O klubu

Baseballový a softballový klub vystupuje pod názvem Sokol Hluboká a má za sebou řadu úspěchů, jak týmových vítězství, tak úspěchy hráčů. Klub vede předseda David Šťastný, který baseball sám hraje. Klub má k dispozici čtyři hřiště (jedno mužské, jedno sofballové a dvě mládežnické), na kterých trénují přes léto a v zimě pak trénují ve dvou uzavřených tělocvičnách. Zázemí klubu je přímo v areálu vedle hřišť. Klub pořádá každý rok několik akcí, jako je jarní a podzimní brigáda, vánoční večírek, ples, slavnostní zahájení a ukončení sezóny, mládežnické turnaje a další akce. Klub provozuje několik hráčských kategorií.

Založení klubu: 1994
Počet členů klubu: cca 250 
Úspěchy:
​​

 

  • Extraliga (2004, 2020, 2021, 2022, 2023)
  • 4. místo Extraliga (2021)
  • 6. místo Extraliga (2023)
  • 6x 1. místo v 1. Lize ( 2003, 2013, 2014, 2015, 2018, 2020)
  • ​​​3x 3. místo v 1. Lige (2008, 2010, 2016)
  • 3x 2. místo v 1. Lize (2006, 2011, 2012)
    ​​​

 

O klubu
Jak šel čas
timeline-1994
1994
Historie hlubockého baseballu a softballu se začíná psát o letních prázdninách roku 1994 na fotbalovém hřišti v Hluboké – Zámostí. Tehdy hrstka chlapců, kterou omrzelo hraní fotbalu, volejbalu a nohejbalu, přinesla ručně vyřezanou pálku a tenisový míček a podle upravených pravidel zkoušela hrát cosi jako baseball. V Zámostí tehdy bydlel soukromý učitel angličtiny pan Greg Edwards se svými třemi syny. Ti si povšimli prvních pokusů na hřišti, přišli s opravdovým baseballovým míčkem a koženými rukavicemi a tím vlastně odstartovali faktickou existenci klubu. Díky Gregovým kontaktům ve Spojených státech amerických získal klub začátku starší vybavení. Hráči byli podle věku rozděleni do dvou kategorií - na mladší kadety a starší juniory – a celou následující zimu pilně trénovali. Kromě praktických dovedností na hřišti také získávali základy angličtiny při společných hodinách vedených Gregem.          
timeline-1995
1995
Rok 1995 zůstane nesmazatelně zapsán do klubové historie díky výjimečné a ojedinělé události, která „popostrčila“ hlubocký baseball z kolébky k prvním pevným krůčkům. Klub získává druhou cenu v soutěži letecké společnosti KLM o nejlepší nápad, jak spřátelit dvě skupiny lidí z různých kontinentů. Výhrou jsou letenky do Seattlu a zpět. Hráči celý týden stráví v amerických rodinách, je pro ně zorganizován menší turnaj, návštěva zápasu nejvyšší americké soutěže a také několik hodin výuky s profesionálními kouči. Klub se definitivně z fotbalového hřiště v Zámostí přesouvá na nové baseballové hřiště uprostřed Podskalské louky. Na jaře vzniká i dívčí softballový tým. O letních prázdninách přijíždí na krátký čas Gregův známý, Novozélanďan Chris. Pohodová červencová atmosféra v jeho společnosti zůstává dlouho vryta do paměti tehdy začínajících hráčů a hráček. Sezónu úspěšně zakončují v dramatickém finálovém zápase v Rožmberku kadeti LIONS jako vítězové jižních Čech ve své kategorii.        
timeline-1996
1996
Zájem o baseball a softball na Hluboké roste. Je založeno šest družstev - dvě seniorská (CARDINALS, GIANTS), juniorské (LIONS), dvě kadetská (PIRATES, ASTROS) a dívčí softballové (BLACK SOX). Klub se poprvé zapojuje aktivně do českého baseballového dění a pořádá Mistrovství republiky třináctiletých  O letních prázdninách na Hluboké rovněž zahajuje tradice týdenních soustředění pod vedením trenérů rozvojového programu nejvyšší americké soutěže. Tento rok přijíždějí Stan Luketich a Randy Barber. Stan se v dalších letech vrací na Hlubokou ještě několikrát. Sezónu zakončují Cardinals druhým a Giants třetím místem v oblastní lize.              
