První test našich U11 naostro v Domažlicích

První test našich U11 naostro v Domažlicích
10 dub

Republika je rozdělena na pět regionů a my zapadáme do toho jihozápadního společně s týmy Baseball Plzeň, Brewers Klatovy a Wolfs Domažlice. Každý            s každým musí v základní části odehrát 6 zápasů a vítěz pak pořádá na svém domácím hřišti závěrečný turnaj o medaile, prvenství v oblasti a zároveň o možnost zúčastnit se kvalifikace na MČR U11 (mistrovství České republiky hráčů do jedenácti let). Na kvalifikaci MČR nás pak ještě může dostat umístění do šestého místa na ČBP U11 (Český baseballový pohár – účast je cca 22 týmů), který se koná letos v Trutnově ve dnech 14. – 16.6. a kam hlubocký tým zajisté vyrazí taky.

Pokračování příště (to Vám ještě písnu něco o rozehrávacích turnajích na jaře a taky na konci léta, o soustředění, Baseballové akademii a o kategorii U10)……..

Teď se vraťme do Domažlic….. v 11:00 po rozehřátí a rozcvičení hráčů nastoupil náš tým do prvního letošního zápasu, který se zaznamenává do tabulek. Musím poznamenat, že to byl výkrok pravou nohou a U11 tak pokračovalo v tažení na soupeře ve stejném duchu jako naše chlapské „Áčko“ v Bučovicích v tom stejném víkendu (viz níže https://www.baseball-hluboka.cz/aktuality/118-sokol-hluboka-zpatky-na-spicce ). Hlubočtí Sokolíci začali hru jako hosté (to znamená hrou na pálce – útok) a od samého začátku si běhali po metách dle jejich libosti a nasázeli domácím pět bodů, aniž by Wolfs dali nějaký out. Soupeř se nedal hned zastrašit a v dohrávce první směny nasázel body tři a tak začátek sliboval vyrovnaný zápas. Další směna pokračovala ve stejném duchu a to bez outu zase pět doběhů hlubockých, jen s tím rozdílem, že nadhazující Maty Kubát společně se skvělou obranou nepustili do nátlakový hry už žádného běžce soupeře. Wolf už do konce zápasu nedokázali protlačit svoje hráče přes nejžádanější domácí metu a Sokol si v každé směně utrhl po pěti bodech a to až do konce té třetí. Matyho na nadhozu nahradil Adrian Rego a ukázal, že je u něj na čem stavět a že s ním budeme moct do budoucna na tomto postu počítat. Ve čtvrté směně doběhli hlubočtí na domácí a třikrát a za vyfasování třech outu se zápas posunul k dohrávce soupeře (dohrávka není limitována pěti doběhy a tak se stav utkání může otočit ve prospěch soupeře), ale po třech našich outech byl zápas ukončen za stavu 18:3 pro Sokol Hluboká a zajistil nám tak první výhru v oblasti.

Po krátké pauze na svačinu nastoupil na post nadhazovače už prověřenej Dan Bártů. Při první směně pustil do hry jen dva domažlický běžce. Hluboká si doběhla pro tři body a získala tak sice malý, ale důležitý náskok před soupeřem. Ve druhé směně dal dan šanci už jen jednomu běžci a to byl pro domažlické Wolfs konec útočných šancí. Naši si doběhli na domácí metu zase pro pět důležitých bodů. Za stavu 8:3 nastoupil do hry už značně zkušený nadhazovač Luky Chromý a ten už soupeři nedal jedinou šanci na bod. Hluboká si přes mety prolítla bez jediného outu ještě pro dalších pět bodů a zápas byl ukončen za stavu 13:3 pro Hlubokou.

Je potřeba pochválit bojovné nasazení Šimona Mlýnka, nového catchera (zadáka, to je ten co sedí trpělivě u pálkaře a nechá si švihat pálkou kolem helmy), taktéž musím vyzdvihnout čekající nováčky na střídačce na svojí šanci vstoupit do hry (dočkal se každý a ještě mnoho šancí dostanou). Není komu co vytknout, nadhoz moc chyb neudělal, stejně tak jako celá obrana a na pálce do toho šel každý s vervou a cílem dostat se na metu. 26 doběhů domu a pouhých šest chyb je na první dvoják úctyhodný výkon – hráči děkujeme za skvělou neděli!!!!!!!

Složení týmu: Matyáš Zeman, Marek Hrubý, Tomáš Tesař, Šimon Mlýnek, Adrian Rego, Anička Kaprová, Kuba Frantál, David Růžička, Dan Bárta, Luky Chromý, Filip Lavička a Maty Kubát.

HC: Ondra Konvalinka Foto by mistr Kája Chromý -  https://www.zonerama.com/Baseball-Karel/Album/5217349

Za realizační tým Michal Kubát

 

PS: další double nás čeká v sobotu 13.4. na hřišti v Plzni proti Baseball Plzeň U11.

Menu