Úspěšné tažení na Hrochy

Minulý víkend 5. května se A tým poprvé setkal snováčkem ligy „HROCH“. Protože se jedná o neoficiální B tým Brněnských Hrochů, kteří patří mezi elitní extraligové týmy, nevěděli jsme co od nich čekat. Jedná se o velmi živý celek, kterému se stále plní soupiska. Na začátku ligy na ní bylo 12 jmen a nyní jich je už 24, to znamená, že jejich síla patrně poroste. Jelikož vBrně na domácím hřišti Hrochů se v ten den hrála extraliga, museli jsme využít béčkové hřiště vBlansku. To bylo připraveno na jedničku a tak za krásného počasí jsme se pustili do boje.

Do prvního zápasu jsme nastoupili odhodlaně. Na kopci se představil doposud náš nejstabilnější startující nadhazovač Vojta Vlach, který odházel výborně 7 směn sjedním inkasovaným bodem avšak po jediné chybě vpoli. Přesto že zápas skončil 12:1, nešlo říci, že by to byl jednoznačný zápas. Stále byla cítit síla soupeře který se dokázal dostávat na mety. Od první směny jsme vedli 3:1 a postupně zvyšovali svůj náskok do čtvrté směny na 6:1. Vojta se začal blížit hranici, kdy je třeba myslet na střídání. Pak ale odházel tři velmi rychlé směny a my vútoku přidali další dva body a odskočili soupeři na 8:1. Nicméně přišla chvíle střídání na kopci po sedmé směně a každý hráč ví, že to jsou okamžiky, které rozhodují utkání. Na pálce se nám podařily stáhnout další 4 body na konečné skóre 12:1 a kvýhře stačilo zahrát poslední tři auty. Výborný závěr na kopci předvedl Standa Hejný, který jen pár nadhozy a dvěma strike outy ukončil zápas. Vutkání se pálkařsky blýskli třemi úspěšnými odpaly Quentin Herbster, Kamil Miranda, Michael Soukup a vtěsném závěsu za nimi dvěma úspěšnými odpaly Vasil Žhupanin a Jan Líkař.

Druhý zápas byl už o poznání dramatičtější a o výsledku rozhodlo několik momentů. Na kopci začal za Hlubokou Josef Novák a odházel svůj kvalitní standard. Za pět směn hodil 5x SO a co důležitějšího žádné BB. Na pozici catchera se představil ve svém prvním oficiálním zápase a velmi kvalitním výkonem i mladý Matěj Vlach. Společně snadhazovačem připustil pouze dva zasloužené doběhy a to ve druhé směně po dvoubodovém homerunu Petra Janderky. Vtu chvíli tedy bylo srovnáno na 2:2, jelikož i Hluboká zaznamenala dva body po homerunu Quentina Herbstera hned vúvodní směně. Po páté směně došlo ke střídání na Hlubockém kopci za stavu 4:2 pro Hrochy. Před střídáním nadhozu jsme vútoku přidali ještě 3 body a otočili na příjemných 6:5. Vtu chvíli se na kopec postavil dravý Vasil Žhupanin ale start mu bohužel příliš nevyšel. Po několika metách zdarma a odpalech soupeř zaznamenal dva doběhy a vedení bylo opět na straně Hrochů a to 6:5. Nicméně následující útok ze strany Hluboké se ukázal jako rozhodující. Pálkaři si začali zvykat na jinak perfektně nadhazujícího Petra Novotného. Dokázali jsme tedy naplnit mety a svým vzápase prvním a hned třímetovým odpalem dokázal Michael Soukup stáhnout všechny tři body. Vasil zápas zpozice nadhazovače pak dovedl do vítězného konce a stav 9:6 byl tak už konečný. Vítězství bylo o to cennější vzhledem kzaznamenaným devíti bodům na pouhých sedm odpalů. Extrémně důležitým faktorem se stala téměř bezchybná a koncentrovaná obrana, která zaznamenala za obě utkání 3 chyby po tvrdých soupeřových odpalech.

Vítězství tým pak završil společnou večeří vBrně J