Český baseballový pohár U11 na Hluboké

 

Ve dnech 14.6 až 17.6 se odehrál na Hluboké a v Ledenicích Český baseballový pohár pro kategorii U11. Jedná se největší český turnaj, který je pro všechny týmy open. 

Náš tým začal turnaj trochu netradičně a to vítěznou skrečí s Plzní. Odpoledne následoval vypjatý zápas s Blanskem. Ten začal pro nás velmi slibně, během zápasu jsme si vytvořili krásný náskok 8:2, ale díky 5 základním chybám v poslední směně, soupeř dokázal zaslouženě vyrovnat na 9:9. 

Základní hrací doba uplynula a oba týmy nastoupily do prodloužení. V této směně jsme dokázali nasázet soupeři 3 body a v dohrávce tento rozdíl udržet a vyhráli po vice jak dvouhodinové bitvě 12:9!! Druhý den nás čekala ve skupině Ostrava a zápas s druhým    ve skupině, což bylo opět Blansko. S Ostravou jsme odehráli hezký zápas a vítězstvím 6:2 jsme si zajistili první místo ve skupině. Do odpoledního zápasu s Blanskem jsme šli naplno, nabuzeni včerejší výhrou. Bohužel motivace hráčů byla slabší a soupeř nám porážku vrátil i s úrokem 13. Do dalších bojů jsme tak postoupili z celkového druhého místa ve skupině a měli k tomu zaručen postup na MČR! 

V sobotu nás čekal trochu volnější den a to v podání jednoho zápasu - za to ale s Draky Brno. Draci Brno patří tradičně k favoritům turnaje a to je vždy výzva hrát proti takovému soupeři: O) Zápas byl pro diváky jistě zajímavý, ale konečný výsledek 8:1 pro soupeře hovoří jasně. Medaile nám zůstala zapovězená a budeme hrát o 5. až 8 místo. V neděli ráno jsme si museli přivstat a přijit na hřiště už před 7 ranní. To se nám však vyplatilo         a Frýdek jsme vyprovodili krásným baseballem, na tabuli svítilo 8:1 pro nás. Poslední game sliboval boj o první pětku, což byl náš velký sen :O) 

V posledním zápase turnaje jsme se střetli s pražským týmem Tempo Praha. Nadhazovače jsme měli ušetřené, takže záleželo, jak se chytneme na pálce. Nadhoz odházel výborně (premiéru plného počtu nadhozů za den měl Matěj Kubát). Obrana fungovala poměrně pěkně, ale na pálce jsme úplně zamrzli a s dvěma body se nevyhrává: O(  

Na poháru tak obsazujeme krásné 6. místo (v roce 2017 to bylo 12.). Kdo vydržel a zkouknul finálový zápas mezi Draky a Hrochy, určitě nelitoval. Utkání obsahovalo všechno, co finálový zápas měl...od těžkých zákroku v poli, dlouhých odpalů, otáčení zápasu             z obou stran až po 3 bodový homerun ze strany Hrochů, který se nakonec ukázal jako zlomový okamžik a Hroši tak zaslouženě vyhráli 14:11! 

Kompletní výsledky naleznete na: 

https://www.baseball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=sched_table&akce=361&pda=2&admina= 

Velmi rád bych poděkoval všem, kdo se podílel na hladkém průběhu celého turnaje, rozhodčím, pořadateli, pomocníkům, rodičům za krásné vytvoření atmosféry a trenérům za věnovaný čas dětem. Turnaj byl plný emocí, nadšení i zklamáni z řad hráčů a trenérů. Hrajeme sport a tyto projevy jsou součásti každého sportu a měly by zůstat pouze na hřišti. Každým novým dnem začíná nový boj:O)) 

Všechny hráče a hráčky čekají prázdniny a další porce zápasů nás přijde cca od půlky srpna - viz článek - JARNI CAST SEZONY U11 + PODZIM 2018

Za realizační tým HC Ondra Konvalinka