SuperCup 2018 – 1.– 3.6.2018 - „Největší Evropský turnaj hráčů do deseti let“

Po vybojovaném postupu na kvalifikačním turnaji se tým Sokol Hluboká U10 sešel v pátek 1.6.2018 v areálu pražského baseballového klubu Tempo Titans. Turnaj jsme začali s deseti hráči a ve stejném počtu jsme ho i dokončili. Nikdo nebyl vážně zraněn, nikdo neměl vážnější zdravotní problémy a myslím, že si turnaj všechny děti užily, a to je to nejdůležitější. Všechno ostatní bylo jen bonusem pro všechny hráče.

Prvním naším soupeřem byl tým z Číny a to Kings Baseball team. Čína posílá každý rok jiné hráče a tak se nedalo na protivníka nikterak připravit a nebyla možnost se podívat na žádný zápas, protože to pro ně byl stejně jako pro nás první v celém turnaji. Dobře naladěný hlubocký tým se nenechal soupeřem zaskočit a po malých krůčcích dovedl zápas do vítězného konce za stavu 10:4. Zápas se nám podařilo dokončit přesně před pořádnou buřinou, která znemožnila i slavností zahájení turnaje snástupem. Odebrali jsme se na oběd a po krátkém odpočinku se začali připravovat na dalšího zahraničního soupeře a to na tým z Ruska – Bears Balashikha. Týmy z bývalého Sovětského svazu nejsou lehkým soupeřem, mají velmi tvrdou nekompromisní hru zakládající se na ještě tvrdším tréninku a přístupu trenérů. To se ukázalo i při zápase a Bears si šli tvrdě za svým. Každý náš out a každý dobrý odpal byl vydřený do morku kosti. Jediné, co opravdu zafungovalo, byly agresivní krádeže na metách, což naše děti umí na jedničku. Hluboká vyhrála 12:2 a já osobně byl už v tu chvíli na ně pyšný. V posledním pátečním utkání dne se utkala hlubocká U10 s několikanásobným finalistou turnaje Hrochy Brno. Tým kaučuje bývalý reprezentační trenér Marián „Čočo“ Krásný a jak jsme později zjistili, nakoukal si všechny naše hráče v předchozích zápasech. Hroši nám moc šancí nedali, ale ani mi jsme jim nedali jedinej bod zadarmo. Pálce chyběla pořádná síla a tak se moc nedařilo prostřelit hroší kůži v obraně. Zápas byl ukončen se ctí, a to za stavu 10:2 pro Hrochy. Po zápase následovala pochvala od soupeře za to, že jsme je drželi dlouho na uzdě a nevypustili jedinou směnu, a to je fakt. V sedm hodin večer naše utahané hráče čekala ještě dovednostní soutěž Masters. Únava byla znát a podepsala se i trochu na výsledcích. Kdyby Lukáš hodil to, co na kvalifikaci, byl by první, ale bohužel se tak nestalo, umístil se ale na pěkným osmým místě ze 72 hráčů. Běh po metách jsme udrželi v našem průměru, ale na oceňované příčky to nestačilo. Pálení ze stativu se nám moc nepovedlo, ale včem nám hráči udělali radost, byla souhra v poli. Oproti kvalifikaci ji vylepšili o deset vteřin na pěkných 22,2 s. Celkově získala Hluboká třináctou pozici z 24 týmů.

Druhý den ráno jsme se utkali s Miners Kladno a ač se očekávalo, že to nebude pro naše hráče nikterak obtížný soupeř, bylo tomu naopak. Po velice vyrovnaném zápase, kdy se vydřel opravdu každý bod, sice dopadl výsledek lépe pro Sokol, ale bylo to s odřeným míčkem i rukavicí. Výsledek 6:4 a třetí vítězství v turnaji. V základní části nás už čekal jen jeden soupeř - ,Rytíři Trutnov. I tady jsme si mysleli na vítězství, ale bohužel se tak nestalo. Rytíři udělali čest svému názvu a s obrněným vnitřním polem a beranidlem v útoku nadělili Hluboké 11:3. Sice dvě prohry v základní skupině, ale i to nás vystřelilo na druhé místo ve skupině, nejhůře na osmé místo v turnaji a tím i na nejlepší umístění za poslední čtyři ročníky tohoto prestižního turnaje. V rozstřelu nás čekal tým Nuclears Třebíč, další z favoritů turnaje. S tvrdým odpalem a skvělou obranou Neclears si ale Sokolíci nedokázali poradit, a tak utkání skončilo 14:1 pro Třebíč. Tím uhasla šance sáhnout si na medaili a čekal nás poslední zápas o sedmé místo  sOilers Hodonín. Hodně vyrovnaná bitva po dvou chybách našich hráčů skončila 8:4 pro Oilers. Tým Sokol Hluboká U10 tak ukončil své působení na turnaji na osmém místě a při součtu výsledků z Masters na desáté příčce. Super výsledek!!!! Jsme v TOP10 a pro většinu dětí, které se na tento turnaj už nikdy nedostanou zdůvodu věku, to byl, myslím, super zážitek. Všichni hráči podali parádní výkon, nevypustili ani na chvilku hru a dřeli až do samého konce. Na závěr ještě dvě úchvatné individuální ocenění vturnaji – Aleš Humpolec byl nejlepším hráčem ve vnitřním poli a Maty Kubát třetím nejlepším hráčem vnitřního pole s asistencí. Toto umístění nebylo v týmu Sokola, ale v celém turnaji a to ze všech hráčů – GRATULACE, GRATULACE A JEŠTĚ JEDNOU GRATULACE kluci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A v úplném závěru ještě soupiska – Anička Kaprová, Filip Lavička, Matěj Kubát, Lukáš Chromý, Matyáš Hučík, Aleš Humpolec, Honza Sekyrka, Adrian Rego, Dan Bárta a David Růžička.

Realizační tým: HC - Zdeněk Hajný, 1. meta - Viktor Lavička, 3. meta - Michal Kubát

Za tým U11 – Michal Kubát