Radek Drmota

Radek Drmota

Hlavní trenér U9,U11
+420 775 969 139
Trenéři

Trenérské vzdělání
2. třída + Instruktor, MLB Coach Development Program

Největší dosavadní úspěch
Hráče, kteří jsou nyní v U15 trénuji už od roku 2013. V roce 2014 jsme vybojovali 3.místo na prestižním Supercupu (mezinárodní turnaj hráčů do 10 let). Od té doby jsme získali 4.místa na mistrovství ČR U11 a v loňském roce na Final Four U13.

Ambice s týmem do budoucna
Prospívat baseballu na Hluboké. Přál bych si, aby se na Hluboké v roce 2020 hrála extraliga U18. A postupně aby se alespoň polovina kluků z nynějších U15 prosadila do mužů. Nejbližším cílem je získat alespoň 6.místo na MČR U15, kam jsme se letos opět kvalifikovali.

Hráčská kariéra
Baseball jsem začal hrát v 16 letech (předtím jiné sporty - fotbal, hokejbal), poslední sezónu jsem odehrál v roce 2012 (to mi bylo 35 let). Hrál jsem jen za Hlubokou. Pod vedením Grega Edwardse (90.léta) hlavně na 3.metě, poté jsem na dlouho zakotvil na spojce. Občas jsem dostal důvěru i na nadhozu. Ve vzpomínkách se mi nejvíce vybavuje první postup do 1.ligy v roce 1999, suverénní jízda 1.ligou pod vedením Jasona Silera v roce 2003 a následný rok v Extralize. Hodně jsem si užil hru i v letech 2007 a 2008, kdy nás trénoval  Jake Pirgl.

Jak jsi se dostal k baseballu?
Když jsem chodil na střední školu, tak jsme měli partu kluků v Hluboké – Zámostí. Chodili jsme hrát nohejbal, fotbal a tenis. Časem jsme chtěli zkusit něco nového, napadl nás baseball. S vyřezanými dřevěnými pálkami jsme pálili do tenisáků a běhali po metách tvořených špalíky či cihlami. V roce 1994 si nás všiml ředitel Townshend international school Greg Edwards. Přivedl mezi nás i své tři syny a začal nás trénovat. Vybavení sehnal použité. Shromáždili a poslali ho ze Seattlu v USA. Greg nám promítal i zápasy americké ligy a přihlásil nás do soutěže k 75.výročí letecké společnosti KLM. Vyhráli jsme druhou cenu a zdarma získali letenky do Seattlu. Tam jsme byli ubytovaní ve spřátelených rodinách, hráli první zápas proti americkému týmu, navštívili zápas MLB, trénovali v tréninkovém centru a hlavně jsme tam dostali první dresy. To upevnilo náš vztah k baseballu a my se už pak cítili jako skuteční baseballisté.

 

Menu