timeline-1997
1997
Greg není nadále schopen věnovat se trénování všech šesti družstev a udržování dostatečného počtu hráčů v jednotlivých kategoriích. Proto vytváří po jednom družstvu v každé kategorii a z některých starších hráčů se začínají stávají trenéři mladších kategorií. V červenci se na Hlubokou vrací Mistrovství republiky třináctiletých. Na přelomu července a srpna je pořádán první větší turnaj Mezinárodní hry přátelství (1.Znojmo 2. Rusko 3. Hluboká Cardinals 4. Slovensko 5. Česká Lípa 6. Chorvatsko). Seniorské družstvo CARDINALS získává titul šampióna jižních Čech a sehrává svou první kvalifikaci do první ligy, bohužel neúspěšně.              
timeline-1998
1998
Do tohoto roku vstupuje klub ve stejné podobě, ale s mnohem většími zkušenostmi. Oficiálními trenéry juniorského týmu GIANTS se stávají Miroslav Šťastný a Radek Drmota. Druhý ročník letního mezinárodního turnaje je opět ve znamení deště a bahna. Vítězi v jihočeských oblastních soutěží se stávají jak junioři, tak opět i senioři CARDINALS. V následující kvalifikaci do první ligy poráží prvního soupeře Českou Lípu, ale jsou zastaveni mnohem ostřílenějším týmem z pražské Krče.              
timeline-1999
1999
Greg z důvodu pracovního vytížení předává většinu řízení klubu na nově zvoleného prezidenta klubu ing. Ladislava Krátkého a na hráče seniorského týmu - Jana Pirgla, Radka Drmotu a Miroslava Štastného, kteří jsou zároveň trenéry týmů kadetských (LIONS) a juniorských (GIANTS) kategorií. Sezóna je odstartována velice vydařeným plesem. V souvislosti s plánovanou výstavbou golfového hřiště na Podskalské louce je zahájen projekt výstavby nového baseballového areálu. Třetí ročník mezinárodního turnaje se k překvapení všech hlubockých hráčů odehrává za slunečného počasí. Mužský tým CARDINALS se "probije" přes celou ligu a následující play-off bez jediné porážky a postupuje do České baseballové ligy.
timeline-2000
2000
Nejvýznamnější událostí roku 2000 je bezesporu účast hlubockých baseballistů v první České baseballové lize. Do té Cardinals nastoupí velmi ambiciózně sérií vyhraných zápasů a získávají si respekt svých soupeřů. Hravost a živost mladých hráčů je v úvodních zápasech velkým pozitivem, k úspěchu přispívá i přítomnost amerického trenéra Lee Bobika, který tým provede celou základní částí. Nízký věkový průměr a málo zkušeností seniorského týmu se odrážejí zejména v pozdějších zápasech, kdy ostatní ostřílené týmy zvyšují tlak, aby udrželi své postavení v lize. Hluboká se postupně propadá do spodní části žebříčku a nakonec v podzimních nadstavbách o udržení nedokáže obhájit účast i pro další rok a vrací se do oblastní ligy. Hráči však získávají mnoho neocenitelných zkušeností, řada juniorů díky účasti v první lize velmi rychle hráčsky dospěla a vytváří silné jádro mužského týmu. 
Konečně se rozbíhají se stavební práce na novém baseballovém areálu na Poříčské louce, záměrem je vybudovat jedno profesionální baseballové hřiště mezinárodních parametrů a jedno hřiště pro mládežnické kategorie.      
