Vydařený kemp

Čtyřikrát jsme šli unaveni spát a čtyřikrát opět ráno vstali, abychom si přišli zatrénovat náš milovaný sport. Letošní kemp byl vydařený už jen právě proto, že se každý den udělalo hodně drobné práce, která by měla vést k tomu, že budeme mít lepší, silnější a rozumnější hráče. 

Seznam se vyšplhal na 48 účastníků. Nejvíce obsazenou kategorií se stala U11 s dvaceti hráči. Cílem  kempu bylo zapojit do tréninků více týmový přístup. Na počátku proběhlo v každé kategorii rozdělení na skupiny, které se prakticky po celý týden poměřovaly v různých disciplínách či v zápasech.  Nápad padl na úrodnou půdu a bylo zajímavé sledovat,  jak hráči spolupracují, ostřílení pomáhají nezkušeným a třeba unavení se dokáží hecnout, aby přinesli body pro svůj tým. O vítězství se tak rozhodovalo až v pátek - poslední den kempu.

Vynikajícím způsobem pracovaly trenérské týmy. U15+U13 trénovali pouze a jen pod vedením amerických trenérů pod hlavičkou Quentina Herbstera. Dokázali hráče pozitivně naladit a tréninky probíhaly v dobré atmosféře. Zdeněk Josefus se svými asistenty z hlubockého klubu vyžadovali dobré provedení a snažili se postrčit slabší pálku v kategorii U11. Ve srovnání s ní Zdeněk vyzdvihl obranu U11 jako skvělou, kdy děti jsou schopné zahrát i těžké míče. V U9 jsme střídali baseballové dopoledne, s odpoledni, kdy jsme se věnovali atletice, lezení a míčovým hrám. Den jsme končili pálkou a zápasem. Děti vydržely s nadšením trénovat celý průběh. Je jen škoda, že u U9 se přihlásilo jen 10 dětí. 

Nyní jsme již nastartováni na tréninky a blížící se soustředění ve druhé polovině srpna. Už od 23.7. pokračují individuální tréninky s Quentinem, které jsou dost využívány. Pojďme nasbírané cenné rady a nacvičené dovednosti využít ve druhé části sezóny.