Zimní příprava softballistek

Zimní příprava se zdá vždy všem neskutečně dlouhá a hráči i trenéři se již konečně dočkali trénování venku. Hřiště máme připravena a budeme doufat v příjemné jarní počasí. Já se také moc těším na společné opékání buřtíků .

Žákyně a kadetky trénovaly celou zimu pravidelně 2x týdně v sokolovně. Páteční tréninky probíhaly společně, středy odděleně. I když je sokolovna malá, poskytla nám dostatek prostoru k tomu, abychom se mohly zodpovědně připravit na novou sezónu. V listopadu a prosinci jsme se zaměřily na fyzickou kondici, míčové hry, od ledna se již soustředíme na házení, chytání, sběr míčů a pálení (bylo skvělé mít k dispozici nadhazovací stroj). Nechyběl také trénink nadhozu, kečrů, buntování.

V lednujsme absolvovaly jediný turnaj Joudrs Cup U16 v Praze. Přestože se nám nepodařilo umístit se tak dobře jako v loňském roce (5. místo), zklamání nebylo, protože zápasy byly opravdu vyrovnané (10:9, 8:9, 4:5) a skvěle jsme si zahrály. Nejslabším článkem byla bohužel pálka, na kterou se musíme hodně zaměřit. Také chyběly v týmu Kačka Fuková (letos již juniorka), Kája Dvořáková (bolavá záda) a Terka Hanzalová (nemoc), které jsou vždy velkou oporou. Žákyně skončily na Joudrs Cup U13 také páté.

Dvořáková K. a sestry Fukovy se přihlásily do programu Little League. Odehrály od prosince do konce března v Praze šest turnajů.

V současné době máme sedm žákyň – pět z nich bude hrát extraligu (Jílková T., Kundrátová K., Prčková A., Vavreková A., Dušková P. (U13), Kazimová F., Rattay C.) a osm kadetek, které čeká 2. liga (Blažková L., Černá S., Dvořáková K., Fuková V., Machová E., Pokorná S., Uhlířová M., Zikešová K.). Naše týmy doplní hráčky z Trhových Svin. Extraligu juniorek za Sabat Praha si zahrají K. Fuková a K. Dvořáková.

Cíle 2018 – obě kategorie budou samozřejmě bojovat o co nejlepší umístění ve své soutěži. Skvělé by bylo postoupit na MČR. Očekáváme od hráček plné nasazení jak v trénincích, tak v zápasech.

Tréninky venku jaro - podzim: úterý 16:00 – 18:00, pátek 16:00 – 18:00.

Přeji všem úspěšnou sezónu 2018!

Lenka Dvořáková