timeline-2001
2001
Na počátku roku 2001 Hluboká definitivně opouští své původní hřiště na Podskalské louce po zahájení výstavby golfového hřiště. Stav nového areálu ale neumožňuje žádné sportovní aktivity a hráči jsou nuceni při svých trénincích improvizovat. Na zahradě rodiny Šachlů v Dobřejovicích je postavena provizorní pálkařská klec z lešenářských trubek, trénuje se tak jako v začátcích na fotbalovém hřišti v Zámostí, a příležitostně na hřišti týmu Angels v Českých Budějovicích. Pro nedostatek jihočeských seniorských týmů muži hrají v rámci Pražského přeboru, který Hluboká vyhrává, nicméně v kvalifikaci nedokáže získat zpět účast v České baseballové lize. Omezená možnost trénovat se projevuje i na dovednostech mládežnických týmů, díky maximální snaze trenérů však neubývají hráči. Na konci roku je obnoveno žákovské družstvo, doplněno hráči českobudějovických Dodgers, vzniká opět dívčí softballové družstvo, jehož členkami jsou i dívky z mezinárodní školy Townshend.      
timeline-2002
2002
Rok 2002 je plný událostí a zvratů. Celé jaro týmy usilovně pracují na novém hřišti, mnohdy na úkor sportovního programu. Měsíc po červencovém slavnostním otevření areálu se díky ničivé povodni hřiště ocitá pod třemi metry vody a následně pod vrstvou bahna. Klub je nucen opět věnovat energii do odstraňování povodňových škod. Všechny zápasy jsou odehrávány na hřišti českobudějovických Angels. I přes tyto potíže mužský tým v bojích o Českomoravskou baseballovou ligu uspěje. Ke konci roku 2002 se hlubocký baseballový klub spojuje s Dodgers České Budějovice a vzniká občanské sdružení Hluboká Baseball & Softball Club. Novým předsedou se stává David Šťastný.          
timeline-2003
2003
Většina úsilí na  byla směřována výstavbě a později obnově sportovního areálu. První trénink po opravení povodňových škod  se uskuteční až v měsíci červnu. Mužský A team pod vedením amerického trenéra Jasona Silera vyhrává Českomoravskou baseballovou ligu a i v kvalifikaci o extraligu je úspěšný. Hlubočtí baseballisté postupují do nejvyšší baseballové soutěže ČR a stávají se jediným klubem v hlubocké historii, který hrál nejvyšší soutěž. Vzniká nový tým mladších kadetů a ostatní týmy se díky spojení s Dodgers staly silnějšími.        
timeline-2004
2004
Desátý rok historie klubu začíná nástupem mužského seniorského týmu v baseballové extralize. Časově a dovednostně náročná soutěž je pro hlubockého nováčka příliš velkým soustem a vyhrané zápasy se dají spočítat na prstech jedné ruky. V ostatních aktivitách je ovšem klub velmi úspěšný. Zlepšuje se mládežnický sportovní program, kadeti a muži B se stávají mistry jižních Čech. V sousedství sportovního areálu klub staví nové dětské hřiště. Partnerskými a dětskými dny klub do své činnosti zapojuje širší veřejnost. Média se pravidelně zajímají o hlubocký baseball.  Deset let od návštěvy Seattlu  se klub rozhodne opět vycestovat hromadně do USA.  Dvacet pět hráčů a hráček tentokrát odlétá do New Yorku. Po návratu z USA se mužský tým rozloučí s americkým trenérem Jasonem Silerem, který dále nechce působil v mužském týmu. Mužský tým v zápasech o záchranu v extralize neuspěje a sestupuje zpět do České baseballové ligy.
timeline-2005
2005
Rok 2005 je v celém historii prvním, kdy je hřiště perfektně připraveno již v dubnu a všechny kategorii trénují venku již koncem března. Hráči starších kategorií již tradičně odjíždějí na jarní soustředění do italského Castions della Murra. V areálu jsou vybudována tři hřiště na plážová volejbal. Klub vzniká realizační tým, který pracuje na pořádání dětských dnů a partnerských odpolední.  Mužský tým opět nastupuje v Českomoravské baseballové a stabilně hraje ve středu tabulky. Hluboká pořádá první mládežnický mezinárodní turnaj, na který přijíždí i spřátelený italský klub. Na oplátku je Hluboká pozvána na podobný turnaj mládeže v Itálii. Ostatní mládežnické celky hrají na kvalitní úrovni v krajských soutěžích. Koncem baseballové sezóny znovu vzniká žákovský tým. Koncem roku hlubocký klub získává pořadatelství Mistrovství Evropy žáků pro rok 2006.
