Turnaj U11 v Hrotovicích

V sobotu 10.2.2018 se uskutečnil v Hrotovicích další turnaj pro U11. Turnaje se zúčastnily Hroši Brno, Nuclears Třebíč, Olympia Blansko a Sokol Hluboká. Tenhle den byl pro Sokol ve znamení výher. Prvním soupeřem pro nás byla Olympia Blansko. Naposledy jsme s tímhle týmem sehráli v září loňského roku hodně pěkný zápas na Hluboké. Jako vítěz však z bitvy odcházela Olympia, v Hrotovicích to však bylo obráceně. V první opatrné směně nám Olympia nadělila tři body a svoje mety ubránila. V druhé směně už jsme ale soupeře na metu nepustili a za parádního nadhozu Lukáše Chromého odešla Olympia z pálkařského boxu bez bodu. My jsme šli do útoku a nadělili soupeři v jedné směně hned deset bodů. Ve třetí a poslední směně už se Olympia na žádný doběh taky nezmohla, my jsme dali ještě jeden doběh a vyhráli tak krásných 11:3.

Po skvělém obědě nás čekali Nuclears Třebíč, tým, který jsme za posledních pár let neporazili, no upřímně jsme se k tomu ani nepřiblížili. První směna hned ukázala, že ani jeden tým se bez boje nevzdá a tak nebyl na žádné straně ani jeden doběh. Ve druhé směně jsme ubránili útok Třebíče a povedlo se nám doběhnout jednou domu. Ve třetí směně s naprosto skvělým nadhozem Míši Cajzů se Třebíč nedokázala dostat do útoku a pak nezabránila třem našim běžcům okusit tu slast z doběhu na domácí metu. Ve čtvrté směně jsme vše ubránili a ještě jednou doběhli domu. Konečný výsledek – 5:0. Musím opravdu vyzdvihnout nadhoz Míši Cajze, za ty roky jsem ho v takovéhle formě neviděl.

Třetí a poslední zápas byl proti Hrochům Brno. Obrana Hrochů se nemohla nějak sehrát a tak se náš celý útok v první směně proběhl po metách – devět bodů. Na nadhoz nastoupil Ondra Hajný a pustil do hry jen tři běžce. Ve druhé směně jsme bodovali jednou. Hroši si začali naše pálkaře více hlídat, ale jeden jim utekl. Soupeři domu nedoběhli ani jednou. Ve třetí směně se náš útok dostal do mnoha šancí a nakonec z toho byly další čtyři body. Dohrávka Hrochům pomohla jen k jednomu bodu a při dvou outech nastoupil na svojí nadhazovačskou premiéru Maty Kubát. Dva striky, jeden ball a pak strike-out. Bylo dokonáno – Hluboká porazila Hrochy 14:3.

Musím uznat, že na takový turnaj byla radost se koukat. Snad dětem forma vydrží i do začátku sezony a budou se ještě dál zlepšovat. Čeká nás spousta zápasů v oblasti a tím možnost postoupit na vysněné MČR U11, dále má většina dětí před sebou poslední kvalifikaci na SuperCup U10 2018 a další turnaje. Za trenéry můžu slíbit, že uděláme maximum, abychom děti dovedli k co největšímu počtu vítězství, ale taky se bude snažit, aby si ta skvělá parta hlavně užila. Výsledek není tak důležitý, jako radost ze hry a získání kamarádů třeba i na celý život. Mámě skvělou partu i z řad rodičů, bez kterých by to nešlo a tak se moc těšíme na společný výjezdy třeba do Prahy, či kamkoli jinam na několik dnů.

Fanděte nám, věřte nám, věřte dětem a neřešte výsledek. Mějte radost z každého úspěchu a hlavně mějte radost z toho, že děti jsou v partě reálných dětí a kamarádů a hýbou se. O to tu jde především.

Za realizační tým, Michal Kubát – coach první meta.

 

                 

PřílohaVelikost
P2100008.JPG2.82 MB
P2100009.JPG2.83 MB
P2100015.JPG2.81 MB
P2100028.JPG2.8 MB
P2100058.JPG2.71 MB
P2100133.JPG2.84 MB
P2100142.JPG2.82 MB