Americký trenér a hráč Quentin Herbster

V sobotu 7.4. večer přiletí do Prahy a od pondělí bude pomáhat s trénováním a hrát za Sokol Hlubokou. Quentin Hebster, mladý Američan z Indiany, který ve své rodné zemi hrál na úrovni college a má 5-leté trenérské zkušenosti. Na Hluboké by se měl uplatnit jako jeden z tahounů A-týmu, individuální kouč a asistent u mládežnických kategorií. Chceme, aby na Hluboké předával zkušenosti, které načerpal během své kariéry v USA. 

Jeho program je k dispozici na odkazu, kde se můžete zapisovat i na individuální tréninky.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1z4ZTjzd_u3nPVixkUZNbxtLmqpMXEHWX...

Při shánění zahraničního trenéra jsme letos oslovili 15 adeptů, kteří se nabízeli na webu www.baseballjoboverseas. Následně jsme navázali oboustrannou komunikaci s 5 zájemci. Quentina jsme vybrali z několika důvodů. Reagoval ihned a vedl seriozní několikatýdenní komunikaci. Jeho zájem byl trvalý. Jasně deklaroval, že kromě hraní, chce u nás i rozvíjet mládež. Sám se zajímal, jaké máme cíle, co bychom chtěli zlepšit a jaká je úroveň našich hráčů. Důležité byly i ekonomické podmínky. Byl ochoten zaplatit si letenku a přijal skromné ubytování a plat. 

Věříme, že bude patřit mezi ty lepší zahraniční kouče, kteří kdy na Hluboké působili a třeba se přiblíží Jasonu Silerovi, který v památné sezóně 2003 znatelně pozvedl mužský tým a dovedl ho poprvé a zatím naposled do Extraligy. Pokud se Quentin osvědčí, tak ho na hřišti budeme potkávat až do konce září, kdy mu končí angažmá. My tomu můžeme sami napomoci svou vstřícností, aby se i jemu na Hluboké líbilo.