timeline-2006
2006
Do roku 2006 vstupuje klub s kategoriemi muži A, muži B, kadeti a mladší žáci. Přes zimu všichni pilně trénují, dívky odjíždějí na pravidelné zimní soustředění na Kvildu. V březnu je zrealizována první externí klubová výstava s názvem "11 let hlubockého baseball" v hlubocké Panoramě, včetně podařené vernisáže. Nechybí ani tradiční baseballový ples, zatím v sále kulturního domu na Borku. Žáci hrají řadu neoficiálních t-ballových zápasů, kadeti a muži B nastupují do oblastního přeboru, muži A do Českomoravské baseballové ligy a i v tomto roce se ze druhého místa kvalifikují do extraligové baráže, i když nedáží postoupit. V roustoucím sportovním areálu proběhne celá řada akcí, dětských dnů a partnerských turnajů. Určitě nejvýznamnější je uspořádané Mistrovství Evropy žáků, které získává hlubockému klubu a všem zúčastněným organizátorům mezinárodní prestiž. Letní měsíce jsou ve znamení odpočinkového splutí Vltavy a baseballově intenzivních Mezinárodních her přátelství. Na podzim klub získává na plný úvazek koordinátora sportovního programu a trenéra Jana Pirgla, na podzim je uspořádána první ze série trenérských dílen.  
timeline-2007
2007
O letních prázdninách se klubový sen o vlastním důstojném zázemí se šatnami, sprchou a splachovacími záchody začíná měnit ve skutečnost. Projekt stavby, která částečně i svépomocí probíhala následujících devět měsíců,  zahrnuje i klubovnu, restauraci a ubytovací prostory. Strukturu klubu a jeho fungování posílila stabilizace trenérské základny. Každá kategorie má svého trenéra. Zúročení dosavadních zkušeností se promítá v koncepční práci na sportovním programu, marketingu a propagaci. „Áčkoví“ muži dosáhli na třetí místo v ČML. Z ČBP vypadli ve třetím kole vítězného poháru.  Starší kadeti zvítězili v Jihozápadním oblastním přeboru. Mladší žáci obsadili druhé místo na Českobudějovickém přeboru.  Rok 2007 byl úspěšný i pro hlubocké softbalistky. Pomyslné stříbro si vybojovaly v jihozápadním oblastním přeboru, zlato si přivezly z Českobudějovickém přeboru juniorek. K osvěžujícím aktivitám umocňujícím atraktivitu baseballu v Hluboké nad Vltavou patřily pravidelné lekce baseballové angličtiny pro mladší a starší žáky, tradiční baseballový ples, trenérské dílny a pobytová soustředění pro hráče. V souladu s koncepcí zaměřenou na nábor „omladiny“ klub pořádal tématicky zaměřené dětské dny. Nezapomnělo se na „konání dobra. Spoustu radosti přinesly účastníkům dvoje sportovní hry zdravotně handicapovanév režii realizačního baseballového týmu. V roce 2007 se díky podnětu Davida Šťastného podařilo přejmenovat ulici vedoucí k baseballovým hřištím z Podskalí na Sportovní. Hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a starosta města Hluboká nad Vltavou Tomáš Jirsa se stávají hrdými garanty baseballového oddílu Sokola Hluboká nad Vltavou. Občanské sdružení Hluboká Baseball a Softball Club založilo v roce 2007 dceřinou společnost Hluboká Baseball a Softball Club s.r.o., jehož je stoprocentním vlastníkem.
timeline-2008
2008
Zahájení sportovní sezóny bylo vyšperkované slavnostním otevřením klubového zázemí. Tuto událost zpestřil partnerský pětiboj, dětský skautský den, pečení selete a první sezońní  zápas A týmu. Zaměření klubové činnosti na budování mládežnické základny pokračuje. K tomu pomáhá i nově pořízený nadhazovací stroj Iron Mike. Bohužel mužům A týmu se v sezóně příliš nedařilo. Skončili na osmém místě v ČML. Na zhoršení sportovní výkonnosti se zřejmě podepsalo enormní nasazení členů klubu na dostavbě budovy, zapojení do organizace Mistrovství Evropy baseballu žáků,  porodní bolesti přechodu k větší profesionalizaci klubu. Ke sportovní problematice přibývá starostí se sháněním finančních prostředků, provozováním nového zázemí a s organizací náročných akcí.  
