Muži A „Blesky na Hluboké“

V sobotu jsme v našem areálu přivítali po dvou týdenní zápasové pauze kvalitního soupeře „Blesk Jablonec“. Tento tým máme velmi rádi, protože se jedná o perfektní partu lidí. Věděli jsme, že zápasy nebudou lehké, neboť se jedná o tým snejúdernějším útokem, který soupeřům nadělil už 25 home runů. V lineupu nemají prakticky slabé místo a většina pálkařů se pyšní pálkařským průměrem vyšším než 0.500 nebo vysoko přes 0.400. Takoví pálkaři pak dokáží proměnit procentuálně každý druhý stav na pálce v úspěšný odpal. Pálkařský průměr Blesku byl před utkáními okolo 0.460 a průměr Hluboké „pouze" 0.319. Věděli jsme však, že náš potenciál je vkvalitní obraně a ve stabilním nadhozu. Všichni nadhazovači letos pracují perfektně a tak bylo velmi těžké určit jasnou strategii koho nasadit na tuto pozici a koho šetřit pro druhý zápas.

Do prvního zápasu tedy nastoupil na kopec Josef Novák, který spíše zápasy dohazuje. Nicméně zápas zahájil dobře a ještě lépe ho ukončil. Vprůběhu celého utkání společně sdobře fungujícíobranou nepřipustili ani jeden doběh. Naopak Jablonečtí se prosadili jen 4x a obsadili nejdále druhou metu. Zato Hlubocké body se domu valily zásluhou celého týmu. Sokol zaznamenal celkem 17 úspěšných odpalů včetně dvou nechytatelných až za plot.

Nejvíce úspěšných odpalů zaznamenal suplující pálkař Vasil Zhupanin s 2x1B,2x2B,1RBI. 100% úspěšnost mněla první meta Matěj Dvořák který odpálil vše, co mohl, včetně nádherného nechytatelného odpalu při obsazených všech metách tzv. Grand slam. V zápase tedy 2x1B,1HR,5RBI. Quentin Herbster, Martin Klimovič, Kamil Miranda a Michael Soukup byli úspěšní dvakrát a poslední jmenovaný zaznamenal také dlouhý a nechytatelný odpal který skončil také až na beach parku. A to při obsazených dvou metách.

Zápas tedy zaslouženě skončil po nádherné kanonádě a výborném výkonu vobraně 15:0 po šesté směně.

Druhý zápas zahájil na kopci Vojta Vlach a celých 6 směn držel Jablonecké pálkaře pod kontrolou což není jednoduché. Připustil pouze pět dobrých odpalů a zasloužené tři doběhy. Poté musel být střídán pro limit nadhozů pro hráče pod 18let. Nahradil ho Stanislav Hejný, který měl sice méně koncentrovaný začátek, ale pak se rozjel a zápas doházel se dvěma doběhy.

Útok obou rivalů byl vyrovnaný o čemž svědčí i poměr odpalů 12:10 pro Hlubokou. Nicméně na body bylo po deváté směně srovnáno díky Jabloneckému tlaku vdeváté směně na 5:5. Na řadu přišla nastavená desátá směna, ve které byli bohužel pro Hlubokou úspěšnější hosté ze severu. Zápas tak dovedli do vítězného konce 7:5.

Po zápase však hráči Hluboké z těchto byli nadšeni, přesto že závěr nevyšel. Cenné zkušenosti si odnáší jistě i naši mladí hráči když se Patrik Neubauer a Vašek Kouba ocitli v rozhodující chvíli na pálce a měli možnost zvrátit důležité utkání při obsazených všech metách. Takové zkušenosti jsou každému hráči knezaplacení.

Poděkování patří také soupeřům za jejich tradiční přátelský přístup a kvalitní hru.