2. liga kadetek – sezóna 2018

2. liga kadetek – sezóna 2018

Chomutov - 3. místo (12. – 13. 5.)

První turnajový víkend v Chomutově byl pro kadetky úspěšný. Přestože se sobotní teploty vyšplhaly ke 30°C, podařilo se nám vyhrát skupinu. Výhra nad Ledenicemi 11:2 a nad Storms Praha 7:2 nám zajistila výhodu – nehrát třetí zápas dne. Po noci v tělocvičně nás čekalo utkání s Joudrs A. Bohužel jsme nedokázaly reagovat na rychlý nadhoz jejich nadhazovačky                 a prohra 0:5 nás zařadila do boje o 3. místo s Ledenicemi. Hráčkám Ledenic se vydařila první směna a náskok 2:0 držely čtyři směny. Pak se ale otočilo štěstí na naši stranu a dvěma doběhy jsme v dohrávce čtvrté směny srovnaly na 2:2. Utkání zakončila homerunovým odpalem z tossu Karolína Dvořáková a radovaly jsme se zvítězství a tím i z 3. místa turnaje.

Blažková, Černá, Dvořáková, Fuková V., Hanzalová, Machová, Pokorná, Uhlířová, Zikešová, Žáková K., Žáková N.

Ledenice - 2. místo (26. – 27. 5.)

Na půdě Ledenic jsme se posunuly o příčku výše. Co nás však potrápilo, byla zranění. Tým musel být doplněn o čtyři žákyně. Přesto jsme statečně bojovaly a ve sbírce pohárů přibyl stříbrný.

Blažková, Černá, Dvořáková, Fuková, Hanzalová, Chlupáčová, Jílková, Pokorná, Prčková, Škrnová, sestry Žákovy

Hluboká nad Vltavou - 2. místo (9. -10. 6.)

Na turnaj kadetek doma jsme se všichni moc těšili. Je super hrát před domácími fanoušky.     Od začátku se nám dařilo, jak v poli, tak na pálce. Porazily jsme Ledenice 10:0 a Joudrs A 6:1. První prohra přišla v zápase s Chomutovem. Věděly jsme, že když porazíme v neděli Storms, postoupíme do finále. Holky přistoupily zodpovědně k rozcvičce a to se vyplatilo. Storms porážíme 8:0. Výhra Joudrs nad Chomutovem však znamenala tzv. kolečko. Naštěstí jsme měly nejmenší počet obdržených bodů, a tak se radovaly z postupu do finále. Soupeřem byl Beavers Chomutov. S Beavers jsme ještě v letošní lize nehrály. Na pálce se nám příliš nedařilo, ale měly jsme vynikající obranu. Zápas skončil 6:2 pro Beavers, který se drží stále včele tabulky.

Blažková, Černá, Dvořáková, Fuková, Hanzalová, Machová, Pokorná, Prčková, Uhlířová, Zikešová, sestry Žákovy

Joudrs Praha - 1. místo (23. – 24. 6.)

Nejemotivnější turnaj jsme prožily na Joudrs v Praze. Byly to nádherné zápasy plné zvratů        a skvělých zákroků v poli. Velmi důležitý byl zápas s J oudrs C, který měl vítěze zařadit             do boje o medaily. Na chybu soupeře jsme vyhrály 7:6 a měly nesmírnou radost, protože          v tomto zápase se nám opravdu moc nedařilo a na vlastní chyby dovolily soupeři vyrovnat     na 6:6.

V boji o postup do finále nás čekal první z tabulky, Beavers Chomutov. Bylo to velmi vyrovnané utkání. V dohrávce, na dva auty Chomutov nezvládl třetí ulívku (skončila                 ve faulballu) a my se opět radovaly – byly jsme ve finále (již potřetí). Měly jsme strach,           že tříhodinová pauza nám ubere sil. Holky ale na hřiště nastoupily plné sil a v dobré náladě. Celý zápas se vyvíjel v náš prospěch. Hned první směna nám přinesla tři doběhy, hráčky, kterým se příliš nedaří a nemají tolik zkušeností, předvedly úžasné zákroky. Do dohrávky šlo Joudrs za stavu 2:6. Tvrdými odpaly do zadního pole začalo body stahovat. Vysoký odpal       do levého pole však nepřekvapil naši Sáru a míček skončil vjejí rukavici. Vyhráváme nad Joudrs 6:5 a tím i celý turnaj.

Blažková, Černá, Dvořáková, Fuková, Machová, Pokorná, Prčková, Škrnová, Zikešová, sestry Žákovy

Celkově jsme se v divizi Západ umístily na druhém místě, jeden bod za Chomutovem. V září nás čeká mezidivizní turnaj v Chomutově. První tři týmy pak postupují na MČR a vítěz do extraligy. Držte nám pěsti.

Žákyně skončily vextralize na čtvrtém místě (5 týmů) o jeden bod za Trutnovem.

Děkuji Vaškovi Petříkovi, který se věnuje kategorii žákyň i kadetek a samozřejmě rodičům, kteří nám pomáhají s dopravou a podporují své děti v softballu.

Trénovat začneme intenzivněji žákyně i kadetky předposlední týden a poslední týden vsrpnu.

Přeji všem krásné prázdniny a prosluněné léto.

Lenka