timeline-2009
2009
Působení  sportovního areálu  v mikroregionu Hlubocko-Lišovsko umožnilo  klubu skrze místní akční skupinu úspěšně žádat o dotaci na pořízení vzduchové trampolíny a vybavení půjčovny sportovních potřeb. Díky podpoře Jihočeského kraje se podařilo v blízkosti baseballového zázemí vybudovat lanové centrum lákající do areálu zejména uživatele sousední cyklostezky. Klub pořádal kromě republikových turnajů i Mezinárodní hry přátelství. Po delší přestávce se na Hluboké konal softballový turnaj žen. Poprvé se zde také uskutečnila kvalifikace Little League. Její vítěz postoupil do dalšího kola pořádaného  v polském městě Kutno. Tam se hrálo o postup do amerického finále. Kromě tradičních akcí se poprvé na počátku letních prázdnin v roce 2009 podařilo do sportovního areálu nalákat téměř dvě stovky dívek, slečen a dam  na premiérový ročník Týdne žen. V klubu bylo v roce 2009 registrováno šest oddílů. A tým mužů obsadil deváté místo v ČML. Mladší kadeti skončili v oblastním přeboru druzí. Sportovní základnu tvoří cca 70 baseballistů plus softbalistky. Problémem je nedostatek trenérů a systémová práce s mládeží.
timeline-2010
2010
Rok otvírá volební  valná hromada klubu. Volby potvrdily ve funkcích dosavadní vedení. Jedinou novou tváří je Martin Marek. Potěšující skutečností je úspěšná náborová kampaň, díky níž se podařilo rozšířit základnu klubu na téměř 150 členů. K tomu pomohla spolupráce se základními školami v okolí Hluboké při zakládání T-ballových kroužků. Do dlouhodobých soutěží nastoupilo pět družstev. Součástí baseballového oddílu Sokola je také pětice T-ballových týmů. Muži A získávají impuls v podobě amerického trenéra Jima Malce. Po jeho odchodu v pololetí přebírá roli „kauče“  Michal Pirgl. Po dvou špatných sezónách se „áčkoví“ muži konečně posouvají o pár příček výše v ČML. Nakonec v ní končí na čtvrtém místě. Muži B, starší kadeti  i ženy se v oblastních přeborech umisťují na druhé pozici. Kromě třetího mistrovství Evropy v baseballu žáků klub pořádá dalších sedm republikových turnajů. V areálu spravovaném baseballisty se uskutečnila řada  akcí využívajících rozšiřující se zázemí i přilehlá sportoviště.  
timeline-2011
2011
Kamarád a mecenáš hlubockých baseballistů Ray Thomas (USA) zařídil počátkem roku reprezentantům klubu cestu do Mexika. Výprava za oceán posloužila týmu  jako kvalitní zimní soustředění. Po dlouhé době se zde hráči setkali s Gregem, „otcem – zakladatelem“  klubu. Kvalita mužského A týmu se viditelně zlepšuje i zásluhou nového trenéra Michala Kapra.  Sportovní výkonnost družstva též posilují zúročené zkušenosti a nárůst fyzické i mentální kondice hráčů. K postupu do extraligy byl jenom krůček. Nakonec v ČML končí druzí. V baráži o extraligu prohrávají s Cardion hroši Brno 3:1 na zápasy. Mládež přes zimu jezdí na halové turnaje. Přebor mladších žáků v jihozápadní oblasti je většinově obsazen T-ballovými týmy z Hluboké. Celkem jich hraje sedm. V areálu se staví Adventure minigolf, Coctail bar a jurta.  
