Přípravné turnaje U13 a U15

Kromě celé řady tréninků přinesl leden dva turnaje na zkoušku pro U13 a U15. Mladší sehráli 7.1. tři zápasy v Hrotovicích a starší zavítali 20.-21.1. do Prahy.

Hrotovice U13

U13 si vyzkoušely zápasy proti Třináctkám a Dvanáctkám z Třebíče a proti Hrochům Brno. Hrály  ve složení: Peťa Dušková, Denis Kronus, Kuba Špilauer, Kája Sedláček, Vítek Chládek, Lukáš Blažek a  Lukáš Jelínek. Neúplný tým ještě posílili o rok starší Ondra Humpolec a Filip Hanzalík. Prvních pět hráčů z našeho týmu zažilo poprvé braní z met a krádeže na pohyb nadhazovače, tj. celý turnaj jsme se toto učili a postupně se v tom zlepšovali. Tento handicap nám nebránil, abychom vždy větší část zápasu drželi krok se soupeři. Velmi dobré výkony předváděli naši startující nadhazovači a byli jsme schopni produkovat body. Třebíč i Hroši nám odskočili poté, co jsme v průběhu zápasů vyměnili nadhazovače. I přes tři porážky U13 ukázaly několik pozitivních věcí: schopnost se učit v průběhu turnaje, solidní aktivitu na pálce a bojovnost.

Výsledky:

Třebíč Nuclears U13 – Sokol Hluboká 14:7

Hroši Brno U13 – Sokol Hluboká 8:4

Sokol Hluboká – Třebíč Nuclears U12  3:9

 

Další akcí pro U13 bude Jarní turnaj v Praze 6.-8.4., kde budou  součástí týmu Little league regionu Jihozápad.

 

 Praha U15

U15 startovaly na softballovém turnaji U16 v Praze. Cestovaly v sestavě: Máťa Klang, Máťa Hošna, Míša Malát, Bóďa Lexa, Filip Hanzalík, Pepa Kovanda, Ondra Humpolec, Lukáš Jelínek, Lukáš Blažek a Víťa Chládek. Věkově všichni mezi 14 – 12 roky. Všechny zápasy jsme hráli proti týmům ze softballové větve pálkařského sportu (Spectrum, Joudrs, Kostelec, Trhové Sviny, Chomutov). Nadhoz z tří metrového tossu ze strany předznamenal super rychlý spád utkání. V obranném postavení se šlo z přípravy do přípravy, stále se měnily situace. V útoku naopak bylo potřeba dávat do míče vlastní sílu, aby odpal letěl do zadního pole. Turnaj se U15 povedl. Vybojovaly 4 vítězství (dvě v koncovkách zápasů) a nedařilo se jim jen v utkání s Trhovými Sviny. Porážka se Sviny znamenala třetí místo ve skupině a finální zápas o 5.místo. Turnaj nás prověřil zejména z hlediska obranné hry. Příprava, reakce, hbitost, rychlé zpracování a přesný hod. Na tyto činnosti nejlepší trénink.

Výsledky:

Sokol Hluboká – Klackaři Kostelec 8:7

Sokol Hluboká – Spectrum Praha 2  10:5

Joudrs Praha 3 – Sokol Hluboká 1:18

Pigs Trhové Sviny – Sokol Hluboká  10:0

o 5.místo: Beavers Chomutov – Sokol Hluboká 3:5

Velký dík patří Lukáši Kortusovi, který turnaj v mé nepřítomnosti skvěle odkoučoval a všem rodičům, kteří pomohli s dopravou a přijeli zafandit (jmenovitě panu Chládkovi, který vezl hráče na oba turnaje).