Zimní Šumava na běžkách

Zimní Šumava na běžkách
12 bře

                 Po ubytováni jsme odešli na večeři do hotelu Rank, s tím, že hnedka po jídle vyrazíme na noční lyžovaní do Kvildy. Bohužel počasí a technický stav sjezdovky byly proti nám a z plánované akce tak sešlo. Nakonec vyrazilo trenérské trio na noční běžkařský výlet na Zhůří a udělali si tak protažení před sobotní velkou akci.

Hráči a hráčky byli rozděleni do dvou skupin a každá z nich měla naplánovanou svoji  trasu včetně rezervace na oběd v restauraci.

                 Skupina číslo jedna vyrážela z Horské Kvildy na Kvildu, dále přes pramen Vltavy až na Černou horu, ke je v Modravě čekal vydatný oběd. Zpátky domů přes "Filipovku" to bylo už kousek..

            Skupinu pro méně zkušené běžkaře čekal okruh  Z Horské Kvildy přes "Filipovku" do Modravy, kde se mladí lyžaři posilnili obědem z domácích surovin a zpátky se vydali přes  "Na Ztraceném" na "Filipovku" a opět domů. Zde jsme se náhodně setkali s první skupinou a závěrečný úsek na základnu byl tak společný :O))

            Po vydatné večeři následoval večerní program, který ukončila večerka kolem 21:30 hod. Druhý den byly běžkařské okruhy o něco kratší, ale i tak poměrně bohaté na zážitky. Kolem 15.00 se obě skupiny úspěšně vrátily na chatu, sbalili jsme si věci a vyrazili směr domov.

Během celého kurzu se nikdo nezranil…pouze se zlomily dvoje běžkařské hůlky :O)

                 Skupina číslo jedna ujela celkem 45 km, ti „méně“ zkušení kolem 38 km. Akce se celkem zúčastnilo nakonec dohromady 23 hráčů s několika rodiči. Hráčům děkuji za úspěšné zvládnutí tras a rodičům společně s trenéry za pomoc s organizací.

                 Nedělní odjezd byl zakončen i několika slunečními paprsky a Šumava se s námi hezky rozloučila. Další nejbližší společnou akci je jarní brigáda, která se koná v neděli 17.3. od 9:00 hodin.

 

Za Sokol Hluboká sportovní koordinátor Ondra

           

 

Menu