timeline-2012
2012
Baseballová hřiště v Podskalí fungují již deset let. Klub se připravuje a těší  na letní oslavu jubilea a přílet Grega. Mládež tráví zimní víkendy na halových turnajích. Po poctivé přípravě v tělocvičnách  muži zahajují sezónu v italském Castions delleMura. Po čtvrtém ročníku Týdne žen ovládne sportovní areál soustředění  hlubockého baseballového potěru pod vedením mužů z A týmu a pod taktovkou dočasně se navrátivšího Grega. Muži A se opět probojovali do finále ČML. Tentokrát prohrávají s Tempem Titans Praha a to vždy o pouhý bod: 3:2 a 1:0. Baráž o extraligu skončila pro hlubocké porážkou 3:1 na zápasy v souboji se Skokany Olomouc. T-ballové kroužky vedené hráči z A týmu stále působí na partnerských základních školách. Celkově má práce s mládeží dobrou úroveň.
timeline-2013
2013
Baseballový a softballový klub pod hlavičkou Sokola Hluboká nad Vltavou v roce 2013 dosáhl cenných úspěchů. Muži po deseti letech získali prvenství v druhé nejvyšší celostátní soutěži - Českomoravské lize.  V baráži o Extraligu byli blízko postupu, nakonec však v rozhodujícím patém zápase série podlehli Tempu Praha. Mládež zastoupili starší kadeti, starší žáci a mladší žáci. Starší kadeti obhájili 2. místo v přeboru Jihozápadních Čech, starší žáci přebor vyhráli a na mistrovství České republiky obsadili 9. místo. Mladší žáci skončili shodně na 5. příčkách jak na Zlatém Superpoháru v t-ballu, tak i na mistrovství republiky v coachballu. Potvrdili tím příslušnost k širší republikové špičce. Z turnajů pořádaných Hlubokou čněly nejvýše hry přátelství žáků. Vedly je trenérské ikony Stan Luketich z USA a Zděněk Josefus. Oběma vydatně pomáhali místní hlubočtí trenéři. Po dvou letech stagnace se opět více rozvíjely kroužky při  základních kolách. Díky kroužkům a obecně díky obětavé práci mnoha trenérů a činovníků klubu se stále daří udržovat a i částečně navyšovat členskou základnu a zlepšovat úroveň sportovního programu klubu.
timeline-2014
2014
Rok 2014 vstupuje Hlubocký baseballový a softballový klub do třetí dekády své existence. Mužský A-tým pokračuje v nasazeném tempu a drží se na prvním místě tabulky Českomoravské baseballové ligy. Práce s mládaží nadále nese své ovoce, týmy již od zimní přípravy vyrážejí poměřovat své síly na kvalitně obsazené turnaje. K tomu výrazně přispívá i aktivita a pomoc rodičů hráčů. V areálu jsou rozšířeny beachvolejbalové kurty a v jejich blízkosti vyroste také hřiště pro seniory. Za potokem vyrůstá nový Pardál Park. Oslavy výročí klub jsou naplánovány na červen a umožní setkání současných a minulých členů klubu.
timeline-2015
2015
Muži pod vedením kouče Michala Kapra završili hattrick třetím vítězstvím v Českomoravské lize za sebou. V dramatické finálové sérii play-off udolali Třebíč 3:2 na zápasy. Dařilo se i mládežnickým týmům. Kategorie U13 trénovaná Ondrou Konvalinkou zaznamenala 4. místo na Českém baseballovém poháru a U11 připravováni Radkem Drmotou získali stejné umístění na Mistrovství republiky v Třebíči. Z těchto týmů se rekrutovali čtyři reprezentanti – Karolína Dvořáková, Martin Jiránek, Matěj Vlach a Michal Malát, kteří vybojovali na mistrovství Evropy žáků v Polsku zlaté medaile. Díky činnosti žen a trenérky Lenky Dvořákové se zlepšil softballový program. V ligových soutěžích jsme měli dvě družstva – ženy a žákyně. Na letní kemp přijel jeden z nejlepších trenérů za poslední roky Kanaďan Devery van de Keere.
