Turnaj U13 v Ostravě

Na minulém turnaji v Praze (začátek dubna) byly hlubocké U13 součástí regionálního výběru Little league, tj. k prvnímu samostatnému vystoupení nového týmu U13 došlo až nyní ve vzdálené Ostravě. Tým, který je složen z hráčů trénujících ve dvou věkových kategoriích (U15 a U11), byl plný otazníků. Jak to bude fungovat? Jestli vůbec dáme U 13 dohromady? Jestli to má smysl vyjíždět tak daleko? Atd…

Odpověď na tyto a další otázky byly z větší části vyřešeny právě tímto  nádherným a hlavně dost vyrovnaným turnajem, ve kterém se naše U13 rozhodně neztratily.

Už vstup do turnaje byl dost náročný. První den tři náročné zápasy a my měli s sebou pouze 9 hráčů.....Ale naše U13 to zvládly. V prvním zápase proti Frýdku (výsledek 6:4) jsme sice udělali pár chyb, ale  pak se tým sebral a odehrál bezchybný zápas proti favoritu, místním Arrows - výhra 13:3. V obou zápasech se podařilo úspěšně vyzkoušet nadhazovače (Peťu, Jakuba a Lukáše B.) Zadák Lukáš J. Vedl tým k pěkným hrám a zbytek týmu to podržel v poli pěkně chycenými auty ze vzduchu (Denis, Hugo). Na třetí metě hrál dobře Míša. Do třetího zápasu proti Eagles Green jsme udělali změnu na pozici zadáka (Luky J. - Kája) a hned to bylo znát. Luky na pozici nadhozu byl nejistý a to samé Kája na zadákovi. Také se nedařila pálka a výsledek 0:10 byla pěkná sprcha v tak pěkně rozehraném turnaji. 

Druhý den ráno v utkání proti Eagles White byl výhled takový, že naše výhra znamenala postup do finále a naopak prohra by vedla k zápasu útěchy o 4.-5.místo … Začátek zápasu se nám nedařilo na pálce. V poli to docela šlo. Zápas byl sice 0-4 ve čtvrté směně, ale pořád nás držela obrana. Stále se to dalo hrát. Pak jsme se vzchopili na pálce a nakonec jsme stáhli na rozdíl jednoho bodu. Zde se projevila slabina pálkařů, kteří mají málo odehraných zápasů. Pro pálkaře je to hodně psychické, když ví, že musí odpálit. K tomu plný stav, dva auty( prostě buď a nebo) a jednoho nebo dva běžce na metách…. Skóre jsme nedotáhli a prohráli 3:4. Podobný průběh mělo i naše poslední utkání proti Frýdku jen s odlišným výsledkem 4:5

Happyend to na závěr nebyl, ale nutno říci, že předvedená hra i výsledky byly nad očekávání před turnajem. Všechny děti zaslouží absolutorium za to, jak zvládli namáhavý program v devíti hráčích bez vystřídání. Ani jsem nemusel žádat další týmy na turnaji o půjčení hráče.

Chtěl bych moc a moc poděkovat rodičům za obrovskou pomoc ( asistence na první metě, při rozhazování, s jídlem, zapisováním nadhozů, ubytováním…) a ochotu vůbec do Ostravy jet. Děkuji.

Závěrečné ohlédnutí za náročným turnajem: máme nového homerunáře 2x Lukáš Jelínek, dobrý nadhoz Lukáš Blažek a všichni další hráči přidali um i bojovnost. Ale taky máme co dohánět, prohrané zápasy, většinou po našich chybách. Na druhou stranu k plusu patří, že umíme překonat bolest. Vzchopit se, když to zrovna ze začátku moc nejde…ale to vše se právě projevuje na takových to turnajích. Ještě jednou dík všem a jsem rád, že jsem byl s Vámi. DĚKUJI. 

Turnaje se zúčastnili hráči: Peťa Dušková, Lukáš Blažek, Hugo Borovec, Míša Cajz, Víťa Chládek, Lukáš Jelínek, Denis Kronus, Kája Sedláček, Kuba Špilauer

Honza Špilauer