DUBNOVÉ ZÁPASY OBLASTNÍHO PŘEBORU U13

DUBNOVÉ ZÁPASY OBLASTNÍHO PŘEBORU U13
01 kvě

Lvíčata byla první, kteří v této sezóně zavítala na naše hřiště. 6.4. jsme s nimi hráli úvodní dva zápasy. Prachatice začaly svou činnost na počátku září 2018. Vedou je dvě zapálené trenérky, které se byly několikrát inspirovat na Hluboké. Pár ukázkových tréninků v Prachaticích vedli Ondra Konvalinka a Martin Mužík. Tým je složen tak napůl z holek a napůl z kluků.

Utkání s Prachaticemi byla výsledkově jasná a pro oba týmy spíš dobrým tréninkem. My strávili většinu času v útoku,  mohli si tak vyzkoušet hodně startů na pálce (každý hráč tak 5 krát za zápas) a procvičit lead-offy (braní z met). Lvíčata zase zažila různé situace v obraně. Důležitější než výsledky byla vzájemná spolupráce, která probíhala na hřišti. Naši koučové na metách, Zdeněk Hajný a Honza Špilauer, během zápasů pomáhali prachatickým hru lépe a lépe chápat. Podle posledních informací zápasy proti nám děti ještě víc namotivovaly k tréninku. Minulý pátek dokonce přijel celý tým Lvíčat na společný trénink na Hlubokou. Budeme pomáhat i nadále a držet palce, aby nový tým na jihočeské baseballové mapě vydržel a stal se stálicí.

O 14 dní později jsme cestovali na dvojzápas do Domažlic. Počasí přálo baseballu a i z našeho provedení čišela radost. V Domažlicích jsme velmi dobře odpalovali, využili jsme sice přesných, ale nikterak rychlých nadhozů soupeře. Všichni naši pálkaři v line-upu bodovali a odváželi si dobrý pocit z přesně trefených míčů. Jedinečné okamžiky díky homerunům zažili Peťa Dušková, Kuba Špilauer a Víťa Chládek. Naši nadhazovači (postupně Lukáš Chromý 3 směny, Kája Sedláček 1sm., Míša Cajz 2 sm., Peťa Dušková 1sm., Ondra Hajný 1sm. a  Víťa Chládek 1.sm) měli velký počet strikeoutů. Domažlice získaly více bodů až za rozhodnutého stavu v poslední směně druhého zápasu, jinak paběrkovali. Na naší hře se našlo mnohem víc pozitivních činností než u soupeře, na druhou stranu jsme nepřesvědčili v obraně. Jako kdybychom na občasné odpaly a rozehry nebyli připraveni. Vyplývaly z toho nezpracované míče a přehozy.  Soupeř většinu svých doběhů zaznamenal na naše chyby. I tak jsme dvakrát suverénně vyhráli.

Výsledky:

Hluboká – Prachatice 29:1 a 25:1

Domažlice – Hluboká 1:20 a 9:20

Za U13 hráli: Barča Klangová, Peťa Dušková, Luky Blažek, Hugo Borovec, Jáchym Cirhan, Míša Cajz, Ondra Hajný, Víťa Chládek, Luky Chromý, Kuba Kolář, Denis Kronus, Matěj Kubát, Tomáš Kvasnička, Filip Lavička, Niky Ringeisen, Honza Růžička, Kája Sedláček, Kuba Špilauer

Další program:

5.5.                  dvojzápas oblastního přeboru Hluboká – Sp.Poříčí

8.5.                  druhé kolo výběrů + trénink Little league intermediate na Hluboké

18.-19.5.          turnaj kvalifikace Poháru ČBA na Hluboké

1.6.                  dvojzápas oblastního přeboru Plzeň – Hluboká

7.-9.6.              Pohár ČBA na Hluboké (v případě postupu)

22.-23.6.          závěrečný turnaj oblastního přeboru na Hluboké

Za tým U13  Radek Drmota

Menu