timeline-2016
2016
Sportovní program se více stabilizuje po stránce organizační. Do klubu přišla sportovní koordinátorka Kateřina Chalupová, která měla na starosti trenérské zajištění týmů, pořádání turnajů a lepší fungování kroužků. Ty fungují na čtyřech základních školách (Hluboká, Borek, Máj, Vltava). Pokračuje i softballový kroužek na ZŠ Hluboká. Ze škol postupně přechází děti do klubu, což vede k rozšíření mládežnického programu. Máme naplněné kategorie od U7 po U15, v softballu žákyně a kadetky. Nadhazovač Petr Vojta dosáhl významného úspěchu s kadetskou reprezentací. Vítězí na ME ve Francii. Dva členové klubu se dostávají na turnaje do USA. Kateřina Fuková hraje za český výběr na finálovém turnaji Senior League  a Filip Hošna na turnaji Pony League. V září se koná dosud největší turnaj na Hluboké. Pořádáme Český baseballový pohár U10.
timeline-2017
2017
Dívčí týmy pokračují v rozvoji. Je dojednána spolupráce s Trhovými Sviny. Starší dívky nastupují pod hlavičkou Hluboké v kadetkách a dotáhnou to až na 4.místo ve 2.lize. Mladší holky startují za Trhové Sviny a vybojují postup do Extraligy žákyň. Silné generace kluků rostou a dostávají se do kategorií U15 a U13. Zapálení hráči se hlásí do pražské akademie. V programu mají zimní tréninky, soustředění a mezinárodní turnaje. Z týmu U15 odchází hráči reprezentační úrovně do renomovanějších klubů (Draci Brno, Eagles Praha). Vyrovnaný ročník 2004 sahá po medaili na Final four MČR své kategorie. Končí na 4.místě po těsné porážce s Hrochy Brno. Hráči Sokola Hluboká vytváří jádro regionálních výběrů Jihozápad, které úspěšně hrají na českých kvalifikacích. Na vyšší úrovni se uplatňují Vojtěch Vlach, Matěj Hošna, David Bauer, Matěj Vlach a Petr Vojta – členové juniorského a kadetského národního týmu. Největší věhlas přináší Hluboké odchovanec Martin Mužík (hrající za extraligovou Kotlářku), který se stal nejlepším pálkařem ME do 23 let, kde český tým získal stříbrnou medaili. Ve sportovním areálu přibyla další dvě menší hřiště, špuntárium a venkovní posilovna.
timeline-2018
2018
Nábory formou spotu na sociálních sítích a stálá aktivita na vybraných školách přitáhly do klubu zejména malé děti. Pyramida základny se odvíjí od kategorie U7 s trenéry Michalem Pirglem a Janem Vopátkem. U9 trénuje Martin Macháček, U10 Zdeněk Hajný a U11 připravuje tým kolem Ondřeje Konvalinky. U7 se rozšiřují a staví do regionálního přeboru dva týmy. U9 se účastní  nové soutěže Rookie ball, kde hrají společně baseballové i softballové týmy. Domácí prostředí proměňují U10 ve 4.místo na ČBP. Neztratí se ani na mezinárodním Supercupu, odváží si 8.místo. U11 postupují do Final Six MČR, kde obsazují páté místo. Muži rapidně zlepšují svou výkonnost pod systematickým vedením Martina Marka. Tvoří se širší tým, kde větší roli získává střední a mladší generace hráčů. Ve finále 1.ligy poráží Sabat Praha a po třech letech vrací primát na jih Čech. V baráži o Extraligu sehrají několik vyrovnaných zápasů s extraligisty, ale na postup výš to nestačí. Výraznou stopu na Hluboké zanechává import z USA Quentin Herbster. Je dominantním pálkařem ligy a vede pravidelné individuální tréninky pro zájemce z řad všech kategorií. Po návratu ze studia v USA pomáhá i Martin Mužík, nyní už člen mužské reprezentace. Stále hezčí zápasy hrají kadetky s trenérkou Lenkou Dvořákovou. Žákyně hostují v Trhových Svinech, kde hrají nejvyšší soutěž Extraligu. Sokol Hluboká se stává významným pořadatelem turnajů od kategorie U13 níže. Na turnajích často rozhodují hlubočtí rozhodčí (současní a bývalí hráči, funkcionáři). Nejaktivnější je Tomáš Špilauer, který získává zkušenosti v Extralize, rozhoduje prestižní evropskou kvalifikaci Little league v polském Kutně a na pozvání píská i na světovém finále Little league v USA.
V životě toho nejspíš moc nedokážete,
pokud makáte jen ve dnech, kdy se cítíte dobře.
Menu