na pálce.  

Naše zimní příprava je zaměřena na celkový rozvoj koordinace hráčů. Náplní tréninku jsou tak oblíbené opičí dráhy, míčové hry (fotbal, florbal nebo basketbal) a drily na změnu pohybu a směru. Od ledna se postupně více zaměříme i na baseballové dovednosti.

V terminu od 12. 1. do 14. 1. 2018 nás čeká běžkařské soustředění na Šumavě a také další halové turnaje. Do Hrotovic se opět vypravíme 10. 2. a 3. 3. 2018.

Na závěr bych rád poděkoval všem hráčům, jejich rodičům a trenérům za perfektní baseballovou sezonu. Nedosáhli jsme sice takových výsledků, které bychom si přáli, ale sportovní nadšení hráčů a všech rodičů to určitě vynahradilo.

Budeme se těšit na setkání v baseballové sezoně 2018.

Za realizační tým HC Ondra Konvalinka