Junior League kvalifikace

O víkendu 26. a 27. 5. se v hlubockém areálu odehrál kvalifikační turnaj Junior League. Vzhledem k tomu, že turnaje se zúčastnily nakonec jen 4 týmy, začalo se hrát až v sobotu dopoledne.

Díky mohutné čtvrteční bouřce bylo aspoň možno hřiště v pátek vysušit a další den ráno už jen doladit finální povrch hřiště. I tak se musel první zápas posunout až na 10:00.
První zápas skončil poměrně jednoznačně ve prospěch regionu Jih a to výsledkem 21:0. Další utkání mezi Severozápadem a Jihozápadem už bylo o něco zajímavější, ale i zde si nakonec poměrně jistou obranou a kvalitní pálkou zajistil domácí tým vítězství 12:2.
Po obědové přestávce se utkali mezi sebou dva vítězové z předchozích utkání - region Jih a Severozápad. Výsledek 14:12 pro jižní Moravu dal tušit vyrovnané boje ve finálových zápasech.
Posledním utkáním sobotního dne byl zápas mezi Východem a Jihozápadem. Od začátku utkání měl navrch Východ a Jihozápad musel celý zápas dotahovat. Jejich tlak však přišel pozdě a Východ tak slavil zasloužený postup do nedělního semifinále vítězstvím 10:6.
Počasí už bylo v neděli opravdu baseballové, zápas mezi Severozápadem a Východem mohl začít. Východ se ze začátku ujal vedení, ale na Severozápadu byla vidět větší hráčská zkušenost. Ve druhé směně tak domácí tým odskočil na vysokých 21:1 a zápas byl ukončen předčasně ve 3. směně.
Velké finále začalo ve 12:00 a vítěz si zajistil postup do evropské kvalifikace. Finále se hrálo bez časového omezení a měli jsme tedy před sebou krásných 7 směn vyrovnaného baseballu. Jižní Morava odskočila na rozdíl 6 bodů a pak její tlak trošku povolil. Toho soupeř okamžitě využil a podařilo se mu dohnat soupeře na rozdíl jednoho bodíku. Vše vyvrcholilo v poslední směně, kdy při dvou autech a plných metách byl závěrečný příhoz od SS chycen na 1B od země s odskokem a jižní Morava se tak mohla radovat z postupu!
Finálový zápas byl plný krásných zákroků v poli, dlouhých a tvrdých odpalů, emocí mezi fanoušky, trenéry a rozhodčími.
Na závěr bych rád poděkoval pořadateli za kvalitně připravené hřiště, rozhodčím za odpískané zápasy, hráčům za předvedené výkony, trenérům a rodičům za věnovaný čas na turnaji.

Ondra Konvalinka – technický komisař turnaje