Muži "A" Sokol vs. Orel

Sokol vs. Orel

Tak by se dala nazvat sobotní bitva dvou týmů. Muži A přivítali vsobotu na domácí půdě Orli zChocně. Přestože se nyní Choceň trápí na dně tabulky a pro Hlubocké se zdá výhra samozřejmostí, nesmíme tyto soupeře podceňovat. Vminulosti se podívali stejně jako Hluboká do extraligy a hrávali jsme snimi víc než vyrovnaná utkání. Proto i přístup týmu Hluboké musí být koncentrovaný a od první směny vše musí šlapat na plno.

Do prvního duelu jsme ale vstoupili trochu rozpačitě a povolili soupeři vkonečném zúčtování mnoho bodů. Na kopci zahajoval David Lukáš, který nakonec odházel celé utkání velmi dobře svýsledným průměrem ERA 0.00. Což znamená, že soupeř nezaznamenal ani jeden pod na přímé odpaly. Jedná se spíše o silovětechnického nadhazovače a tak se pálkaři dostávali do hry často po náhodných odpalech, které se těžko zpracovávaly a na časté chyby vobraně. Chyb vtomto střetnutí vyprodukovala Hlubocká obrana celkem 9 což je hrozivé číslo a soupeř tak dokázal skórovat celkem 8 krát. Ani obrana Orlů nebyla vtomto zápase příliš pevná a zaznamenala 8 chyb. Tomu odpovídalo i skóre kdy do čtvrté směny se hrál vyrovnaný zápas za stavu 9:7 pro Hlubokou. Dalo by se říct, že nám nic nevycházelo, jak bychom chtěli. Vpáté směně ale konečně našli Hlubočtí pálkaři ten správný recept na nadhazovače a jeden za druhým se dostávali na mety a udělali ve směně 9 bodů. Vposlední tedy sedmé směně se stav jen poupravil na konečných 20:8. Pálkařsky se prosadil celý line up ale za vyzdvihnutí stojí dlouhý home run do středního pole Matěje Dvořáka. Opět nejstabilnějším pálkařem byl Quentin Herbster s 2x1B, 2B, 4RBI, 3R. Hned v závěsu za ním bylo několik pálkařů se dvěma odpaly Martin Klimovič, Josef Novák, Michael Soukup v roli suplujícího pálkaře a již zmíněný Matěj Dvořák. Na kopci David Lukáš zazanamenal v 7IP, 6H,3BB,6SO,8R,0ER

Druhý zápas probíhal úplně vjiném duchu. Na kopci se vystřídali tři nadhazovači a všichni odvedli perfekní práci. Stratoval Josef Novák a mnoho pálkařům nedovolil. Za odházené 4IP,4H,2BB,8SO,1R,0ER. Mezi tím se vútoku podařilo udělat celkem 12 bodů na průběžné skóre 12:1. Poté nastalo drobné zaváhání při nadhazování Quentina Herbstera kdy se podařilo soupeři v jedné směně zaznamenat 2 body a snížit na 12:3. Poté zápas uzavřel mladý Patrik Neubauer ve dvou směnách, kdy soupeř úspěšně odpálil pouze jednou. Vtomto jednoznačném utkání hrála Hlubocká obrana zcela vyrovnaně a bez chyb oproti sedmi chybám soupeře. Pálkařsky stojí za zmínku další home run který úspěšně poslal za plot Michael Soukup. Vtomto střetnutí dominovali Jiří Mlsek 3H,3R,5SB. Po dvou úspěšných odpalech zaznamenali Vasil Žhupanin 1B,2B,3RBI,2R a již zmíněný „Fénix" Michael Soukup 1B,HR,3RBI,2R.