Stříbrný SuperCup U10 2018 na Hluboké

Jen pro začátek – Stříbrný SuperCup je kvalifikační turnaj, který se odehrává ve stejný čas ve všech regionech ČR a vzejde zněj nejlepší patnáctka týmů + jedna divoká karta + osm cizích týmů jako je Španělsko, Čína, Rakousko, Anglie, Litva, Bělorusko, Slovensko a Maďarsko. Těchto 24 týmů se utká v třídenním turnaji „Zlatém SuperCupu“ vPraze na Tempu 1. – 3.6.2018. Není teda dál potřeba zdůrazňovat, že je to nejprestižnější turnaj pro tuto věkovou kategorii, protože Evropa a svěťák se hraje až od U12.

12.5. se tedy sešlo osm týmů z JHZ oblasti a to Baseball Plzeň U10 a U9, Pigs Trhové Sviny, Brewers Klatovy, Žraloci Ledenice, Wolfs Domažlice, Giants Borek a naš domácí tým Sokol Hluboká. První zápas nás čekal proti Svinům. Není nad to, když na turnaji začnete výhrou a to se nám taky povedlo. Celý turnaj v podání našich dětí by se dal popsat i jednou větou – perfektní pálka od absolutně všech hráčů, špičková souhra v obraně, maximální eliminace chyb, totální nasazení při krádeži met, naprosto bravurní nadhoz Zdeňka Hajného, což se ukázalo jako obrovská výhoda, parádní atmosféra domácí publika, která byla velkým motorem a v neposlední řadě jistý vedení hlavním koučem Ondrou Konvalinkou. Bylo by tady vzhledem kv ýsledků poněkud nudný popisovat každý jednotlivý zápas, protože by se to pořád jen opakovalo. Tak tedy budu pokračovat výsledky, které jsou uvedeny na oficiálních stránkách SuperCupu, některé jsou jiné, než ty co mám uvedeny já vsoupisce, ale netřeba proti tomu bojovat – do Prahy jedem.

Sokol Hluboká vs. SC Pigs Trhové Sviny – 20:5 (náš výsledek 20:2)

Baseball Plzeň U9 vs. Sokol Hluboká – 0:20

Sokol Hluboká vs. Wolfs Domažlice – 16:9 (náš výsledek 19:6)

To bylo základní kolo ve skupině, které se odehrálo v sobotu 12.5. a zajistilo nám boj o medaile. Nebyla to však jistota postupu na Zlatý SuperCup, tam postupují první dva týmy a nás v neděli čekal tým, který v loňském roce vyhrál a nás vyřadil a to Žraloci Ledenice. Očekávaného silného soupeře ale naši hráči převálcovali 20:2 a tak se mohli radovat z boje o první místo a zároveň o jistý postup do Prahy a to ať z prvního, nebo z druhého místa.

Přišel čas finálového zápasu a to proti Baseball Plzeň U10. Tribuny zaplněny fanoušky a hráči připraveni, veškerá pozornost byla upřena na hřiště. Po velice opatrném začátku se Hluboká utrhla v počtu doběhů a pak pomalu přidávala bod po bodu a soustředila se na obranu. Přišla poslední směna ve které vedla Hluboká o tři body a do toho měla dohrávku. Poslední směna je vždy bez limitovaného počtu doběhů a tak bylo nutné udělat rychlé tři outy. Plzni se povedly při dvou outech dva doběhy, ale pak přišel třetí out a Hluboká se mohla radovat zvýhry 14:13 a z prvního místa. Jak bylo napsáno na stránkách SuperCupu – byl to zápas hodný finále.

Závěrem ještě individuální úspěchy a ocenění:

v Masters dovednostech se na prvním místě umístil v hodu do dálky Lukáš Chromý a to s hodem 44,7 m. David Růžička se také dostal vhodu na stupně vítězů a to na třetí místo hodem 33,5 m. V běhu po metách vyhrál první místo Filip Lavička a to sčasem 13,1 s.

Individuálních ocenění při turnaji:

MVP (nejužitečnější hráč turnaje) - Filip Lavička

Pálka SLG (nejsilnější pálkař) – Lukáš Chromý

Pálka RBI (nejvíce stažených bodů) – Jan Sekyrka

Ještě jednou všem velká GRATULACE!!!!!!!!!!!!!

Z toho všeho vyplívá, že se sejdeme v pátek 1.6. ráno v Praze na Tempu a v 11:00 zahájíme svou účast na turnaji zápasem proti Číně. S sebou si vezmeme skvělou partu, skvělou náladu a užijeme si nádherný sportovní víkend v Praze. Upozorňuji, že na Tempu je baseballový obchod s možností dokoupit hráčům jakékoli vybavení.

Za realizační tým – Michal Kubát