Poslední přípravný turnaj v Hrotovicích pro U11 3. 3. 2018

V sobotu 3. 3. 2018 jsme se opět sešli ve sportovní hale v Hrotovicích. Čekal nás poslední přípravný zimní turnaj pro naše U11. Našimi soupeři byly tentokrát týmy Draci Brno, Hroši Brno a pořádající tým Nuclears Třebíč. Byl to již třetí TOP turnaj kategorie U11, který vznikl díky pořádajícímu týmu a hlavně koordinátorovi třebíčského týmu, Pavlovi Jozkovi, kterému za tento počin patří velké díky!!!

                Nejeli jsme s velkými očekáváními výsledků, ale hlavním cílem bylo točit v poli všechny naše hráče, a to bez ohledu na jejich zkušenosti a dřívější působení na konkrétních postech. Na pálce se v každém zápase vystřídali všichni a ten, kdo je běžně oporou ve vnitřním poli, si zahrál i zadní pole a naopak. Byla to pro děti dost velká změna, ale dle výsledků (proti třem TOP týmům v ČR) se s tím všichni se ctí popasovali. Na nadhozu si to mimo naše klasické nadhazovače po delší odmlce vyzkoušela sprinterka a zlodějka met Barča Klangová a po ní druhý rychlík a zloděj met Maty Kubát. Před oběma klobouk dolů.

                První zápas nás čekal s Draky Brno v plné sestavě, protože už hráči neměli jarní prázdniny. Dal se očekávat jednostranný zápas (prosincové utkání mělo takový průběh), ale naše obrana pracuje stále lépe a lépe, což v kombinaci opět s grandiózním nadhozem Míši Cajze mělo za důsledek, že se soupeř musel o výsledek obávat až do poslední vteřiny. V první směně si sice tři Draci doběhli na domácí metu za potlesku skvělého publika a nám se v tu chvíli moc nedařilo. Ve druhé směně se ale karta obrátila a Draci nedali žádný bod, zatímco my jsme si doběhli pro dva. Ve třetí směně měli hráči Draků jeden doběh, ale my jsme utrhli domácí metu dvakrát a tím bylo srovnáno. Na konci třetí směny ale rozhodčí udělal chybu, při dvou outech vyhlásil třetí a naši tři běžci na metách neměli šanci doběhnout domů a tím obrátit stav pro nás. Chyba se stává, je to jen sport…. Jednalo se přípravný zápas, tak to nikdo extra neřešil a nechtěl kazit báječnou atmosféru v hale. V poslední směně Draci získali dva body a my jeden. Konečný stav naprosto fantastického zápasu 6:5 pro Draky, kdy jsme poprvé sehráli s tímto týmem naprosto vyrovnanou partii.

                Druhým soupeřem pro nás byli domácí Nuclears. Na nadhoz nastoupil Ondra Hajný, který se během pár hodů dostal do své parádní formy a dovolil jen jednomu běžci pokořit domácí metu. Nám se to podařilo dvakrát a tak jsme do druhé směny nastupovali za stavu výhodnějšího pro náš tým. Třebíčské pálkaře ale Ondra vůbec nešetřil a co neklaplo, to pohlídala naše takřka bezchybná obrana. Utekl jen jeden uličník a doběhl až k našemu zadákovi. Nám se ale v útoku nedařilo a neproměnili jsme žádný odpal ve finální doběh. Tenhle stav se našim asi nezamlouval, a tak si ve finálové třetí směně nikdo z Třebíče ani neškrtl. Oproti tomu si naši tři hráči běželi podat ruku se zadákem soupeře. Konečný stav tedy 5:2 pro Hlubokou a druhá výhra s tímto soupeřem pro nás v řadě.

                Po obědě, který jak se později ukázalo, který nebyl zrovna vhodně vybrán, se hráči potkali na hřišti s posledním soupeřem, a to s Hrochy Brno. Začali jsme na pálce a v první směně se nám nepovedlo skórovat, za to soupeř doběhl třikrát. Na nadhoz nastoupila naše Barča a odházela si krásných šestatřicet hodů, což je pro netrénovaného hráče opravdu pořádná nálož. Zvládla to parádně. Ve druhé směně jsme si zlepšili náladu dvěma doběhy, ale soupeř si přidal tři na stav 6:2. Do druhé směny zasáhnul nadhozem ještě Maty Kubát a odházel si podobný počet nadhozů jako Barča a také to nebylo vůbec špatné. Do třetí směny nastoupil na nadhoz Luky Chromý a doházel zápas dle svých běžných výkonů, tudíž naprosto parádně. V půlce zápasu nám ale po těžkém obědě začala děcka hru vypouštět a nikomu se nechtělo moc pálit a už vůbec ne běhat po hřišti.  Zápas skončil 8:3 pro Hrochy.   

              Za trenérský tým musíme vyzdvihnout pár jedinců, ale to pouze z důvodu nadstandardních individuálních výkonů. Jsme rádi, že jsme objevili dva nové nadějné nadhazovače, Barču a Matyho, jsme rádi, že Fíla Lavička šel do všech útoků naplno a ukázal i ostatním, že být aktivní na pálce se vyplatí. A máme tři parádní nadhazovače, Míšu Cajze, Ondru Hajného a Lukáše Chromého, kteří dokážou držet soupeřovi pálkaře na uzdě a tím naší obraně velice usnadnit hru. Celému týmu děkujeme za perfektní výkon. Budeme rádi, když se nám v každém zápase ukáže nějaký další jedinec svou individuální hrou, pomůže tím týmu a nesmazatelně se zapíše svým výkonem v zápase.

Veliký posun vidíme, že si děti začínají konečně v poli říkat o míč a komunikovat spolu, že nám přestávají spát v outfieldu, že nic nedají soupeřům zadarmo a chtějí vyhrát každý zápas. Potřebujeme zapracovat na jistější přihrávce a také na pálce, což je v tuhle chvíli asi naše největší slabina. Pokud tohle doladíme, můžeme se společně těšit na parádní zápasy i se špičkovými týmy v ČR. Mějte se krásně a uvidíme se venku na hřišti. Nebojte, to už pak nebudu mít čas psát tak dlouhé slohy a budu se věnovat hlavně dětem, a to nejen těm svým.

Za realizační tým – Michal Kubát.